Προς το περιεχόμενο

Metro Exodus [PC]


solidsnake222

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
3 ώρες πριν, yiannis1991 είπε

12 ευρώπουλα η gold edition στο EPIC με το κουπόνι. Εγώ το χτυπάω :P

Edit, η έκδοση του humble bundle may είναι η enchanted. Δεν περιέχει και τα dlcs 

Επεξ/σία από Brandtobrand
  • Confused 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 1,8k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Επισκέπτης
Μόλις τώρα, Brandtobrand είπε

Τόσο και λιγότερο έχει και στο humble bundle, μαζί με άλλα δέκα games και είναι για Steam

Η gold edition?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Είχα παίξει παλιότερα λίγο την έκδοση απ' το game pass αλλά την άφησα αφού είχε το άθλιο DLSS 1.0 και γενικά η έκδοση του game pass ήταν λίγο hit or miss, κολλούσε στο start, έκανε ctd, κτλ. Τώρα ξεκίνησα την enhanced και my oh my!! Ακόμη και με σε 1080p με την πιο αδύναμη RTX κάρτα βλέπεις φοβερά πράγματα, είναι αριστούργημα το game, τι να λέμε. H ατμόσφαιρα, ειδικά το βράδυ, πως πέφτει το φως και αλληλεπιδρά στις επιφάνειες, ο ήχος και το gameplay, υποδειγματικά όλα. Τέτοιο fun είχα πολύ καιρό να ρίξω σε game. Από πλευράς απόδοσης με ultra preset, ultra RT, RT Reflections και DLSS Quality δεν έχει πέσει κάτω από 60 μέχρι το Volga που έχω φτάσει με usage γύρω στο 85-90% max για τα 70fps. Σίγουρα μετά γίνεται πιο βαρύ αλλά μπορώ να τα ρίξω στα high και τα κόψω τα RT Reflections τα οποία είναι σε φάση "θα είναι σαν να έχετε RT Reflections αλλά δεν θα έχετε" :P. Συμπεριφέρονται σαν SSR για κάποιο λόγο και δεν καταλαβαίνω το γιατί. Και υπάρχει και το VRS αν χρειαστεί. Το μόνο θέμα είναι το χαζό AI που ανέφερα και στο thread για το PC Gaming αλλά αυτό είναι γενικότερα θέμα όλων των games χρόνια τώρα..

Επεξ/σία από Επισκέπτης
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 ώρες πριν, yiannis1991 είπε

win key + printscreen

Εγω εχω κανει αλλη μαγκια. Στο amd control panel μπορεις να βαλεις 2 κουμπια για screenshot. Πχ ctrl+n η alt+1 κτλ. Οποτε εχω βαλει ενα τετοιο συνδιασμο και μεσω του προγραμματος της motospeed εχω βαλει macro το κεντρικο κουμπι που αλλαζει το dpi σε αυτο το συνδιασμο. Οποτε ειναι ενα δευτερολεπτο το παταω οσο παιζω και βγαζω screenshots ακομα και σε μαχες χωρις να ενοχλησει καθολου. Και εχω βαλει να πηγαινουν αυτοματα στο φακελο game photos και φτιαχνει και υποφακελους με το ονομα καθε παιχνιδιου ολα τακτοποιημενα. Μεγαλες ευκολιες οπως και τα πλαινα τα βαζω παντα το μπροστα πλαινο sprint που το παταω συχνα σε open world παιχνιδια η fps και το μπροστα πλαινο map/vision αναλογα πιο δουλευω πιο συχνα. Μεγαλη υποθεση το σωστο binding σε καθε παιχνιδι περνω 5-10 λεπτα σε καθε νεο που παιζω να το φτιαξω οπως θελω. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλά με το before experience με hdr δεν δουλεύει έτσι και αλλιώς, αλλά δεν δουλεύει ουτε και η συντόμευση των windows  επίσης,  παραπανω δεν έχω ασχοληθεί

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Και χωρίς HDR δεν μπορείς να βγάλεις screenshot με την συντόμευση των windows τελικά. Κάτι έχει η μηχανή του παιχνιδιού. Ούτε all tab μπορείς να κάνεις, ούτε να αλλάξεις την ένταση του ήχου..

Επεξ/σία από Επισκέπτης
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Ναι το win+prtscn δεν δουλευει..

Ουτως ή αλλως αν δεν απατωμαι οταν βγαζεις ss με HDR τα χρωματα αλλοιωνονται ή τουλαχιστον ειχαν υποστει αλλοιωση παλιοτερα οταν τραβουσα και συμπιεζονταν το αρχειο. Εχω καιρο να τραβηξω ss και ειδικα με HDR θα το δοκιμασω και θα δω..

Εγω πατουσα alt+enter να μπει σε windowed mode και χρησιμοποιουσα το snipping tool των win

Επεξ/σία από d4ydr33m3r
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...