Προς το περιεχόμενο

Metro Exodus [PC]


solidsnake222

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 1,8k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

κοιτάτε 4k παρουσιάσεις και τρελαίνεστε..

ψυχραιμία..

 

Η 4Α Games δεν απογοητεύει ποτέ, ούτε οπτικά, ούτε σε ατμόσφαιρα και gameplay.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

δεν αντιλέγω παίδες,αλλά χαλαρώστε..

 

τί ποσοστό εδώ στο forum ας πούμε τρέχει σε 4k τα παιχνίδια του;

ωραιά ανεβάστε την κλίμακα της μέτρησης.. η μειοψηφία.. 

μαγικά φαίνονται έτσι τα γραφικά,αλλά δεν θα τα δω ούτε γω,ούτε και οι πιο πολλοί..

 

τί να το κάνω να βλέπω φοβερά γραφικά και το παιχνίδι να ναι φόλα; Δεν λέω πως θα ναι φολα το νέο μετρο (θεσσαλονίκης),αλλά νταξ μην ανεβαίνουμε στο βαγόνι με ένα τρέιλερ,ας προχωρήσει ο τίτλος

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Είναι αποκλειστικό για Xbox One & Windows 10. Άρα θα το δούμε στο Windows Store.

Αν δεν υπάρχει steam και retail όμως καλό 70αρι μέχρι να πέσουμε σε κάποια έκπτωση

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Here are the game’s key features:

  • Embark on an incredible journey – board the Aurora, a heavily modified steam locomotive, and join a handful of survivors as they search for a new life in the East
  • Experience Sandbox Survival – a gripping story links together classic Metro gameplay with new huge, non-linear levels
  • A beautiful, hostile world – discover the post-apocalyptic Russian wilderness, brought to life with stunning day / night cycles and dynamic weather
  • Deadly combat and stealth – scavenge and craft in the field to customize your arsenal of hand-made weaponry, and engage human and mutant foes in thrilling tactical combat
  • Your choices determine your comrades’ fate – not all your companions will survive the journey; your decisions have consequence in a gripping storyline that offers massive re-playability
  • The ultimate in atmosphere and immersion – a flickering candle in the darkness; a ragged gasp as your gasmask frosts over; the howl of a mutant on the night wind – Metro will immerse and terrify you like no other game.
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αν δεν υπάρχει steam και retail όμως καλό 70αρι μέχρι να πέσουμε σε κάποια έκπτωση

 

Γράψε λάθος. Δεν αναφέρθηκε πουθενά ότι είναι exclusive. Πιθανόν να είναι multiplatform άρα να το δούμε και steam.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τι κόλλησες με το 4Κ εσύ ; Κανένας δεν το ανέφερε και οι εικόνες που πόσταρα δεν είναι σε 4Κ..

το ανέφερα εγώ..

δεν είναι καθαρές φωτογραφίες πάντως

 

το σχόλιο μου είναι πιο γενικό με όλα τα παιχνίδια που είδαμε ως τώρα είναι σε 4k..και είπα ωραίο κόλπο για να πούμε πόσο ωραία δείχνουν.

Αυτό τίποτα άλλο,σαν παρατήρηση το είπα πιο πολύ μωρέ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Γράψε λάθος. Δεν αναφέρθηκε πουθενά ότι είναι exclusive. Πιθανόν να είναι multiplatform άρα να το δούμε και steam.

 

Σωστά το έψαξα λίγο περισσότερο και είδα ότι όντως θα κυκλοφορήσει και στο ps4 τώρα για το steam δεν βρήκα κάτι

 

Συγνώμη και για το λάθος μου έκανα edit το αρχικό ποστ μου

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εξαιρετικά καλοσχεδιασμένο περιβάλλον και κόσμος (το έξω, γιατί το μέσα/κάτω ήταν λίγο μια από τα ίδια...dungeon, μια φευγαλέα κίνηση κάπου, τέρας από το σκοτάδι κλπ), αλλά αυτό που είδαμε πρακτικά cinematic ήταν και σχεδόν rail shooter.

 

Δεν έχω ακουμπήσει τα προηγούμενα (το 2033 ακόμα κάπου κάθεται στο steam), οπότε δεν ξέρω τί και πως.

 

Πάντως δείχνει υποσχόμενο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Η μόνη μου ευχή, είναι να μην έχει κραφτινγκ σύστημα.

Εξαιρετικά καλοσχεδιασμένο περιβάλλον και κόσμος (το έξω, γιατί το μέσα/κάτω ήταν λίγο μια από τα ίδια...dungeon, μια φευγαλέα κίνηση κάπου, τέρας από το σκοτάδι κλπ), αλλά αυτό που είδαμε πρακτικά cinematic ήταν και σχεδόν rail shooter.

 

Δεν έχω ακουμπήσει τα προηγούμενα (το 2033 ακόμα κάπου κάθεται στο steam), οπότε δεν ξέρω τί και πως.

 

Πάντως δείχνει υποσχόμενο.

Πρέπει να τα παίζεις. Redux ή οριτζιναλ. Δεν έχει σημασία. Αλλά redux καλύτερα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αναφορικα με το 4k η νεα xbox console ισως θα βοηθησει παρα πολυ στο να δουμε πιο optimized τιτλους. Αυτο που καποτε αποτελουσε τροχοπεδη ισως τωρα να ειναι συμμαχος ή τουλαχιστον οχι εμποδιο.

Με την λογικη να το δουμε. Οταν το target ηταν το 1080p/30-60 τοτε τα παιχνιδια ηταν optimized για αυτη την αναλυση. 

Ισως και αδικαιολογητα παραφορτωμενα με καποια useless gfx features που στην ουσια δεν προσφεραν κατι ιδιαιτερο στο παιχνιδι και ηταν memory hogs

Λογικο και επομενο ηταν ο τιτλος λοιπον που ηταν optimized για την κονσολα παντως και στην αρχιτεκτονικη της να εχει θεματακια στα pc και ιδιαιτερα στις τοσο απαιτητικες αναλυσεις. Τωρα που ουτε η μνημη αποτελει εμποδιο στις high end GPUs και το "4k gaming" αρχιζει και γινεται εστω και ενα περιστασιακο gimmick σε αυτες και ιδιαιτερα στο νεο xbox, πολλοι περισσοτεροι τιτλοι θα τρεχουν οπως πρεπει out of the box και με τα καλα ενος pc (καλυτερα και περισσοτερα AA samples, extra features etc etc).

Και επισης το development των πρωτων δυο τιτλων ειχε γινει στα PC εξ αρχης για αυτο και ηταν βαριδι.. Ειχε πολυ εξελιγμενο AO για την εποχη και τρομερο DoF..Και ηταν και unoptimized φυσικα, για αυτο και βγηκαν τα redux μετα μαζι με τις κονσολες. Τωρα θα φτιαχτει εξ αρχης multiplatform.

Στο θεμα μας η ατμοσφαιρα του παιχνιδιου ολοι ξερουμε ποσο μοναδικη ειναι.. Το παιχνιδι εχει τον τροπο του να γινεται απιστευτα immersive και να σε βαζει στον κοσμο του. Το περιμενω πως και πως ελπιζω να μην βιαστουν και βγαλουν κατι που θα απογοητευσει, γιατι οι προσδοκιες ειναι μεγαλες.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αν ακολουθήσει τα βήματα των δύο προηγούμενων σίγουρα θα βγει κάτι πολύ καλό. Το συγκεκριμένο από ότι φαίνεται κι όλας θα έχει και open world κόσμο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...