Προς το περιεχόμενο

Metro Exodus [PC]


solidsnake222

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Έχω δώσει «αρχικές» τιμές για 6870 και 970 (380€ για τη δεύτερη), δε νομίζω ότι θα ξαναδώσω τόσα για κάρτα γραφικών.

 

Προτιμώ να δώσω 300€ για 980Ti τώρα π.χ. ή για 1070 αργότερα, παρά 400+ για 2070 όταν βγει.

 

Γιατί βλέπω και την 970 να μην πιάνει ούτε 120€ όταν θα βγει η 2070.

ισχύει, κάθε χρόνο και χειρότερα για εδώ Ελλάδα. Ηδη πι περισσότεροι απλά μπενουμε να "μυρισουμε" και μόνο.
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 1,8k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Ο καθένας έχει τις προτεραιότητές του. Όσοι θέλουν 1440P/Ultra/60FPS θα πρέπει κάθε δύο χρόνια να τα σκάνε για X70(Κάποια στιγμή θα μπορούν και 4K/60 αυτές). Όσοι δεν έχουν θέμα να κόβουν ρυθμίσεις αγοράζουν και φτηνότερες κάρτες. Για κάποιον που δουλεύει και έχει χόμπι τα παιχνίδια, δεν θεωρώ ότι είναι πολλά τα 400-500 κάθε δύο χρόνια για GPU.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το θέμα είναι αν θα αλλάξουν και mechanics, όπως όταν έβγαλε το βέλος απ' το λύκο, ενώ στα προηγούμενα απλά ακουγόταν ένας ήχος ότι το μάζεψες και εξαφανιζόταν.

 

Ή όταν μάζεψε τις σφαίρες για το shotgun, που έδειξε ότι τις παίρνει με το χέρι και να τις κουμπώνει επίσης. Που δε νομίζω γιατί εμπεριέχει καθυστέρηση.

 

Και όταν έβαλε τον κρίκο στο rope για να ξεκινήσει το glide. Πολύ κινηματογραφικό για να είναι αλήθεια, αλλά θα δείξει.

 

Δυστυχώς είναι λίγο απίθανο, θα το δεις σε κάνα cutscene που θα είναι motion capture γιατί μέσα στο gameplay αποφεύγουν animations που θα χρησιμοποιηθούν ελάχιστες φορες και ειδικά αυτό με τον λύκο που πρέπει να είναι συγκεκριμένο το hit. Αυτό με την καραμπίνα ίσως την πρώτη φορα που την βρίσκεις όπως είναι TLOU/Doom ή σε κάνα cutscene πάλι. Από την άλλη ίσως να γίνουν η εξαίρεση στον κανόνα και να γίνει η αρχή αλλα πολύ δύσκολα.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Όταν βιάζεσαι και είσαι σε πίεση χρόνου (πχ σε κυνηγάνε κλπ) δεν υπάρχει περίπτωση να δεις ολόκληρο ανιμετιον δύο δεύτερα. Σε δύο δεύτερα έχεις πεθάνει δύο φορές, πήγες για κατούρημα και στο γυρισμό πήρες γλυκό της μαμάς από το ψυγείο να φας... (για τους έμπειρους γκέιμερς μόνο αυτά xD ΛΟΛ)

 

Αλλά λογικά μπορεί να το βάλουν σε ιν γκέιμ κατ σινς.

 

(Σορρυ για τα Ελληνικά αλλά είμαι από κινητό και βαριέμαι να κάνω σουιτς σε Αγγλικά κάθε τόσο xD)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

και ειχα εναν φοβο μηπως τελειωνε η σειρα... αλλα τελικα εκανα λαθος :D

 

 

 

 

Όχι ήταν γνωστό (για μένα τουλάχιστον) οτι θα βγεί και τρίτο μέρος. Αν ήσουν παρατηρητικός, στο Metro LL υπήρχαν βιβλία εδώ και εκεί που έγραφαν "Metro 2035". ;)

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Όχι ήταν γνωστό (για μένα τουλάχιστον) οτι θα βγεί και τρίτο μέρος. Αν ήσουν παρατηρητικός, στο Metro LL υπήρχαν βιβλία εδώ και εκεί που έγραφαν "Metro 2035". ;)

 

Lmao :D Το 2035 είναι βιβλίο sequel του 2033 και είναι σε εισαγωγικά το Last Light dude... ;)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Lmao :D Το 2035 είναι βιβλίο sequel του 2033 και είναι σε εισαγωγικά το Last Light dude... ;)

 

 

 

Nαι αν δεν κάνω λάθος είναι 3 τα βιβλία. 2033-34-35. Οπότε λογικό να βγεί και τρίτο μέρος.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν είναι τριλογία dude, το 2034 δεν έχει να κάνει με την ιστορία του Artyom. Ήταν λογικό να βγει τρίτο μέρος γιατί είχε επιτυχία και όχι γιατί υπήρχε το βιβλίο in-game, πιο πολύ διαφήμιση ήταν γιατί δεν είχε κυκλοφορήσει ακόμα ;)

 

 

 

maxresdefault.jpg

 

 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Lol, έχω απενοχοποιήσει ήδη τον εαυτό μου για μια asus35 curved hdr 4k 200hz g synch και μια gtx 2080ti o/c το 2018.

 

Α, θέλω και μια 65αρα OLED.

Επεξ/σία από HALF EVIL
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 εβδομάδες αργότερα...

Δεν ξέρω αν έχει αναφερθεί στο thread, το release απ ότι φαίνεται θα είναι στα τέλη του '18 (βάση την ημ/νία του amazon.) Οπότε έχουμε ακόμα...Ελπίζω να βγεί σωστή δουλειά όπως και στα προηγούμενα δυο της σειράς. 

www.amazon.de/Metro-Exodus-Day-One-PC/dp/B072MZ5WXV

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 εβδομάδες αργότερα...

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...