Προς το περιεχόμενο

Anthem [2019]


naruto14

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Υποτίθεται άμα είχε κάποιο ταλέντο κάποτε η Biow"e"re ήταν το storymaking και memorable chars, οποτε χωρίς αυτά τι έμεινε να προσφέρει αυτή η εταιρία?! Το SP είναι αναγκαίο και δεν νομίζω να μην έχει όταν βάλαν στο Battlefront.

 

Μην τα ισοπεδώνουμε όλα, η Bioware ήταν ριζοσπαστική σε πολλά πράγματα. Το Knights of the Old Republic πχ δίδαξε σωστό χειρισμό και διεύθυνση RPG party σε 3D περιβάλλον και ποτέ δεν πήρε εύσημα για αυτό ακριβώς το πράγμα. Ακόμα και το Mass Effect 1 ήταν σαφώς χειρότερο σε αυτό το κομμάτι. Δεν αναφέρομαι καν στο πόσο αγέραστη είναι η Infinity Engine ή τους action πειραματισμούς του Jade Empire που έδωσαν ένα αρκετά καλό παιχνίδι. 

 

Να θυμίσω επίσης κάτι που άλλαξε άρδην τη φιλοσοφία της εταιρίας και το πώς έπλαθε κόσμους - τη συγχώνευση με την Pandemic, γνωστή για τα ποιοτικά FPS της. Από την "παλιά" Bioware βγήκε το Dragon Age: Origins και μέχρις εκεί. Από την "καινούρια" τα Mass Effect και όοοολη η υπόλοιπη αμφισβητούμενη πορεία της εταιρίας, συν την ΕΑ κλπ.

 

Τέλος προφανώς δεν είναι ανάγκη να υπάρχει SP, και ανάμεσα σε μια ξεπέτα και καθόλου προτιμώ το καθόλου. Από τη στιγμή που είναι online δε θα ασχοληθώ καν (εδώ δεν ασχολήθηκα με το TOR και διάβαζα με τις ώρες το wiki για να δω πώς έκλεινε η ιστορία του Revan).

 

Για το Anthem, θέλω να δω αν και πόσο θα φανεί σε κάτι το κληροδότημα του The Old Republic. Δεν είναι η πρώτη απόπειρα της Bioware σε Online και είμαι πιο αισιόδοξος από το μέσο όρο. Από την άλλη, η ρετσινιά του "Destiny clone" πολύ δύσκολα θα βγει και το κοινό ανάλογων παιχνιδιών (δεν) ξέρει τι θέλει (ακριβώς). Περιμένω λεπτομέρειες, αν και τεχνικά το παιχνίδι φαίνεται κερδισμένο.

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καταλαβαινω προσωπικα οτι μπορει να σου αρεσουν τα SP games μονο αλλα δεν ειναι αναγκη ΚΑΘΕ game να εχει SP

 

Φυσικά και κάθε παιχνίδι δεν είναι ανάγκη να έχει SP, ανάλογα που κάνουν το φόκους. Εγώ όμως ως Bioware περίμενα σίγουρα σίγουρα έναν SP τίτλο και από ότι όλα φαίνονται ως τώρα μάλλον δεν τον παίρνω οπότε πάω παρακάτω. 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μην τα ισοπεδώνουμε όλα, η Bioware ήταν ριζοσπαστική σε πολλά πράγματα. Το Knights of the Old Republic πχ δίδαξε σωστό χειρισμό και διεύθυνση RPG party σε 3D περιβάλλον και ποτέ δεν πήρε εύσημα για αυτό ακριβώς το πράγμα. Ακόμα και το Mass Effect 1 ήταν σαφώς χειρότερο σε αυτό το κομμάτι. Δεν αναφέρομαι καν στο πόσο αγέραστη είναι η Infinity Engine ή τους action πειραματισμούς του Jade Empire που έδωσαν ένα αρκετά καλό παιχνίδι. 

 

Να θυμίσω επίσης κάτι που άλλαξε άρδην τη φιλοσοφία της εταιρίας και το πώς έπλαθε κόσμους - τη συγχώνευση με την Pandemic, γνωστή για τα ποιοτικά FPS της. Από την "παλιά" Bioware βγήκε το Dragon Age: Origins και μέχρις εκεί. Από την "καινούρια" τα Mass Effect και όοοολη η υπόλοιπη αμφισβητούμενη πορεία της εταιρίας, συν την ΕΑ κλπ.

 

Τέλος προφανώς δεν είναι ανάγκη να υπάρχει SP, και ανάμεσα σε μια ξεπέτα και καθόλου προτιμώ το καθόλου. Από τη στιγμή που είναι online δε θα ασχοληθώ καν (εδώ δεν ασχολήθηκα με το TOR και διάβαζα με τις ώρες το wiki για να δω πώς έκλεινε η ιστορία του Revan).

 

Για το Anthem, θέλω να δω αν και πόσο θα φανεί σε κάτι το κληροδότημα του The Old Republic. Δεν είναι η πρώτη απόπειρα της Bioware σε Online και είμαι πιο αισιόδοξος από το μέσο όρο. Από την άλλη, η ρετσινιά του "Destiny clone" πολύ δύσκολα θα βγει και το κοινό ανάλογων παιχνιδιών (δεν) ξέρει τι θέλει (ακριβώς). Περιμένω λεπτομέρειες, αν και τεχνικά το παιχνίδι φαίνεται κερδισμένο.

 

Δεν διαφωνώ αλλα δεν αλλάζει το γεγονός ότι η Biowere φημίζεται για το story/chars και δεν είναι τυχαίο που πολλοί βρίσκουν το combat στα ΜΕ καταναγκαστικό έργο. Άλλωστε για αυτό πάτωσε το Andromeda ενώ είχε "καταπληκτικό" combat system.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Από την bioware που ξέρατε έως και το Mass effect 1 δεν έχει μείνει κανένα μεγάλο στέλεχος, οπότε σταματήστε να ελπίζετε ότι θα δείτε κάτι αντίστοιχο με εκείνη την εποχή.

 

Τώρα είναι απλά άλλο ένα division της EA και αυτό το βλέπουμε σε όλους τους τελευταίους τίτλους της.

 

Οπότε να περιμένετε καλά γραφικά, action gameplay, πολλά dlc και micro transactions. Ότι δηλαδή θα φέρει τα περισσότερα λεφτά.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το πρόβλημα είναι η EA και όχι η Bioware imo. Το game δείχνει κατά πολύ καλύτερο από το Destiny και επειδή είναι και 3rd person θα τραβήξει περισσότερο στις consoles πιστεύω.

μην εισαι σιγουρος, το destiny εχει το δικο του κοινο και πολυ hardcore μαλιστα

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Downgrade δε νομίζω να πέσει (σε όλες τις εκδόσεις), γιατί πολύ απλά δεν πρόκειται για Ubisoft.

Συνήθως οτι έδειχνε η ΕΑ στην Ε3 το έβγαζε όπως το είδαμε στα trailer.

 

Πάντως δε θα μου φανεί καθόλου περίεργο αν βγεί μόνο σε PC/PS4 Pro/XoneX.

 

Και όντως, πολύ hype βλέπω και δεν ξέρουμε τίποτα ακόμα για τον τίτλο. Αν θα έχει SP campaign κλπ.

 

Μακάρι να έχεις δίκιο. Πάντως αυτό που μας έδειξαν ήταν too good to be true για ένα μεγάλο ανοιχτό multiplayer κόσμο. Αν όντως είναι έτσι τα τελικά visuals, welcome the the real next-gen.

 

 

 

Ας πετυχουν αυτο που ειχε υποσχεθει και απετυχε η Bungie με το Destiny...δηλαδη ωραιο storytelling και campaign μαζι με online play.Η ιστορια εχει δειξει πως συνηθως οταν πετυχαινεις στο ενα κομματι,αποτυγχανεις στο δευτερο....για να δουμε τωρα

 

Destiny και ωραίο storytelling... wait wut?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 εβδομάδες αργότερα...

Upgrade για ένα game που δεν έχεις ιδέα το πως και τι...μάλιστα, να έχεις δίκαιο κανε pre-order μια 2080 γιατί δεν πάει βήμα αυτή που έχεις...come on dude καλύτερα κανε upgrade στην σύνταξη σου :D

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Προσωπικά δεν μου έκαναν τόσο εντύπωση τα graphs όσο μου έκανε το level desigh και ποσο ύψος και βάθος έχει...tbh δεν το πολύ πιστεύω το open-world που δείξαν, ή θα φάει downgrade ή θα τρέχει κάκιστα ή θα φάει delay στο delay μπας και μπορέσουν κάποτε να κάνουν release αυτό που δείξαν. Tbh έχω μηδενική εμπιστοσύνη σε αυτές τις εταιρίες.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...