Προς το περιεχόμενο

Anthem [2019]


naruto14

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 817
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Παντως ο Μichael Gamble  απαντησε  πως  τα loading times ειναι στην λιστα με αυτα που θα διορθωσουν αμεσα ,ειδικα στις κονσολες που ειναι ακομα πιο αργοι .

Επεξ/σία από Fotis13
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
36 λεπτά πριν, Fotis13 είπε

Παντως ο Μichael Gamble απαντησε πως τα loading times ειναι στην λιστα με αυτα που θα διορθωσουν αμεσα ,ειδικα στις κονσολες που ειναι ακομα πιο αργοι .

 

giphy.gif

 

Επεξ/σία από {TDi}Dj2k..infc
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
17 ώρες πριν, Mitroglou7 είπε

Συνεπώς εκεί που ανυπομονούσαμε για 2 μεγάλα παιχνίδια να μη ξέρουμε ποιο να πρωτοδιαλέξουμε μας βλέπω να είμαστε ανάμεσα στη Σκύλλα και τη Χάρυβδη.

Όσο συνεχίζουν να τα δίνουν οι gamers για ρηχά παιχνίδια δεν πρόκειται να αλλάξει κάτι. Full price για να παίξω κάτι που υπάρχει σε δωρεάν με πιο αξιόλογο περιεχόμενο δεν θα έδινα.

Κλασσικά με κάθε patch θα χαλάνε και κάτι ενώ θα φτιάχνουν κάτι άλλο, επειδή πλασάρουν μισο τελειωμένα παιχνίδια με αποτέλεσμα να πρέπει να περιμένεις μήνες για να πεις ότι παίζεις.

Επεξ/σία από SlackulatoR
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλά η στολή στο κανονικό game καμια σχέση με το Ε3, είναι λες και μόλις την έβαψε ο J.A.R.V.I.S. :D Εγώ άμα ήμουν η Bioware θα το γυρνούσα σε Iron Man the official game :P

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 ώρες πριν, SlackulatoR είπε

Όσο συνεχίζουν να τα δίνουν οι gamers για ρηχά παιχνίδια δεν πρόκειται να αλλάξει κάτι. Full price για να παίξω κάτι που υπάρχει σε δωρεάν με πιο αξιόλογο περιεχόμενο δεν θα έδινα.

Δε ξέρω αν είσαι fan της κατηγορίας των looter αλλά αν είσαι θα γνωρίζεις για τη λειψυδρία τέτοιων παιχνιδιών σε συνδιασμό με fun gameplay. Και όχι η απάντηση του παιχνιδιού 5ετίας δε μας καλύπτει γιατί είτε το λιώσαμε και το παρατήσαμε ή δε μας άρεσε και το παρατήσαμε. 

Αυτό με το "ρηχά" παιχνίδια αφορά περίπου το 99% των online games τουλάχιστον στο κομμάτι του content κατά το launch οπότε δεν έχουμε και πού να τα δώσουμε.

 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πάντως, χωρίς να θέλω να γίνω γραφικός υπερασπιζόμενος ένα παιχνίδι που ούτε μετοχές έχω πάρει και το έχω παίξει βαριά 3-4 ώρες, ο πόλεμος που δέχεται το παιχνίδια από youtubers κτλ. είναι γελοίος.

- Θυμήθηκαν ότι τα microtransactions για cosmetics είναι ο διάβολος προσωποποιημένος άσχετα αν υπάρχουν εδώ και 10αριά χρόνια. Το store της Blizzard για το WoW πχ. το έχουν δει?

- Ξύπνησαν και τους ενοχλεί η έλλειψη content και ότι πληρώνουμε να παίζουμε beta. Δίκιο έχουν σε αυτό. Αλλά όταν αυτό το κάνει το WoW εδώ και πόσα χρόνια με το launch των expansion που έχουν το 1/5 του content δεν ανοίγει ρουθούνι. Και ξαναλέω έχουν δίκιο αλλά ας μην έχουν τόσο κοντή μνήμη. Ας πιάσουν οποιοδήποτε game του Genre που βγήκε και ήταν ολοκληρωμένο και είχε σχέση με αυτό που ήταν ένα χρόνο μετά.

- Loading screens. Ναι οκ δεκτό και άπειρα ντεκαβλέ. GTA V έπαιξαν? Έκανα καφέ, τον έπινα, κάπνιζα και έχεζα μέχρι να κάνει loading. 

- Έχει επαναλαμβανόμενο content και boring quests. Σώπα ρε αδερφέ σοβαρά? Έχει δηλαδή fetch quests, kill quests και defend quests? Μια που εδώ και 20 χρόνια έχουμε πήξει στο innovation. Τι να είχε δηλαδή? Stealth quests? Με τον Iron Man? Άρα και το Witcher 3 όταν έκανες τα quests σαν Witcher που ήταν να σκοτώσεις κάτι γιατί αυτή ήταν η δουλειά σου ήταν επαναλαμβανόμενα?

Το έχω προπαραγγείλει αλλά μπορώ και να το ακυρώσω (αν και δε νομίζω) οπότε παρακολουθώ αρκετά Video που βγαίνουν. Ένας καριόλης δε μιλάει για το gameplay. Στα 10 video παρακαλάς να πάρεις μια ενδιαφέρουσα πληροφορία για το game θετική ή αρνητική. Ντεμέκ βγήκε το παιχνίδι, έχουν τελειώσει ήδη το content, το έχουν βαρεθεί και το έχουν κάνει uninstall αλλά κάποιος να γράψει κάτι για το αν υπάρχουν πχ. αρκετά και διαφορετικά builds ή αν όλοι θα παίζουν το ίδιο meta build, αν το loot είναι rewarding και τα upgrades meaningful και γενικά αυτά που κάνουν ένα τέτοιο παιχνίδι επιτυχημένο ή αποτυχημένο μάλλον δε προβλέπεται.

Άντε ας αποτύχει και αυτό, να μας μείνει το άλλο το καλό το κιμπάρικο shooter looter που κάθονται 4 άτομα γύρω από έναν ακίνητο στόχο και αδειάζουν από 8 γεμιστήρες να γουστάρουμε. Αντρικά.

  • Like 5
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

https://www.vg247.com/2019/02/18/anthem-review/

 

Αναφορά σε κείμενο

I went into Anthem with an open mind. It’s a game I wanted to succeed from a studio I’ve always been fond of. Unfortunately, it’s everything everyone feared at reveal. It’s a hollow experience that’s been designed to appeal to the widest market possible while squeezing more money out of those who are hooked in by its doggy treat design.

 

Βγηκαν ακομα 2-3 reviews που αναφερουν πως το παιχνιδι ειναι μετριο. Ποιος θα το πιστευε αληθεια :D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Και 'γω ήθελα να έχει τα visuals που είχε στην Ε3 αλλά και να 'ναι πιο ενδιαφέρον το gameplay του και όχι μία απ' τα ίδια.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 λεπτά πριν, Alastor192 είπε

https://www.vg247.com/2019/02/18/anthem-review/

Βγηκαν ακομα 2-3 reviews που αναφερουν πως το παιχνιδι ειναι μετριο. Ποιος θα το πιστευε αληθεια :D

Και κάτι τέτοια reviews είναι αυτά που ανέφερα πιο πάνω. Κάθισα το διάβασα (δε πήρε και πολύ. Μια σταλιά ήταν) και πάλι βλέπω κάποιον που λέει και λέει και λέει και εν τέλη δε λέει κάτι. 

- "το Anthem δεν είναι καλό"

- "Γιατί δεν είναι καλό?"

- "Είναι μαλακία"

- "Ναι αλλά γιατί? Τι δε σου άρεσε? Δεν έχει καλό gameplay? Δεν έχει itemisation? Δεν έχει progress?"

- "Είναι μαλακία. Πάρε το Division"

- "Είναι καλύτερο το Division? Σε ποιους τομείς?"

- "Το Division γαμάει"

 

Αυτό διαβάζω εγώ σε όλα αυτά τα reviews και videos. Και δίκιο να έχουν δε μπορώ να πάρω σοβαρά αυτά που λένε.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...