Προς το περιεχόμενο

Anthem [2019]


naruto14

Προτεινόμενες αναρτήσεις

15 λεπτά πριν, GhostRiderLSOV είπε
  Απόκρυψη περιεχομένων

Ισχύει ότι new player experience που φέτος λένε ότι θα φτιάξουν πιο "σωστό" (θα δείξει) είναι...δύσκολο. Πρέπει να δεις βίντεο, το wiki και γενικά διάφορα που το παιχνίδι πράγματι δεν στα λέει και ήταν και ο λόγος που έκανα κάμποσα breaks πριν με πιάσει για τα καλά το παιχνίδι.  Είναι και το θέμα ότι θες το ένα πράγμα, αλλά για να το πάρεις, καλό είναι να έχεις το άλλο που χρειάζεται ένα τρίτο, κ.ο.κ. μέχρι να σεταριστείς σε ένα σημείο που τα πράγματα γίνονται πιο "οργανικά". (εκτός από τα @$##%# ayatan amber stars, ναι, το ξαναλέω)

Tώρα για εχθρούς που πάνε εδώ κι εκεί και εξαφανίζονται, για πολύ lag με τον host μου ακούγεται, γιατί δεν έχω δει ποτέ να κάνουν χύμα teleports και να χάνονται οι αντίπαλοι. Αν και το να εξαφανίζονται, μπορεί να γίνει αν πλησιάζεις και η Equinox κάνει activate to ehm..."kill everything" skill της και τους σκοτώσει ακαριαία ή κάτι τέτοιο.

Πολύπλοκο για νέους παίχτες είναι. Μαλακία δεν είναι.

Οπως τα ειπε o GhostRiderLSOV. Μαλακια δεν ειναι, ειναι για experienced gamers βασικα το παιχνιδι.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators
3 λεπτά πριν, Sartiv είπε

Οπως τα ειπε o GhostRiderLSOV. Μαλακια δεν ειναι, ειναι για experienced gamers βασικα το παιχνιδι.

Βασικά θα έλεγα υπομονετικούς για αρχή. :P

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

7 ώρες πριν, optimus prime είπε

Eχει πεσει μεσα,ναι!

Για αυτο το ποσταρα!

O συγκεκριμένος έχει διαδώσει ψευδείς πληροφορίες για τα microtransactions σε δύο περιπώσεις (για να μαζέψει likes φυσικά): μία με το Anthem και άλλη μία με το Rage 2. Στην δέυτερη περίπτωση τον έβγαλε άκυρο η ίδια η Bethesda στο Twitter. Απλά το σημειώνω.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
2 ώρες πριν, RedAlert539 είπε

O συγκεκριμένος έχει διαδώσει ψευδείς πληροφορίες για τα microtransactions σε δύο περιπώσεις (για να μαζέψει likes φυσικά): μία με το Anthem και άλλη μία με το Rage 2. Στην δέυτερη περίπτωση τον έβγαλε άκυρο η ίδια η Bethesda στο Twitter. Απλά το σημειώνω.

Eπειδη εχω γραψει 57 ωρες στο παιχνιδι μεχρι τωρα,εγω πιστευω οτι τα λεει ετσι οπως ειναι τα πραγματα..

Τωρα απο εκει και περα δεν ξερω τι ακυρα εχει φαει στο παρελθον αλλα για το Anthem ειναι αντικειμενικος στο 95%.

Επεξ/σία από optimus prime
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

5 ώρες πριν, optimus prime είπε

Eπειδη εχω γραψει 57 ωρες στο παιχνιδι μεχρι τωρα,εγω πιστευω οτι τα λεει ετσι οπως ειναι τα πραγματα..

Τωρα απο εκει και περα δεν ξερω τι ακυρα εχει φαει στο παρελθον αλλα για το Anthem ειναι αντικειμενικος στο 95%.

Μπορείς να κάνεις και 'συ review με τόσες ώρες, η άποψή σου δηλαδή είναι ίδια με του τύπου που το βγάζει φόλα ;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Όπως και το destiny2, θα χρειαστεί όλα τα expansions πριν χαρακτηρισθεί πλήρης. Το Destiny 2 το δοκίμασα αφού η Activition έδωσε δωρεάν το βασικό παιχνίδι, αγοράζοντας τα υπόλοιπα expansions. Άξιζε σε όλα του. Με κράτησε 1 μήνα. Standard Issue δηλαδή. Δεν περιμένω μεγαλύτερο ενδιαφέρον από το παιχνίδι της Bioware. Η αλήθεια είναι ότι το στόρι του D2 τα σπάει όπως και όλο το στήσιμο, τα μυστικά και η hardcore προσέγγιση χωρίς pointers απλά με hints για να ανακαλύψεις και να εξερευνήσεις. Εάν το Anthem θέλει να επιτύχει, θα πρέπει να είναι τουλάχιστον εξίσου καλό με το D2 (αν όχι καλύτερο του). 

Οπότε σύμφωνα με τα προαναφερθέν, Day1 αγορά για κανένα λόγο. Του χρόνου ώστε να κάνει την κριτική που του αξίζει μετά από προθήκες content, performance fixes κτλπ κτλπ. 

27 minutes ago, Psycho_Warhead said:

Κάποιος να πει σε όλους αυτούς τους reviewers πάντως πως όλα αυτά τα παιχνίδια έχουν μπόλικο grind..

Νομίζω ότι το ξέρουν (λογικά, χωριό που φαίνεται...).

[Προσθήκη] Πετυχαίνοντας ένα ακόμη άρθρο για το Anthem, διάβασα για τα loading times. ΑΜΑΝ! Ήταν και ο λόγος που στο τέλος παράτησα το D2! Πολλά, μα πάρα πολλά και βαρετά, ανούσια loading times. Φτάνεις σε ένα σημείο και λες ως εδώ, αρκετά. 

Επεξ/σία από seithan
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
6 ώρες πριν, Psycho_Warhead είπε

Μπορείς να κάνεις και 'συ review με τόσες ώρες, η άποψή σου δηλαδή είναι ίδια με του τύπου που το βγάζει φόλα ;

Δεν εχω υπομονη να γραφω ολοκληρα κατεβατα..

Η αποψη μου ειναι οτι το παιχνιδι θα γινει γρηγορα βαρετο εαν δεν γινει αλλαγη σε πολλα πραγματα και ολα αυτα που λεει αυτος στο βιντεο ισχυουν..

Επεξ/σία από optimus prime
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...