Προς το περιεχόμενο

Anthem [2019]


naruto14

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 817
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Μόλις τέλειωσα το main story , να πώ την αλήθεια το τελικό boss δεν ήταν κατι ιδιαίτερο αλλα απόλαυσα ολη την διαδρομή μέχρι το τέλος. Απο εδώ και πέρα για να μην κάνω spoiler είμαι σίγουρος οτι θα υπάρχει και συνέχεια οσο αφορά αλλη ιστορία στο μέλλον :) , τώρα από εδώ και πέρα περιμένω content και περισσότερα πράγματα να κάνουμε στο παιχνίδι και γιατι οχι και για pvp , συνεχίζω για το lvl 30 :)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 ώρες πριν, SPANK είπε

Μόλις τέλειωσα το main story , να πώ την αλήθεια το τελικό boss δεν ήταν κατι ιδιαίτερο αλλα απόλαυσα ολη την διαδρομή μέχρι το τέλος. Απο εδώ και πέρα για να μην κάνω spoiler είμαι σίγουρος οτι θα υπάρχει και συνέχεια οσο αφορά αλλη ιστορία στο μέλλον :) , τώρα από εδώ και πέρα περιμένω content και περισσότερα πράγματα να κάνουμε στο παιχνίδι και γιατι οχι και για pvp , συνεχίζω για το lvl 30 :)

εχει campaign το παιχνιδι? εχει single player?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, _Xistenze είπε

εχει campaign το παιχνιδι? εχει single player?

Για την ώρα μονο single player / campaign έχει σαν το destiny δηλαδή σε βάζει με άλλους μαζί

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

7 ώρες πριν, SPANK είπε

Μόλις τέλειωσα το main story , να πώ την αλήθεια το τελικό boss δεν ήταν κατι ιδιαίτερο αλλα απόλαυσα ολη την διαδρομή μέχρι το τέλος. Απο εδώ και πέρα για να μην κάνω spoiler είμαι σίγουρος οτι θα υπάρχει και συνέχεια οσο αφορά αλλη ιστορία στο μέλλον :) , τώρα από εδώ και πέρα περιμένω content και περισσότερα πράγματα να κάνουμε στο παιχνίδι και γιατι οχι και για pvp , συνεχίζω για το lvl 30 :)

Το στορυ συνέχεια έχει... Το παιχνίδι πολύ χλομό να έχει... Mass effect Andromeda no2 είναι η φάση. Κρίμα γιατί ο κόσμος του είναι όμορφος. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Το ΑΝΤΗΕΜ αποδεικνύεται μια πονεμένη ιστορία.

Τονίζω.. Δεν είναι ότι πέσαμε από τα σύννεφα, χωρίς να θέλω να το παίξω ξύπνιος. Δεν θα είχε και νόημα νομίζω..

'Ολοι που το παίζουμε, εγώ προσωπικά θέλω να συνεχίσω να παίζω, πραγματικά περνάμε καλά αλλά πάντα υπάρχει αυτό το:

''Θα μπορούσε να είναι τόσο μα τόσο καλύτερο'',

''Έχει potential αλλά..''

''Kρίμα να πάει έτσι'' κτλ κτλ..

 

Το game με τα τόσα προβλήματα, με το ημιτελές content, το engine του που λίγο πολύ βρωμάει ότι δεν θα είναι εφικτό να μπορούν κάτι να κάνουν οι devs μελλοντικά, η ΕΑ (αν δεν ήταν αυτή που είναι) θα μπορούσε να βγει έστω να ζητήσει ένα συγνώμη. Ιδιαίτερα στους ps4 users με όλο αυτό που έχει γίνει με τις κονσόλες τις Sony και όντως ταλαιπωρείται χωρίς λόγο ο κόσμος..

Θα μπορούσε "μάγκικα" να βγει και να παραδεχτεί ότι το game σε καμία περίπτωση ΔΕΝ είναι δουλειά 5 χρόνων και να το δώσει free. Δηλαδή γελάει ο κόσμος και όχι τίποτα άλλο εκθέτει και τους ανθρώπους της Bioware που πολλοί από αυτούς έχουν αποδείξει ότι υπάρχει ταλέντο,  δεν χάθηκε έτσι ξαφνικα... Δεν θέλει να το δώσει free; Ωραία.. Ας δώσει κάποιο άλλο ΑΑΑ new τίτλο της δωρεάν σε όποιον αγόρασε το ΑΝΤΗΕΜ. Έτσι πιστεύω κάπως θα το εκτιμούσε ο κόσμος και δεν θα την είχε για άλλη μια φορά στο στόχαστρο.

Γνωρίζω ότι αυτό που γράφω είναι ουτοπικό αλλά για θυμηθείτε τι είχε γίνει με το Arkham Knight και όσους το είχαν αγοράσει στις πρώτες εβδομάδες του. H WB δεν είναι δηλαδή greedy και money grabbers; Αναγνώρισε την πατάτα της ,έδωσε σε όλους όσους είχαν αγοράσει το ΑΚ  όλα τα games της σειρας Arkham και λίγο πολύ έσωσε την παρτίδα αφού μετά διόρθωσε και το ίδιο το game.

Κάποιοι θα μου πουν τι είναι αυτά που γράφω περί free αλλά για σκεφτείτε αν όντως το έκαναν και σου έλεγαν ότι κόιταξε φίλε εγώ θα προσπαθήσω να το κάνω ολοκληρωμένο, θα μου πάρει καιρό μιας που δεν πήγαμε και τόσο καλά στις πωλήσεις κτλ κτλ.. Εγώ σαν gamer θα την έβλεπα αλλιώς την δουλειά μαζί τους. Θα τολμήσω να πω πως θα τους υποστήριζα σε μια τέτοια ενέργεια. 

Δεν μπορώ να μην συγκρίνω το ΑΝΤΗΕΜ με το Warframe. Θα μπορούσαν να κάνουν ένα game 5ετίας+ με content, με immersion που λείπει παντελως από το game τους.

Δεν είμαι hater και δεν τα γράφω όλα αυτά για τίποτα άλλο, μπορεί κάποιος να περάσει καλά με το ANTHEM, αλλά δεν το βλέπω να επιβιώνει.Δεν είναι σκουπίδι όπως κάποιοι θα πουν imo αλλά υστερεί βασικών πραγμάτων που είναι must σε ένα looter shooter, είναι τόσα πολλά τα αρνητικά που θέλω κείμενο πτυχιακής για να το καλύψω και ήδη το σεντόνι μου είναι μεγάλο.

 Και εδώ μπορεί να πάρει την μπάλα και την Bioware. Εκεί και αν θα είναι κρίμα.. 

Θα ήθελα να λέγαμε περισσότερα για το ίδιο το game ειδικά στην end game φάση του αλλά πραγματικά δεν μπορείς να πεις και πολλά διότι το game σου δίνει την εντύπωση πως είτε common αντικείμενο έχεις μαζέψει είτε Legendary είναι πάνω κάτω η ίδια φάση απλώς με καλύτερα stats για να μπορείς να τα βγάλεις πέρα στα ίδια ακριβώς mobs/bosses που είναι μπαφαρισμένα όλα πάνω τους σε GrandMaster 1 επίπεδο και πάνω..

Τον Μάϊο θα φανεί η δουλειά με το ανερχόμενο πρώτο μεγάλο update. Μέχρι τότε θα δούμε αν όντως μπορούμε να πούμε κάτι διαφορετικό για το game..

 

Επεξ/σία από Alex21121988
  • Like 4
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Το design του όπλου για το είδος του game είναι μούφα imho και άμα έκανα ώρες grind για το παραπάνω θα ήμουν αρκετά τσατισμένος :D Πιο post-apocalyptic μοιάζει παρα sci-fi.

 

Επεξ/σία από {TDi}Dj2k..infc
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μπαίνει ένα μικρό patch σήμερα που διορθώνει αρκετά πράγματα https://answers.ea.com/t5/News-Updates/Anthem-Update-1-0-3/m-p/7651795#M8 , για εμένα πρέπει να δώσουν  βάση στο να εμπλουτίσουν το παιχνίδι με πράγματα να κάνεις γιατί στο lvl 30 τώρα απλά κάνω τα ίδια και τα ίδια , και ο κόσμος αν και πανέμορφος είναι άδειος βασικά από περιεχόμενο 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...