Προς το περιεχόμενο

Wolfenstein II: The New Colossus [2017]


Psycho_Warhead

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 275
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Ε ποια είναι τα (πιο) ανούσια settings;

 

Ενώ αυτά που έχουν δυσανάλογο impact.

 

Για τον καθένα είναι διαφορετικό dude, προσωπικά τα ξεκινάω όλα low και τα ανεβάζω σταδιακά ώστε να δω τι impact έχουν και πάντα αφήνω αέρα 5fps για να αποφύγω το micro stutter του refresh rate. Αλλα συνήθως τα port δεν έχουν τρελες διαφορες από low σε high με μερικές εξαιρέσεις όπως ΑΑ κ AO για παράδειγμα.

 

_id1509024386_343178.png

 

http://www.game-debate.com/news/23948/wolfenstein-ii-the-new-colossus-pc-performance-report

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Καλά όχι και κοιμάται..Στα New Orleans βλέπω 50άρια με 1070@1440P.

 

Σε μερικά σημεία είναι αισχρό οπτικά.

 

280634-14550-3923irjsf.jpg

 

newcolossus_x64vk2017kkj2e.jpg

Επεξ/σία από Psycho_Warhead
  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Nα μην εχει lag κ ας εχει 50fps :)

εμενα γραφικα μου αρεσε cutscenes ειναι λιγο καπως ναι  :mellow:  

εγω πιστευω οτι η bethesda φοβαται να βγαλει παιχνιδια με super γραφικα γιατι θα εχει lag και ιστοριες.

Λεει ρε παιδι μου δεν το εχω κ τελος κ δεν θελει να γινει ubisoft! προσωπικη αποψη ετσι :) 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Η Bethesda είναι publisher, devs του παιχνιδιού είναι οι MachineGames οι οποίοι προφανώς δεν το κατέχουν όσο αυτοί της Id Software και γι' αυτό το παιχνίδι δείχνει/τρέχει χειρότερα από το DOOM. Πάντως είναι τέρμα διασκεδαστικό, όπως τα προηγούμενα Wolfenstein.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Nαι το ξερω οτι ειναι publisher κ devs MachineGames αλλα

prey, dishonored 2 arkane studios κ  wolfenstein the new colossus MachineGames  κανουν πολυ μπαμ ρε παιδι μου οταν παιζεις δηλαδη με τη μια καταλαβαινεις οτι publisher ειναι bethesda :) αυτα τα σκοτεινα χρωματα πολλα αντικειμενα, σφαιρες,  φατσες κτλπ. 

Βγαζουν απιστευτα παιχνιδια ρε φιλε :) κατσε να τερματίσω και death of the outsider με το στομα ανοιxτo θα μεινω απο τωρα ξερω :D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

δηλαδη; βγαλανε το stealth στοιχειο του πρωτου; ηταν το μονο που μου αρεσε ιδιαιτερως, σε ενα κατα τα αλλα παιχνιδι με πολυ μετριο gameplay. 

Ποιο Stealth στοιχείο ρε συ :P ; Wolfenstein παίζεις, όχι Thief ή Splinter Cell :P

Μπορείς να κινηθείς "stealth" αλλά είναι για "να'χαμε να λέγαμε" το stealth του. 

Καθαρά action παιχνίδι με πιστολίδι και σαματά είναι.

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ποιο Stealth στοιχείο ρε συ :P ; Wolfenstein παίζεις, όχι Thief ή Splinter Cell :P

Μπορείς να κινηθείς "stealth" αλλά είναι για "να'χαμε να λέγαμε" το stealth του. 

Καθαρά action παιχνίδι με πιστολίδι και σαματά είναι.

 

υπηρχαν αρκετα σημεια στο παιχνιδι οπου τα περναγες πιο ευκολα μεσω stealth. ηταν και το ενδιαφερον κομματι του παιχνιδιου.

εξακολουθει να υπαρχει κατι τετοιο και στο σηκουελ;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...