Προς το περιεχόμενο

Wolfenstein II: The New Colossus [2017]


Psycho_Warhead

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 275
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Την γνωμη μου για το βασικο παιχνιδι την εγραψα πιο πισω εχοντας κανει τα περισσοτερα που εχει μεσα για να κανεις(mini games,ubercommanders κλπ).

Για τα dlc που θα τα παιξω τωρα το Σ/Κ με βαση αυτα που εχω διαβασει δυστηχως πρεπει να ειναι ψιλο μαπα το καρπουζι.

Βεβαια για τα κοντα 25ευρω που αγορασα το βασικο παιχνιδι+season pass δεν με πολυ πειραζει,απλα μου την δινει προσωπικα να βλεπω ανουσια dlc και season pass να βγαινουν χωρις λογο υπαρξης.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

για μενα τα προηγομενα 2 ηταν πολυ ωραια παιχνιδια και βασικα οχι μονο για μενα μπορεις να το δεις και σε βαθμολογιες αλλων στο metacritic πχ τα 2 πρωτα σε σχεση με το 2ο


3333333333.JPG

11111111111.JPG

22222222222.JPG

Επεξ/σία από panagiotis54
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

κοιτα για μενα ειναι ενα βαρυμετρο...αν θες κοιτας και σε αλλα outlets και συγκρινεις, και παλι παντως και η δικη μου αποψη ακολουθει αυτη του metacritic στην προκειμενη, απο εκει και περα γουστα ειναι αυτα!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

9 ώρες πριν, panagiotis54 είπε

κοιτα για μενα ειναι ενα βαρυμετρο...αν θες κοιτας και σε αλλα outlets και συγκρινεις, και παλι παντως και η δικη μου αποψη ακολουθει αυτη του metacritic στην προκειμενη, απο εκει και περα γουστα ειναι αυτα!

Το user rating του metacritic οπως και οι κριτικες στο steam ειναι αρνητικα λογω αρκετων τεχνικων προβληματων που εχουν  πολλοι με το παιχνιδι αρα δεν εχει να λεει αυτο.

Επισης σε αλλους δεν αρεσε η ολη κατευθυνση που πηρε το παιχνιδι απο πλευρας σεναριου,κατι που προσωπικα εμενα μαρεσε γιατι ξεφυγε απο τα κλισε των sequel παιχνιδιων που συνηθως ειναι κυριολεκτικα μια απο τα ιδια.

Για το season pass και τα dlc ομως πανω κατω ολοι συμφωνουν οτι πανω απο ξερω γω 10ευρω(μην πω χαμηλοτερα)δεν αξιζουν και ειναι ψιλο αρμεγμα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πάντως και εμένα δεν με ενθουσίασε και δε με παρακινεί να παίξω παραπάνω..Καμία σχέση με το προηγούμενο.
Ανούσιο τελείως και η ιστορία προβλέψιμη :/  ,γιαυτό και μάλλον το βαριέμαι.
Πήρα προχτες, ένα random hot key από το kinguin με 2.99 και ήταν αυτό το παιχνίδι,χωρίς τα DLC..

Αλλά να βγαίνουν DLC μετά από τόσο καιρό,αν ήμουν εσείς που το είχατε παίξει το παιχνίδι,δεν υπήρχε περίπτωση να το ξανα έβαζα μόνο για να δω τα DLC.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, panther_512 είπε

Η ιστορία προβλέψιμη? Μάλλον δεν το προχώρησες αρκετά, διότι από ένα σημείο και μετά η κατάσταση ξεφεύγει πολύ.

όχι όσο έχω παίξει..καταλαβαίνω τί γίνεται..

όμως δεν με ψήνει να το συνεχίσω,το βρήκα βαρετό παιχνίδι.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 11 μήνες μετά...
  • 2 εβδομάδες αργότερα...
Δημοσ. (επεξεργασμένο)
36 λεπτά πριν, Psycho_Warhead είπε

Τι SJW εμετίλα είναι αυτή ;

Εκτός του ότι φένεται και παντελώς αδιάφορο.

Νομίζω ότι η συγκεκριμένη ομάδα έχει αρχίσει να το κουράζει το franchise του Wolf και ελπίζω αυτό μαζι με το cyberpilot να είναι οι τελευταίες τους βλακείες. 

Θα ήθελα κάτι με πιο σοβαρό και σκοτεινό τόνο χωρίς το slapstick humor και τους κλισέ stereotype χαρακτήρες. Μόνο η φάση με τον Hitler μου άρεσε στο 2 την οποία βρήκα ξεκαρδιστική. Όλο το υπόλοιπο στόρυ και οι χαρακτήρες ήταν για πέταμα.

Επεξ/σία από D.Luffy
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Μόνη ελπίδα αντρίλας το doom πλέον.. 

 

δεν μπορώ να καταλάβω γιατί κάποιοι δεν μπορούν να καταλάβουν ποιο είναι το target group τους, η ανιψιά μου ΔΕΝ πρόκειται να παίξει wolfenstein κι εγώ δεν αντέχω κάτι παραπάνω από το stranger things (που ούτε κι αυτό το αντέχω στην ουσία ) 

Επεξ/σία από logistoulis
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...