Προς το περιεχόμενο

Wolfenstein II: The New Colossus [2017]


Psycho_Warhead

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Εμενα παντως μαρεσε το εν λογω trailer και εχω παιξει φυσικα τα προσφατα παιχνιδια.

Μπολικο πιστολιδι ειδα και ωραια μουσικη,αν το βρω και σε καλη τιμη στα κλειδαδικα οπως και το 2 εχει φυγει για αγορα.

Επισης για την Deluxe edition λεει στο steam

The Deluxe Edition includes:
 

  • The Buddy Pass, allowing you and a friend to play the entire game together, even if they don't own the game themselves
  •  
Επεξ/σία από Fulgore
  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 275
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
4 ώρες πριν, Psycho_Warhead είπε

Τι SJW εμετίλα είναι αυτή ;

Εντάξει, σε βρίσκω λίγο υπερβολικό. Εάν είναι καλό παιχνίδι και οι πρωταγωνιστές ενδιαφέρων, τι πειράζει εάν είναι γυναίκες? Από το trailer φαίνεται να έχουν ωραία χημεία μεταξύ τους.

Γενικότερα πάντως σύμφωνώ με τον d.lluffy, θα προτιμούσα ένα πιο σκοτεινό wolf από ότι δείχνει το trailer.

Επεξ/σία από mike299
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
21 ώρες πριν, D.Luffy είπε

Εκτός του ότι φένεται και παντελώς αδιάφορο.

Νομίζω ότι η συγκεκριμένη ομάδα έχει αρχίσει να το κουράζει το franchise του Wolf και ελπίζω αυτό μαζι με το cyberpilot να είναι οι τελευταίες τους βλακείες. 

Θα ήθελα κάτι με πιο σοβαρό και σκοτεινό τόνο χωρίς το slapstick humor και τους κλισέ stereotype χαρακτήρες. Μόνο η φάση με τον Hitler μου άρεσε στο 2 την οποία βρήκα ξεκαρδιστική. Όλο το υπόλοιπο στόρυ και οι χαρακτήρες ήταν για πέταμα.

Συμφωνώ 100%.

Το πρώτο παιχνίδι το βρήκα εξαιρετικό. Το 2ο ήταν γελοιωδώς extreme στο σενάριο και τους χαρακτήρες, εκ διαμέτρου αντίθετο με το σοβαρό χαρακτήρα του πρώτου παιχνιδιού.

Hell, το τραγούδι στο τέλος του πρώτου παιχνιδιού είναι το καθημερινό νανούρισμα της κόρης μου από όταν ήταν 3 μηνών (μαζί με Bryan Ferry διασκευή το Johnny and Mary).

 

Επεξ/σία από panther_512
  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

δυστυχως και σε μενα μοιαζει λιγο αδιαφορο το στορυ...σαν να λεμε φτιαχνουμε παιχνιδι απλα για να βγαλουμε λεφτα..

δεν με πειραζει ουτε με εχει κουρασει το franchise ομως...απλα αυτο το στορυ και αυτη η παρουσιαση δεν με πειθουν τωρα για τωρα...θα δουμε παρακατω

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
21 ώρες πριν, logistoulis είπε

Μόνη ελπίδα αντρίλας το doom πλέον.. 

δεν μπορώ να καταλάβω γιατί κάποιοι δεν μπορούν να καταλάβουν ποιο είναι το target group τους, η ανιψιά μου ΔΕΝ πρόκειται να παίξει wolfenstein κι εγώ δεν αντέχω κάτι παραπάνω από το stranger things (που ούτε κι αυτό το αντέχω στην ουσία ) 

Λίγα λόγια για το Stranger Things :P Βασικά dude μην σκέφτεσαι Ελλάδα, δεν είναι χαζοί οι τύποι, οι γυναίκες gamers στον κόσμο είναι περίπου το 50% εδώ και καιρό, οποτε περνουν αυτές και εμάς που είμαστε fans μας έχουν ήδη. Ειδικά σε fps και εγώ θα προτιμούσα να μην ήταν female αλλα whatever. ;) Ας είναι καλο και wgaf. :)

Επεξ/σία από {TDi}Dj2k..infc
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Aν και δεν με αγγίζουν οι SJW επιρροές σε ένα παιχνίδι ή ταινία, η 3η συνέχεια του βασικού σεναρίου πέφτει θύμα της νέας τάσης να εμφανίζονται αποκλειστικά γυναίκες σε δυναμικούς ρόλους όπου πρίν κυριαρχούσαν τα αρσενικά.

Αν το σενάριο και οι χαρακτήρες είναι καλογραμμένοι, fine by me. Απλά δεν είναι του γούστου μου να ξαναδώ ημίγυμνες έγκυες με πολυβόλο σε κάθε χέρι να ουρλιάζουν πάνω από λίμνες αίματος. Το 2ο παιχνίδι είχε αρκετές φάσεις που το τερμάτισε.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

19 hours ago, {TDi}Dj2k..infc said:

Λίγα λόγια για το Stranger Things :P Βασικά dude μην σκέφτεσαι Ελλάδα, δεν είναι χαζοί οι τύποι, οι γυναίκες gamers στον κόσμο είναι περίπου το 50% εδώ και καιρό, οποτε περνουν αυτές και εμάς που είμαστε fans μας έχουν ήδη. Ειδικά σε fps και εγώ θα προτιμούσα να μην ήταν female αλλα whatever. ;) Ας είναι καλο και wgaf. :)

 

Το θέμα είναι και τι παιχνίδια παίζουν. 

Τα νούμερα που έχω δει δείχνουν πως τα fps είναι πολύ χαμηλά στις προτιμήσεις τους και πραγματικά αμφιβάλλω αν το πρόβλημα είναι πως δεν έχουν γυναίκες ως κεντρικούς χαρακτήρες. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
16 λεπτά πριν, NickTG είπε

Το θέμα είναι και τι παιχνίδια παίζουν. 

Τα νούμερα που έχω δει δείχνουν πως τα fps είναι πολύ χαμηλά στις προτιμήσεις τους και πραγματικά αμφιβάλλω αν το πρόβλημα είναι πως δεν έχουν γυναίκες ως κεντρικούς χαρακτήρες. 

Maybe. Τα fps είναι ότι πιο immersive υπάρχει οποτε βοηθάει όταν ταυτίζεσαι με τον χαρακτήρα.

Επεξ/σία από {TDi}Dj2k..infc
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 1 μήνα μετά...
Στις 27/3/2019 στις 6:56 ΜΜ, logistoulis είπε

Μόνη ελπίδα αντρίλας το doom πλέον.. 

δεν μπορώ να καταλάβω γιατί κάποιοι δεν μπορούν να καταλάβουν ποιο είναι το target group τους, η ανιψιά μου ΔΕΝ πρόκειται να παίξει wolfenstein κι εγώ δεν αντέχω κάτι παραπάνω από το stranger things (που ούτε κι αυτό το αντέχω στην ουσία ) 

δεν το κανουν για το target group. το κανουν για ολα τα μεγαλα gaming sites και τους ακτιβιστες των social media, που ακολουθουν και στηριζουν το σημερινο woke κλιμα.

πχ η EA ειχε προσκαλεσει την Anita Sarkeesian,  γνωστη φεμινιστρια και επικριτρια της gaming κουλτουρας, να δει και να παιξει σε ιδιωτικη επισκεψη την beta του Anthem.

let that sink in for a moment.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
9 ώρες πριν, KilliK είπε

let that sink in for a moment.

Το ανησυχητικό είναι η δύναμη των social media και το πως μερικά trolls είναι ικανά πλέον να επηρεάσουν την τάση ολόκληρων βιομηχανιών. 

Προφανως η EA και κάθε EA προσπαθεί να πάει με τα νερά τους από φόβο μη τυχόν και «στιγματιστούν» αρνητικά από συγκεκριμένες ομάδες μειονοτήτων και προκληθεί μια γενική αλυσιδωτή αντίδραση αρνητικής δημοσιότητας με τις ανάλογες επιπτώσεις σε πωλήσεις. Γιατί ως γνωστόν η «κοινή γνώμη» ακολουθεί τη λογική του σπασμένου τηλεφώνου και όταν κάποιος ακούει για κατηγορίες, δεν κάνει τον κόπο να ψάξει αλλά απλώς αναπαράγει ο,τι άκουσε από τον προηγούμενο. Λαϊκό δικαστήριο...

Τελοσπαντων. Offtopic. :P

Επεξ/σία από D.Luffy
  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Η EA αποτελείται από άτομα με τέτοιες απόψεις(Πολιτική ορθότητα και φίφες), εξού και η προπαγάνδα υπέρ της Κλίντον στις εκλογές του 2016.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πλέον σε πάρα πολλά games αλλά και ταινίες μπαίνουν γυναίκες που σκοτώνουν πλακώνουν κτλ. Ακόμα δεν το έχω συνηθίσει πλήρως..κυρίως στις ταινίες όπου βλέπω μια γυναίκα να πλακώνει 5 2μετρους αλλά στα Games δεν δίνω τόσο βαρύτητα. Horizon zero down, το τελευταίο uncharted τα τερμάτισα χωρίς να με ενοχλήσει ή να δώσω βάση στο φύλο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...