Προς το περιεχόμενο

Κλιματιστικό 12000btu A++ 259€


aneral

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Καλή τιμή αν και με λίγο ψάξιμο  ίσως και 350 Αν υπαρχει διαθέσιμο .. το πανελακι του wifi einai +40 με τον Φ.Π.Α  οχι παραπάνω..

 

δες και με πιο φρεον έρχεται... αν μιλας για παιδικο δωματειο μελέτησε σωστα  μαζι με τον εγκαταστατη  ολες τις πιθανες αποστασεις για την τοποθετηση του... 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν θα βάλω wifi είμαστε οριακά στον προϋπολογισμό και το θεωρώ πολυτέλεια που δεν μου είναι απαραίτητη.

 

Που το βρήκες 350€, στα 359 είδα ένα Gree αλλά Α+

https://www.homeelectrics.gr/θέρμανση-κλιματισμός/inverter/gree-grs-101-ei-jlm1-n2-σειρά-lomo-dc-inverter-9000btu-g10-ιονιστής-cold-plasma-a-a.html. Εγώ κοιταζω για το μοντέλο που έχει ενεργειακή κλάση Α++ ψύξη, Α+++ θέρμανση.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

μιλαμε πάντα για το lomo ψάξτε σε μαγαζιά... ειπα" ισως" το βρεις τόσο,  στις αρχές του καλοκαιριού  είχε λανσαριστεί με τα 350. παντως και 370 ειναι οτι καλητερο μπορείς να παρεις..ιδικά απο τα σκουπίδια που πουλανε στα πολυκαστηματα.. :X  :X υπαρχει και το invertor αδερφακι του lomo... απλα δεν το εχω δουλεψει και φοβαμε λιγακι τον Ασημακοπουλο...  ΤΟ Α+ Απο το Α +++++++++ ΑΠΕΧΕΙ 0,007 της kW Καταλαβενεις λοιπόν οτι ειναι ενα τριπακι  που χτυπαει στο ματι αλλα στην πραγματικοτητα η διαφορα στην αποδοση btu /kw ειναι μηδενική ..

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλή τιμή αν και με λίγο ψάξιμο  ίσως και 350 Αν υπαρχει διαθέσιμο .. το πανελακι του wifi einai +40 με τον Φ.Π.Α  οχι παραπάνω..

 

δες και με πιο φρεον έρχεται... αν μιλας για παιδικο δωματειο μελέτησε σωστα  μαζι με τον εγκαταστατη  ολες τις πιθανες αποστασεις για την τοποθετηση του... 

 

Τελικά από τα €259 του θέματος θα πάμε στα €400 και πάει λέγοντας...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

και τι σχέση εχει το κλιμ του θεματος με το lomo ? καμιά αλλα οταν  μπορεις να διαθεσεις 350-400 για ενα κλιμ το gree αυτη την στιγμη ειναι η καλύτερη αγορά... που σε καμια περίπτωση δεν ειναι το  κλιματιστικό   του θεματος εστω και σε αυτα τα λεφτά...   

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Του θέματος είναι εξαιρετική τιμή για 12.000btu inverter απλά έχω τους ενδοιασμούς μου για την ποιότητα του. Άμα το έπαιρνα για κάνα εξοχικό οκ αλλά για παιδικό δωμάτιο όσο το σκέφτομαι αγχώνομαι λίγο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

δεν υπαρχει λόγος... Πανω απο το 90% στην αγορά ειναι φασόν και για αυτό ειναι και ιδια τόσο απο εξω όσο και απο μέσα...

Το λες με γνώση και βεβαιότητα αυτό;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 βασικες εταιρείες ειναι και φτιαχνουν τα φθηνα φασόν και τα ακριβα κατα παραγγελία του κάθε "κατασκευαστη"... Οποιον ψυκτικό ρωτησεις που να ειναι μυρωδιάς και οχι απλα να περνάει θα σου το επιβεβαιώσει, 3 μου εχουν πει το ιδιο...

Επισης equation ειχα φορητό 3 χρόνια χωρις κανενα προβλημα εαν σε βοηθάει!

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

στο περιπου  ειναι ετσι  δεν ειναι ομως 2 εργοστασια  ΜΟΝΟ αλλα αρκετα περισσοτερα τα μικρα φτιαχνουν κατα παραγγελια  ιδιωτη  κλιματιστικες μοναδεσ τα αλλα  ειναι γραμμεσ παραγωγης..... αρκετα μπερδεμενο που ομως δεν εξυπηρετει και καπου στο να τα αναλυσουμε.... το 90% που γραφεις παραπανω ΔΕΝ υσχιει  σε καμια περιπτωση κλιματισμος δεν ειναι μονο τα σπλιτ κυριοι αυτο ειναι μονο το 15% τον εταιριων...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

στο περιπου ειναι ετσι δεν ειναι ομως 2 εργοστασια ΜΟΝΟ αλλα αρκετα περισσοτερα τα μικρα φτιαχνουν κατα παραγγελια ιδιωτη κλιματιστικες μοναδεσ τα αλλα ειναι γραμμεσ παραγωγης..... αρκετα μπερδεμενο που ομως δεν εξυπηρετει και καπου στο να τα αναλυσουμε.... το 90% που γραφεις παραπανω ΔΕΝ υσχιει σε καμια περιπτωση κλιματισμος δεν ειναι μονο τα σπλιτ κυριοι αυτο ειναι μονο το 15% τον εταιριων...

Στα σπλιτ αναφερόταν οι άνθρωποι που μου το είπαν. Τα hvac είναι άλλη κατηγορία μετά. Τώρα χονδρικά έτσι πρέπει να είναι με μια αναζήτησή που είχα κάνει τότε.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Αφού στο Λερόυ δεν έχει πια το κλιματιστικό του τίτλου, τολμήστε μέ 10 -20 ευρώ παραπάνω να πάρετε από το eshop αυτά: (το 12αρι το πήρα τον Φεβρουάριο στα €259 για το δωμάτιο της κόρης μου και είμαι ευχαριστημένος)

 

9αρι

 

http://www.e-shop.gr/air-condition-tcl-tac-09chsa-jai-9000btu-inverter-p-HAP.001577      €249,90

 

Σκρουτζ:   https://www.skroutz.gr/s/10967545/TCL-TAC-09CHSA-JAI.html      από €288,90

 

12άρι

 

http://www.e-shop.gr/air-condition-tcl-tac-12chsa-jai-12000btu-inverter-p-HAP.001580   €279  (οριακά -10%  από ανταγωνισμό)

 

Σκρουτζ:   https://www.skroutz.gr/s/11010599/TCL-TAC-12CHSA-JAI.html    από €305

Επεξ/σία από dimigar
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.
  • Δημιουργία νέου...