Προς το περιεχόμενο

Κλιματιστικό 12000btu A++ 259€


aneral

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 216
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Επισκέπτης

πρωτη εντυπωση από το tcl του eshop 

 

Κλαιω τα λεφτα μου

Πεθαμενο 12αρι και εν ετος 2017 το κληματιστικο δεν εχει επιλογή να πηγενουν η περσιδες αριστερα δεξια..

Απλα μακρια από TCL της προσφορας

 

Ερωτηση σε Γνωστες:

 

To φρεον για να κανει ενα πληρες curculation και να αρχισει το κληματιστικο να δίνει Παγωμενο αερα μετα απο ποσα λεπτα το κανει όταν η μοναδα ξεκιναει για πρωτη φορα?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

πρωτη εντυπωση από το tcl του eshop

 

Κλαιω τα λεφτα μου

Πεθαμενο 12αρι και εν ετος 2017 το κληματιστικο δεν εχει επιλογή να πηγενουν η περσιδες αριστερα δεξια..

Απλα μακρια από TCL της προσφορας

 

Ερωτηση σε Γνωστες:

 

To φρεον για να κανει ενα πληρες curculation και να αρχισει το κληματιστικο να δίνει Παγωμενο αερα μετα απο ποσα λεπτα το κανει όταν η μοναδα ξεκιναει για πρωτη φορα?

Μάλλον είσαι υπερβολικός. Πόσα κλιματιστικά ξέρεις ειδικά σε αυτή την κατηγορία τιμής που το κάνουν;;

 

Σημασία έχει πως πάει σε απόδοση, θόρυβο, κατανάλωση...

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις τοποθετήθηκε το gree από το leroy 12000 BTU. Πρώτες εντυπώσεις θετικές. Επίσης να προειδοποισω πως είναι παραεισαγωγης και έχει μόνο δύο χρόνια εγγύηση από το leroy και όχι από την αντιπροσωπεί 10,έξου και η πολύ καλή τιμή στα 359 ευρώ.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις τοποθετήθηκε το gree από το leroy 12000 BTU. Πρώτες εντυπώσεις θετικές. Επίσης να προειδοποισω πως είναι παραεισαγωγης και έχει μόνο δύο χρόνια εγγύηση από το leroy και όχι από την αντιπροσωπεί 10,έξου και η πολύ καλή τιμή στα 359 ευρώ.

 

Καλορίζικο :)

Από θόρυβο τι λέει το βράδυ που έχει ησυχία όταν το βάλεις στο silent; 28dB γράφει το prospectus..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης

Το TCL σε 12ρι το έχω δοκιμάσει και είναι όντως ψόφιο σε απόδοση..

Απο θόρυβο νορμάλ.

Από θόρυβο το κλιματιστικό είναι αθόρυβο, σήμερα λοιπόν που το δούλεψα από 14:00-18:00 μπορώ να πω ότι έμεινα ευχαριστημένος από την απόδοση του. Το σπίτι είναι μονοκατοικία πρέπει να πω, εξοχικό με την πλάκα της ταράτσας να βαράει 43-44 βαθμούς μετριμενη με λέιζερ. Το έχω τοποθετήσει σε ένα χώρο περί τα 25τετραγωνικά με σκοπό να έπιανε και ένα δωμάτιο ακόμη, Αλλά δεν...για κλιματιστικό δωματίου π. Χ κρεβατοκάμαρας η παιδικό σε πολυκατοικία είναι καλό. Εμένα απόδοσε μετά από 1 ώρα σχεδόν με θερμοκρασία δωματίου 23-24 .δεν θα βάλω και φανελάκι φυσικά αλλά με το σώβρακο είσαι μια χαρά. Όποιος σκέφτηκε να το αγοράσει καλητέρα να βάλει κάνα 50ρι παραπάνω να πάρει κάτι καλύτερο. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Του θέματος το έβαλα σε μεγάλο σαλόνι, υπερ αρκετή η απόδοσή του. Ίσως ένα μειονέκτημα, ο περισσότερος θόρυβος της εξωτερικής μονάδας, συγκριτικά με άλλα. Η τοποθέτηση έγινε απο καλό μάστορα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγώ πάντως περιμένω να μου έρθει το TCL από το e-shop στα 279€ που έχει στα crazy sundays. Όταν το βάλω θα επανέλθω να πω την γνώμη μου...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Του θέματος το έβαλα σε μεγάλο σαλόνι, υπερ αρκετή η απόδοσή του. Ίσως ένα μειονέκτημα, ο περισσότερος θόρυβος της εξωτερικής μονάδας, συγκριτικά με άλλα. Η τοποθέτηση έγινε απο καλό μάστορα.

Έχεις προσέξει όταν είναι κλειστό να σου κάνει έναν ήχο σπαστικό σαν high pitched sound δεν μπορώ να το περιγράψω ακριβός.Εγώ το έχω βάλει στη κρεβατοκάμαρα και μερικές φορές δεν παλεύεται...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Έχεις προσέξει όταν είναι κλειστό να σου κάνει έναν ήχο σπαστικό σαν high pitched sound δεν μπορώ να το περιγράψω ακριβός.Εγώ το έχω βάλει στη κρεβατοκάμαρα και μερικές φορές δεν παλεύεται...

Θυμάμαι που το έχεις ξανααναφέρει...στο πατρικό μου το έχω, θα ρωτήσω τη μάνα μου, θα προσπαθήσω να ακούσω και θα σου πω.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλορίζικο :)

Από θόρυβο τι λέει το βράδυ που έχει ησυχία όταν το βάλεις στο silent; 28dB γράφει το prospectus..

Εχει 3 σκαλες ταχυτητας + turbo mode + sleep mode. Στο sleep mode, στην 1,2 σκαλα δεν ακουγεται καθολου. Στο 3 και στο turbo ακουγεται.

 

Απο αποδοση ειναι αρκετα καλο δεν εχω παραπονο, η εγκατασταση εγινε χρησιμοποιοντας αντλια κενου αερος. Το βραδυ το αφηνω στο sleep mode στους 26 βαθμους και πραγματικα δεν ακουγεται τπτ. Η ποιοτητα του αερα αρκετα καλυτερη σε σχεση με ενα lg (μη inverter) που υπηρχε στον χωρο.

 

Επισης για τον φιλο που ρωτησε για τις περσιδες, ναι κουνανε πανω κατω.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...