Προς το περιεχόμενο

Κλιματιστικό 12000btu A++ 259€


aneral

Προτεινόμενες αναρτήσεις

 + 20 ευρώ η αφαίρεση του παλιού μου κλιματιστικου. 

 

Αυτό που το χρεώνουν ξεχωριστά με ξεπερνάει. Είναι δυο λεπτά δουλειά + γλιτώνουν μισή ώρα άνοιγμα τρύπας + συχνά χρησιμοποιούν τους παλιούς σωλήνες και έχουν το θράσος να σε χρεώνουν κι απο πάνω...

  • Like 6
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 216
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Οσο θελει ζητα καθενας .Ρωτατε  και αλλου. Σε ξηλωμα ,πρεπει διαδικασια για το φρεον .Σε διαρροη το αναπνεουν, ειναι επικινδυνο .Παλιες σωληνες σπανια κανουν σε νεο μηχανημα.Φθορες και υπολειματα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Γεια σας.

 

Θέλω ένα κλιματιστικό, για την μικροσκοπική σαλονοτραπεζαρία μας, που -είναι δεν είναι- 20 τετραγωνικά.

 

Πάμε για 12άρι, και είμαι ανάμεσα σε δύο.

 

Το πρώτο είναι αυτό, που το αναφέρανε τα παιδιά στις προσφορές. Δεν είναι επώνυμο, τουλάχιστον σε μένα, αλλά σαν χαρακτηριστικά είναι τίμιο και βγαίνει στα 305 ευρώ + μεταφορικά.

 

Το δεύτερο είναι αυτό το toyotomi. Ξακινάει από τα 385 + τα μεταφορικά. Πάνω κάτω σαν χαρακτηριστικά είναι τα ίδια, αλλά το δεύτερο φέρει το όνομα της toyotomi. Έλα όμως που το πρώτο δίνει 5 και 10 χρόνια εγγύηση εξωτερικά και εσωτερικά, ενώ το toyotomi 2 και 5 αντίστοιχα και -αν δεν κάνω λάθος- δεν είναι Ιαπωνέζικο όπως νόμιζα αλλά Κινέζικο.

 

Με το πρώτο βέβαια, δεν ξέρω τι μπορεί να συμβεί σε περίπτωση που πάθει κάτι... Πρέπει να το στείλουμε πίσω ή στέλνουνε αυτοί κάποιον?

 

Κάθε βοήθεια θα ήταν ευπρόσδεκτη.

 

Να ρωτήσω και εδώ, μιας και στο θέμα με τα κλιματηστικά δεν πήρα απάντηση?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Οσο θελει ζητα καθενας .Ρωτατε και αλλου. Σε ξηλωμα ,πρεπει διαδικασια για το φρεον .Σε διαρροη το αναπνεουν, ειναι επικινδυνο .Παλιες σωληνες σπανια κανουν σε νεο μηχανημα.Φθορες και υπολειματα.

Καλα μην το κανουμε και δραμα

 

Εγω σαν εγκαταστατης υδραυλικος τι αναπνευω καθημερινα ξερεις; δεν χρεωνω εξτρα ομως ;)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

φίλε μου είναι υποχρέωση σου για τον εαυτό σου να διαθέτεις ειδικό εξοπλισμό, για την υγεία σου και για το παιδί σου. 

Για τα Gree lomo με 5 χρόνια εγγύηση εσωτ. και 10 εξωτ. μονάδας τι άποψη και εμπειρία έχετε;
 
Συγκεκριμένα θεωρείτε VFM τα Gree-Lomo μοντέλα τους; 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ενημερωτικά,οι Gree και Midea είναι οι 2 μεγάλοι OEM στα κλιματιστικά,κάτι σαν την CWT και την Seasonic στα τροφοδοτικά.Τα Inventor κλπ είναι rebranded συσκευές από αυτές τις 2.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ενημερωτικά,οι Gree και Midea είναι οι 2 μεγάλοι OEM στα κλιματιστικά,κάτι σαν την CWT και την Seasonic στα τροφοδοτικά.Τα Inventor κλπ είναι rebranded συσκευές από αυτές τις 2.

Τα Rebranded απο οτι φαινεται ειναι καλυτερα και φθηνοτερα απο αυτα της Gree, με 370 παιρνεις ενα inventor που αντιστοιχει σε Gree των 450€ και ανω

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πειτε γνωμες ρε παιδια για το συγκεκριμενο κλιματιστικο του θεματος οσοι το πηρατε και το τοποθετησατε. Μη ξεφευγουμε...

 

Αξιζει η αγορα, ειστε ευχαριστημενοι? Πως τα παει με το καυσωνα τωρα? Κανει θορυβο? Τι καταναλωσεις εχει? Τις εχει μετρησει κανεις?

 

Ξερω ειναι υποκειμενικες οι απαντησεις αλλα ειναι χρησιμες να δημιουργησουμε μια εικονα για το συγκεκριμενο προιον.

  • Like 4
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τα Rebranded απο οτι φαινεται ειναι καλυτερα και φθηνοτερα απο αυτα της Gree, με 370 παιρνεις ενα inventor που αντιστοιχει σε Gree των 450€ και ανω

 

Καλυτερο δεν μπορει να ειναι .Παραγγελνουν για πιο φθηνα .Το κοστος για κερδος καθε φορα.Αλλιως θα εφερναν τα γνησια.Και δεν θα υπηρχαν και αλλοι που φτιαχνουν για ιδιο λογο.Οταν υπαρχει και κριση ακομα χειροτερα.Τζοκερ τι θα σου τυχει,οτι παρεις παντου.Ολα για το κερδος.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλυτερο δεν μπορει να ειναι .Παραγγελνουν για πιο φθηνα .Το κοστος για κερδος καθε φορα.Αλλιως θα εφερναν τα γνησια.Και δεν θα υπηρχαν και αλλοι που φτιαχνουν για ιδιο λογο.Οταν υπαρχει και κριση ακομα χειροτερα.Τζοκερ τι θα σου τυχει,οτι παρεις παντου.Ολα για το κερδος.

Κάμεις λάθος. Το Rebrand υπάρχει για να προστατεύεται η τιμή και ο έμπορος. Ο κάθε χονδέμπορος  έχει το δικό του όνομα με τα δικά του έξοδα διαφήμισης,  το δικό του κύκλωμα διάθεσης, την δική του εγγύηση και servis.  Φυσικά έχει την δική του τιμή και τις δικές του προσφορές.  Πχ το Equation της Leroy δεν έχει τα έξοδα διαφήμισης της Gree στην TV και στα περιοδικά, ούτε την υποστήριξη της Gree. Διατίθεται από διαφορετικό κύκλωμα διάθεσης  με διαφορετικά έξοδα και διαφορετικό κόστος.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Έχει παρατηρήσει κανείς όταν είναι κλειστό να κάνει έναν στατικό ήχο;Μόλις το ανάβω σταματάει...

Κατά τα άλλα από θόρυβο εμένα προσωπικά δεν με ενοχλεί ένα φυσηματάκι όπως όλα ακούγετε το έχω βάλει στη κρεβατοκάμαρα και με 27 βαθμούς στη πρώτη σκάλα το βράδυ κοιμάμαι άνετα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Oι ιδιοι που φερνουν  Rebrand ,πουλανε και αλλα πιο επωνυμα .Αυτοι ξερουν καλυτερα γιατι.

 

Πολύ σοβαρό επιχείρημα , τι να λέμε.

ΜΕΓΑΛΗ ΠΡΟΣΦΟΡΑ το κλιματιστικό του θέματος , δεν το συζητώ.

Στα 260ΕΥΡΩ μπορείς να το αλλάζεις κάθε 7-8 χρόνια και να έχεις τεχνολογία αιχμής.

Εκτός αν κάποιοι πιστεύουν ότι το 12αρι του θέματος αποδίδει χειρότερα από ένα super επώνυμο 7-8 ετών που αγοράστηκε για ΤΟΥΛΑΧΙΣΤΟΝ τα διπλά λεφτά... Και μόνο τις ενεργειακές κλάσεις στα κλιματιστικά 7-8 ετών να δείτε, αν κάνετε τους υπολογισμούς φτάνει...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αγορασε οτι θες .Kαθενας ρισκαρει οτι νομιζει καλυτερο. Την καταναλωση μπορεις να τσεκαρεις με μετρητη .Πολλα παλια μηχανηματα ειναι ενταξει .Αλλιως θα τα ειχαν αλλαξει αυτοι που τα εχουν.

Ενα μηχανημα γνωστης φθηνης φιρμας , λαμπαδιασε χθες απο την ζεστη .Αναφερθηκε αλλου.Αν ειχε εγγυηση και τι εγινε. Τρεχε στα δικαστηρια. Ξερεις καμια φιρμα να διαφημιζει δεν ειναι καλο οτι πουλαει ;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.
  • Δημιουργία νέου...