Προς το περιεχόμενο

Η Logitech βρίσκει τρόπο να μη μένουν από μπαταρία τα ασύρματα ποντίκια


Hal9000

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Το G900 μου κραταει 3-4 μερες με πανω απο 6-7 ωρες χρηση την ημερα! και αμα χρειαστει να το φορτισω απλα βαζω το καλωδιο... δεν νομιζω να αξιζει κατι τετοιο

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Γιατί κανένας δεν έχει εκμεταλλευτεί τους αισθητήρες των smartphone (π.χ. laser εστίασης, κάμερες) για να σέρνουμε πάνω στα γραφεία τα κινητά μας σαν ποντικάκια;

 

(Δεν εννοώ λύσεις τύπου remote mouse)

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καρκινο στο χερι οποιος θελει το αγοραζει.

 

Τωρα περι μπαταριας καθε 6 μηνες να βγαζω 2 μπαταριες και να βαζω αλλες φορτισμενες δεν ειναι δα και κοπος. 

Βεβαια σε αυτη τη περιπτωση  γελανε και τα χαμστερακια.magic_mouse_2_charging.jpg

ναι ρε φίλε!!! το πρώτο πράγμα που μου ήρθε στο μυαλό. Μηδαμινοό κέρδος και προσθέτεις "ενα ακόμη πρόβλημα στο κεφάλι σου"

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Και γιατί δεν χρησιμοποιούν τεχνολογία κινετικ;Με την κίνηση που γίνεται να υπάρχει μια μικρή γεννήτρια που να ενεργοποιεί μια σφαιρα και να φορτίζει τις μπαταρίες.Ευκολη και φθηνή λύση.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Γιατι μας ζαλίζετε με τα σχόλια περι Mac? Δεν ειναι καν συμβατή αυτή η τεχνολογία με Mac το λεει στο τέλος. Αντε αλλού sheeple, και άλλη φορα διαβάζουμε πριν ποστάρουμε.

δεν είναι συμβατη με mac OS.

Δεν σημαινει οτι οποιος έχει mac τρέχει απαραιτητα mac OS, μόνο....

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Magic Mouse 2    ..74 euro ..1 μηνα μπαταρια , και το εκραζε ενας οτι ειναι ακριβο .Αστο  ρε logitech. ετσι και αλλιως ξερεις οτι δεν εχεις ουτε 1% πιθανοτητα να πουλησης σε καποιον που εχει mac 

Ναι γιατί τα Magic Mouse είναι ανώτερα ποντίκια.. μην τα λέτε αυτά έτσι απότομα.. πλάκα μου κάνεις; Η Logitech είναι έτη μπροστά στα ποντίκια.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ναι ρε φίλε!!! το πρώτο πράγμα που μου ήρθε στο μυαλό. Μηδαμινοό κέρδος και προσθέτεις "ενα ακόμη πρόβλημα στο κεφάλι σου"

 

 

Που το ξέρεις ότι είναι "μηδαμινοό" κέρδος και ακόμη ότι είναι και πρόβλημα από πάνω? Χρησιμοποιείς το συγκεκριμένο mouse? στο συγκεκριμένο υπολογιστή?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πρωτη φορα μετα την αγορα του MX master βλεπω κτ που να μ κινει το ενδιαφερον. 

 

Βεβαια να πω τη μαυρη αληθεια δεν εχω θεμα με το να αλλαζω μπαταριες. Για χρονια ειχα ενα απλο ποντικι της logitech. Οπως και να εχει η τεχνολογια προχωραει!

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Χρόνια Fun Boy της Logitech, την θεωρούσα κορυφαία σαν εταιρία...
Με τα χρόνια έχει αλλάξει η άποψη μου, θα την έλεγα απλά καλή... (μετά από δύο sets Logitech Z-5500 και διάφορα ακριβά mice, τα τελευταία με το γνωστό πρόβλημα με το αριστερό κλικ που γίνεται διπλό κλικ...)
Στα ακριβά της ποντίκια επιβάλλεται να χρησιμοποιεί Omron διακόπτες, ανεξάρτητα αν είναι gaming ποντίκια, κάτι που δεν συμβαίνει, και εκεί που χρησιμοποιεί Omron δεν χρησιμοποιεί τους Ιαπωνικούς αλλά τους Κινέζικους... ;)
Καθόμουν και ψαχνόμουν πρόσφατα να δω αν κάποια εταιρία χρησιμοποιεί τους Ιαπωνικούς Omron, και μέσα στο ψάξιμο μου, μου έρχεται η ιδέα για το αν κάποια εταιρία έχει μπει στην φιλοσοφία να κάνει αυτούς τους διακόπτες "κουμπωτούς" και όχι κολλημένους με κόλληση, για εύκολη αλλαγή σε περίπτωση βλάβης. (για όσους από εμάς έχουμε έστω βασικές γνώσεις ηλεκτρονικών, αλλάζουν και αυτοί που είναι κολλημένοι με ηλεκτρονική κόλληση, αλλά είναι μία διαδικασία, δύσκολη, λεπτεπίλεπτη και επικίνδυνη...)
Και ναι υπάρχει εταιρία που έχει πράξει τα παραπάνω δύο και είναι τα ποντίκια της Asus η σειρά ROG!!!
Για εμένα τα επόμενα ποντίκια μου για τους δύο παραπάνω λόγους που ανάφερα... ;)

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δν μπορώ να καταλάβω ποιος θα κάνει τέτοια επένδυση κ πολύ απλά δν θα προτιμήσει ενσυρματο mouse.. κατά κάποιο τρόπο αυτό μας προσφέρει αν το mousepad είναι αυτό που παρέχει την αστείρευτη φόρτιση.. εκτός απ αυτό σε gaming τα ενσυρματα δν έχουν καμία σχέση με τα ασύρματα.. και σε αποδόσεις κ σε τιμές..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...