Προς το περιεχόμενο

The Crew 2 [PC]


Psycho_Warhead

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • 6 μήνες μετά...
  • Απαντ. 40
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Λατρεύω forza horizon 4. Εν αναμονή του 5 θέλω να βρω κάποιο άλλο racing να ασχοληθώ και σκέφτομαι το crew 2. 

(Δε θέλω need for speed)

 

Πως είναι στο χειρισμό σε σχέση με το fh4; 

Επίσης αξίζει η αγορά του; 

Θα παίζω σε xbox one x

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

22 ώρες πριν, d_gkal είπε

Λατρεύω forza horizon 4. Εν αναμονή του 5 θέλω να βρω κάποιο άλλο racing να ασχοληθώ και σκέφτομαι το crew 2. 

(Δε θέλω need for speed)

 

Πως είναι στο χειρισμό σε σχέση με το fh4; 

Επίσης αξίζει η αγορά του; 

Θα παίζω σε xbox one x

Θα σου απαντήσω με βάση εμπειρίας που έχω και από τα δύο (fh4 kai the crew 2)

Το crew το είχα αγοράσει στην τιμή των 15~€ αν θυμάμαι καλά την gold/deluxe η όπως λένε τέλος πάντων την καλύτερη έκδοση του 

Για τα λεφτά του αξίζει αλλά προσωπικά προτιμώ το fh4 λόγο μεγαλύτερης γκάμας αυτοκινήτων , και δυνατότητας πειραγματος των αυτοκινήτων 

Θετικά crew 

Είναι πιο ρεαλιστικό στον χειρισμό φάση αληθινού αυτοκινήτου και όχι fh4 που στρίβεις λίγο το τιμόνι με τέρμα γκάζι και κανείς τετ-α-κε

Έχει τεράστιο χάρτη ίσως και διπλάσιο από του fh4 

Εκτός από αυτοκίνητα έχει και μηχανές , σκάφη , αεροπλάνα που είναι πολύ ωραία και αυτά και έχεις πολύ θάλασσα/ποτάμια/λίμνες/ουρανό να κυκλοφορήσεις όπως και παρά πολλούς αγώνες να κάνεις 

Έχει ορισμένα special cars που μερικά από αυτά είναι μια formula του 16' ή 17' αν θυμάμαι καλά αλλά νομίζω έχει άλλη μια νεότερη(έχω καιρό να παίξω είναι η αλήθεια). Έχει και άλλα special cars αλλά δεν τα έχω ψάξει όλα 

Λόγο μεγάλου map έχει πολύ χώμα για να οδηγήσεις διάφορα ειδικά off road αυτοκίνητα από wrc cars , μέχρι 4χ4 

Έχει αγώνα (ο θεός να τον κάνει) που είσαι με ένα αυτοκίνητο (μπορείς να πάρεις και άλλο δεν είναι κλειδωμένο απλά είναι συγκεκριμένης σχεδίασης) μέσα σε μια μίνι πίστα ή σε "ρίνγκ" και πρέπει να ρίξεις τους αντιπάλους στην θάλασσα ή με πολλά τρακαρίσματα να τους καταστρέψεις τελείως και να κερδίσεις πόντους , αυτός με τους  περισσότερους πόντους στο τέλος του χρονομέτρου κερδίζει.

Έχει κατά την άποψη μου καλύτερους ήχους αυτοκινήτων από το fh4 (πχ honda s2000)

Στα αμάξια (όλα ) μπορείς να αλλάξεις το bodywork και νομίζω και να τα κάνεις πιο γρήγορα με αναβαθμίσεις , για το τελευταίο πάντως δεν είμαι σίγουρος θα σου απαντήσω αύριο με σιγουριά που θα το βαλω λίγο να παίξω.

Έχει πάρα πολλές πίστες σαν του fh4 αλλά και μερικές σε κανονική πίστα που είναι πολύ ωραίες 

Πάμε και στα αρνητικά του τώρα 

Το fh4 έχει καλύτερα γραφικά στα low-med σε σχέση με το crew 2 στα ultra (μιλάω πάντα για 1080 και 4κ που τα έχω δοκιμάσει)

Το crew είναι πιο βαρύ από το fh4 για να το τρεξεις 

Είναι αρκετά δύσκολο στο να μαζέψεις λεφτά και να πάρεις αμάξια , καμιά σχέση με του fh4 που έβγαζες λεφτά και να μην το ήθελες 

Κατά την γνώμη μου αξίζει να πάρεις μόνο μια από τις δύο gold ή deluxe έκδοση και όχι την απλή μιας και θα έχεις αρκετά περιορισμένα events αφού δεν θα έχεις αυτοκίνητα για τα events 

Πιστεύω αν η αγορά του είναι στα 10-15 η απλή και μέχρι 20 η deluxe/gold αξίζει μιας και είναι κάτι διαφορετικό από το fh4 και αξίζει να το δοκιμάσεις 

Το παίζω στο pc με χειριστήριο του xbox series και είναι μια χαρά. 

Νομίζω σε κάλυψα αλλά αν θες κάτι άλλο πες .

  • Like 4
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγω ψηνομαι πολυ για το πρωτο crew που εχει και ιστορια και γενικα δειχνει πολυ καλυτερο απο το 2. 5 ευρω και κατι μαζι με wild run dlc. Το forza 4 δεν πεφτει η τιμη του οποτε το εχω αποκλεισει. Μετα το heat μου ελειψε κατι με αμαξια στο ιδιο μοτιβο.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 ώρες πριν, d_gkal είπε

Απλά δε θέλω να είναι τόσο arcade όσο τα nfs.  

 

Από γραφικά δε με πολυνοιαζει καθώς θα παίζω σε xbox. Από τιμή κοντά στα 10€ το βρισκω

 

 

 

 

 

Τότε άμα είναι ένα δεκαρικο πάρτο να το δοκιμάσεις μα το πόσο είναι μικρό ή δες αν έχει καμία trial έκδοση

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 λεπτά πριν, optimus prime είπε

Eιναι κλειδωμενο στα 60 fps υποψην,μεγαλο μειον για racing παιχνιδι.

Γιατί είναι μεγάλο μείον; Μια χαρά είναι τα 60 fps πόσο μάλλον αν είναι 4κ η ανάλυση

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κοιτα να δεις εξαρταται πως εχεις συνηθισει.

Εγω παιζοντας το Horιzon στα 120 fps οταν γυρισα στο crew 2 δεν αντεξα ουτε 10 λεπτα.

Aσε που τα textures σε 4k αναλυση δειχνουν οτι παιζεις σε ps4.

Τωρα τον φιλο δεν τον ενδιαφερουν τα γραφικα ομως εαν επαιζε το horizon σε υψηλα fps μπορει να ξενερωσει καπως.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγώ πάντως ψηφίζω δαγκωτό The Crew 2, για μένα κλάσεις ανώτερο από Forza Horizon 4, το οποίο και βαρέθηκα πολύ γρήγορα (για την οδήγηση με το τιμόνι στα δεξιά δεν το συζητώ κάν..). Τα updates που έχει πάρει το The Crew 2 και τα διάφορα game modes, summits κλπ κλπ δεν υπάρχουν πουθενά. Πλέον level 1380 και ακόμη με τραβάει να το παίζω σχεδόν σε καθημερινή βάση.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...