Προς το περιεχόμενο

Pro Evolution Soccer 2018 [PC]


Platini_Athens

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Μετά από τρεις χρονιές fifa 15-16-17 και το 18 να μην με ενθουσιάζει προχώρησα σε αγορά του pes 18..Για δώστε κάνα username για κανένα ματσάκι..

Σχεδόν μια από τα ίδια, μόνο που εγώ παίζω φιφα από το 11 !!

Όχι μόνο δεν με ενθουσιάζει πλέον το φιφα αλλά από το 17 το χάλασαν τραγικά, άσε που η φάση του tactics έχει καταντήσει αηδία!

 

Το pes 18 φέτος είναι τεράστια έκπληξη.

 

Θα φτιάξω ένα ερωτηματολόγιο όμως κάποια στιγμή εδώ πέρα διότι έχω αρκετές απορίες. Ελπίζω τα παιδιά εδώ να με βοηθήσουν.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ότι θέλετε και μπορώ να βοηθήσω πείτε. Αν παίζετε σε PC (φαντάζομαι), BrocasHelm το username στο παιχνίδι. Βασικά κάποια στιγμή στο μέλλον θα ψηθώ άσχημα με το co-op, αν και για την ώρα λόγω έλλειψης χρόνου κυρίως παίζω 1vs1.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κάθε Σάββατο εννοείς; Το ξέρω πως είναι ξενέρωμα, ειδικά αφού δουλεύω ακόμα τα περισσότερα Σάββατα, και δεν μπορώ να φαρμάρω αρκετά στο sim.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Χτυπάνε το farming. Επίσης πέρυσι ήταν Σάββατο, Κυριακή και Τετάρτη όσο θυμάμαι.

 

Πάντως τώρα που στήνω σωστή bronze ομάδα (έκανα πολλές αλλαγές για νεότερους που θα πιάνουν μεγάλο level) πιστεύω θα τα πηγαίνω καλύτερα. Ήδη παίζω div 5 με περίπου 5/10 νίκες κατά μέσο όρο σε level 3, πολύ καλύτερα από τις 2-3 νίκες που είχα ως τώρα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Για να μην αδειάσουν ατζέντη από Νοέμβρη. Βέβαια όσοι είναι αποφασισμένοι θα το κάνουν, διαβάζω για άτομα που έχουν πάνω από ένα μύριο gp ήδη. Εγώ παίζω κοντά στις 400 χιλιάδες αλλά αγοράζω και scouts από auction house (αλλιώς θα ήμουν κοντά στις 600).

 

Το βασικό είναι πως ευχαριστιέμαι το παιχνίδι. Το νέο leveling system είναι πολύ ωραίο, και σκέφτομαι να πάω για ομάδα silver και bronze με παίχτες ως 24, ώστε να έχουν σε max level πάνω από 85 overall. Ήδη η bronze είναι σχεδόν έτοιμη και πάει καλά στα sim.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πριν 2-3 μέρες στο 1vs1 online σε ενα στα δέκα παιχνιδια κοκκινηζαν οι παικτες και των δυο ομαδων πριν αρχισει ο αγωνας και μόλις πηγαινες να μπεις στο παιχνιδι ο κυκλος κατω αριστερα κολλαγε και με πεταγε αφαιροντας βαθμους, τωρα εχει κανα 3ημερο να το κανει, ξερει κανεις τιποτα γι αυτο?

Επισης το κλέψιμο συνεχιζεται κανονικα απο κατι νοπανα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν το έχω συναντήσει το θέμα. Και από κλέφτες, όπως και πέρυσι, δεν υπάρχουν πολλοί.

Προσωπικά φέτος είμαι στα 150 παιχνίδια, έναν κλέφτη βρήκα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ειμαι ο μονος που βλεπω οτι γινεται παλι αυτο το χαζο , οι παιχτες σε μερικα ματσ δεν κανουν τιποτα , τους περνανε σαν σταματημενους , αργει πολυ να δωσει εντολες ,  αλλου πατας αλλου πανε ,  ξαφνικα αντιπαλοι ( σπρινταρουν περα απ το κανονικο για να παρουν την μπαλα .   λες και ειναι φτιταγμενο να χασεις το παιχνιδι ,  τα ιδια φυσικα και υπερ μου οταν ειναι να κερδισω το παιχνιδι ..

 

κατι σαν να μην υπαρχει ησοροπια ενα πραγμα

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

pcmaster εχεις απόλυτο δίκιο, λοιπον οι της ΚΟΝΑΜΙ ειναι *** και λιγα λέω, μου την εχει δώσει και περνω ΕΛΛΑΔΑΡΑ εδω και 70 αγωνες περιπου, οι καλύτεροι παίκτες σε rating ειναι ο ΜΑΝΩΛΑΣ και ο ΠΑΠΑΣΤΑΘΟΠΟΥΛΟΣ, 84αρηδες και οι δύο, ε λοιπον πηγα με Ελλαδαρα κατάταξη 7 και ημουν στο παραλιγο να παω κατάταξη 6, απο τοτε συμβαίνουν αυτα που λεει ο pcmaster ποιο πανω, άλλα σε μένα συμβαίνει και κατι αλλο ποιο εξοργιστικό, επι 20 παιχνιδια Μανωλας και Παπασταθοπουλος κοκκινοι ή πορτοκαλι και οι δυο, δλδ θα ειναι και οι δυο κοκκινοι ή ο ενας κοκκινος και ο αλλος πορτοκαλι ή πορτοκαλι και οι δύο, μιλαμε σε 15 συνεχομενα ματς ετσι, αντε παιξε μετα με κατι Αργεντινες αντιπαλος και κατι παρισεζερμεν, ποιον να βάλεις άμυνα, εχει τον οικονομου στο 74rating και τον παπαδοπουλο στο 72rating, σαν να το κανουν επίτηδες.

Σήμερα  δεησε ο Θεος και κιτρίνισε ο ΜΑΝΩΛΑΣ, ο  Παπασταθοπουλος βεβαια πορτοκαλι...μην ξεχνιομαστε :)) , επαιζα λοιπον αμυνα εστω και με τον ενα κιτρινο και τρωγαν ολο γλίστρες και οι δυο επι 5 αγωνες, απιστευτη κατασταση, πέφταν λες και ειχε λαδια αυτοκίνητου το χόρτο, έπαιζα με κατι αμπαλους και με το ζορι να παρω ισοπαλία. Οι επιθετικοι δεν εκαναν κινηση με τιποτα, επαιρνα την μπαλα και εκανα κυκλους και ο Καρελης με κοιταγε, μιλαμε δεν υπαρχει, μετα οι προοθημενες μπαλιες ηταν το αποκορυφωμα, με 2 επιθετικους να φευγουν στον αιφνιδιασμο ο μπαζοφουρτουνης την γυρναει πισω στον Ταχτσιδη,,, μιλαμε να κλαις,  οχι μια φορα αυτο το σκηνικο άλλα συνεχεια, (να φευγουν μπροστα και να την δινει πισω, λες και επαιζε αλλος αντι εγω), για ποιο iq βελτιωσης του παιχνιδιου μιλουνε μερικοι στα φορουμ και η ΜΠΑΖΟΚΟΝΑΜΙ, μετα να κοντευεις να σπασεις το RB απο το πατημα για να τρεξεις να μαρκαρεις ή να τρεξεις να βαλεις γκολ και ο παικτης να πηγαινει σαν χελωνα, ενταξει, δεν υπαρχει σεβασμος αν γινονται τετοια. Τουλαχιστον σταματησαν να κοκκινίζουν οι παικτες πριν ξεκινησει ο αγωνας οπου με πέταγε και εχανα βαθμους εδω και μια εβδομαδα περιπου... οπως γραφω σε άλλο post ποιο πανω αυτο συνέβαινε επι 20 ημερες στον ενα απο τους 10 αγωνες.

Περαστικα μας, μετα λεμε γιατι χανουμε απο κατι αμπαλους και γιατι σε αναγκαζει η Κοναμι να παιρνεις μονο μπαρτσα και ρεαλ.  

Μιλαω βεβαια για το 1vs1 στο online το οποιο δεν θα φτιαχτει ποτε. 


Y.Γ: Μπορεις να αλλαξεις τους παικτες Εθνικων ομαδων στο online απ την στιγμη που μπορεις να το κανεις στο offline?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...