Προς το περιεχόμενο

Pro Evolution Soccer 2018 [PC]


Platini_Athens

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Παπασταθόπουλος και Μανωλάς αυτή την εβδομάδα είναι σε condition D/E, επομένως το βελάκι θα είναι στην καλύτερη κίτρινο, αλλά συνήθως θα είναι πεσμένο. Έτσι εγώ στο myclub την βγάζω με Mina/Kimpembe (Μανωλάς σκουπίζει πάγκο) και ενώ έχω scouts να βγάλω Σωκράτη (Europe/CB/Dortmund παρέα με Bartra που θα βγάλω και θα κρατήσω λόγω Clasico agent), δεν τον βγάζω ακόμα γιατί δεν έχει νόημα. Ελπίζω να πάνε Α/Β την Πέμπτη, για να τους ρίξω και μερικούς trainers που τους περιμένουν.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 εβδομάδες αργότερα...

εχει γεμισει cheaters παλι το παιχνιδι ετσι ? βαρεθηκα να παιζω με μεγαλους παιχτες.. και οταν χανουν να πατανε σταρτ, και η συνδεση να γινεται λεβελ 1 .. τραγικο και παλι 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγώ πάλι έχω βρει αρκετούς, έχω από 20+ ήδη στο block list αλλά έχω παίξει και από 200+ παιχνίδια online (δεν μετράω offline/sim).

 

Το τραγικότερο ήταν ένας που έκανε lag cheat σε special match και έγινε void. Ρε ηλίθιε, κάτσε χάσε και πάρε special trainer 4000 xp και αρκετά GP ούτως ή άλλως λόγω του πολλαπλασιαστή ώστε να μην χάνεις λεφτά από τα συμβόλαια. Κέρδος είναι πάντα τα special matches. Αλλά όχι, κάποιοι νοιάζονται για το overall win rate τους περισσότερο από τα υπόλοιπα.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Το my club πρεπει να ναι ανετα το χειροτερο Mode στην ιστορια του online gaming.Μιλαμε για αηδια.Ειδικα αυτος που σκεφτηκε την φαση με τους agents και τους scouters που για να παρεις εναν παιχτη που θες πρεπει να σου καει ο εγκεφαλος,πρεπει να ειναι ψυχανωμαλος.

 

Κατα τ αλλα εχω παιξει μεχρι τωρα 10 ματς.στα 5 εχασα,στα 2 νικησα και στα αλλα 3 που εκανα περιπατο ξαφνικα αποσυνδεση και δεν πηρα ουτε βαθμο.

Επεξ/σία από alimentas
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το my club πρεπει να ναι ανετα το χειροτερο Mode στην ιστορια του online gaming.Μιλαμε για αηδια.Ειδικα αυτος που σκεφτηκε την φαση με τους agents και τους scouters που για να παρεις εναν παιχτη που θες πρεπει να σου καει ο εγκεφαλος,πρεπει να ειναι ψυχανωμαλος.

 

Κατα τ αλλα εχω παιξει μεχρι τωρα 10 ματς.στα 4 εχασα,στα 2 νικησα και στα αλλα 3 που εκανα περιπατο ξαφνικα αποσυνδεση και δεν πηρα ουτε βαθμο.

 

Το myClub ειναι mode φτιαγμενο για να αρμεγουν τους βλακες που τα σκανε για coins! Μια χαρα παιζεις και χωρις coins βεβαια αλλα μερικοι προτιμουν την ευκολη οδο  και κανουν την KONAMI πλουσιοτερη.

 

@Federacion: οπως εχω ξαναπει, απλα παιζεις στα modes που εχουν λιγοτερους cheaters, στο myclub γινεται ΧΑΜΟΣ

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Φέτος με το νέο leveling system έχει πολύ ζουμί η υπόθεση. Το myclub έχει πολύ περισσότερο βάθος. Βέβαια έχει τα θεματάκια του που λέτε, και μερικά ακόμα, αλλά αν πας συνειδητοποιημένος σε ανταμείβει. Αλλιώς υπάρχουν και άλλα modes.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σήμερα είχα την τιμή να δοκιμάσω και εγώ το παιχνίδι και σκέφτηκα να γράψω την άποψη μου.

 

Για να πάρω μία πρώτη εντύπωση, σε κάθε νέο PES, παίζω το κλασικό ματς Barcelona - Real Madrid (MD White πλέον) σε "Σούπερ Σταρ" δυσκολία.

 

Πέρσι, αν θυμάμαι καλά, είχα νικήσει εύκολα με 3-0, αλλά στο φετινό, είχα φάει τρίμπαλο από το πρώτο μισάωρο. :P Στο δεύτερο ημίχρονο, σοβαρεύτηκα κάπως και το ματς έληξε με τον Σουάρεζ να χάνει 4-5 τετ α τετ (ότι κάνει και in real life τον τελευταίο καιρό δηλαδή).

 

Το παιχνίδι κακά τα ψέμματα είναι καλό. Μου άρεσε που προστέθηκαν κάποια ωραία στατιστικά που εμφάνιζονται κατά τη διάρκεια του παιχνιδιού, μου άρεσε το νέο σύστημα στα στημένα και στα κόρνερ, η AI μου φάνηκε καλή και ελαφρώς βελτιωμένη σε σχέση με πέρσι.

 

Το μόνο που με χάλασε, ήταν οι επιδόσεις του παιχνιδιού. Στο σύστημα της υπογραφής, το PES 2017, το έτρεχα σε 1600x900 - High με σταθερά 60fps. Στο PES 2018, γονάτισε το σύμπαν (προφανώς γιατί είναι port από PS4 / Xbox One νομίζω ή κάτι τέτοιο τέλος πάντων) με αποτέλεσμα να "αναγκάζομαι" να παίζω σε 720p και 30fps. (φταίει άραγε η CPU; Η RAM; Η GPU; Μήπως όλα;)

 

Βέβαια το παιχνίδι είναι απόλυτα playable οπότε δε με ενοχλεί.

 

Μένει να δοκιμάσω και το online κάποια στιγμή και το Become A Legend, στο οποίο αφιερώνω αρκετό χρόνο, κάθε χρόνο. :)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Η δυσκολία έχει ανέβει σε αυτό το pro. Το superstar είναι αρκετά δύσκολο, ειδικά αν το δεις σε master league ή σε offline του myclub. Μέχρι top player πχ στο myclub τους έχω άνετα με μια απλή bronze ομάδα που έχω για sim farm, σε superstar αναγκάζομαι να βάλω και 1-2 silver παίχτες μέσα γιατί αλλιώς δεν τραβάει και δεν αξίζει να ρισκάρω να χάσω.

 

Η διαφορά που έχουν οι ομάδες δεν είναι μόνο ότι παίζει καλύτερα ο υπολογιστή, είναι ότι το team spirit του CPU ανεβαίνει στο 92+ σε superstar σε σχέση με το 75 πχ που είχε η ίδια ομάδα σε top player.

 

Legend δεν έχω παίξει ποτέ, ούτε θα παίξω γιατί δεν έχω τάσεις μαζοχισμού (εκτός αν κάποια στιγμή βγει κάποιο offline challenge στο myclub σε legend difficulty όπως είχε βγει πέρυσι αυτό με την Liverpool).

 

Για τα γραφικά έχεις δίκιο. Εγώ με 750 Ti 1080 δεν μπορούσα να παίξω σε 1080 (έπαιζε στα 50-52 fps και με χαλούσε). Αποτέλεσμα για καιρό να παίζω σε 720p/60 fps. Επειδή όμως τις τελευταίες μέρες στήνω ένα raspberry που πέρα από kodi θα κάνει και stream μέσω moonlight τα παιχνίδια, έπαιξα με τις ρυθμίσεις (render options). Αν ρίξεις σε low θεατές και δίχτυα κερδίζεις αρκετά frames. Ρίχνοντας μερικά ακόμα (δεν θυμάμαι τώρα, είναι ένα που πάει low/mid/high και το έριξα στο midμπορούσα να παίζω στα 58-61 fps σταθερά μόνος, αλλά πάλι όταν έκανε stream έχανα καρέ. Έτσι έριξα μερικά ακόμα σε low (πχ το lens) και πλέον παίζει κολλημένο στα 58-61 fps είτε streamάρει είτε όχι. Δοκίμασε να τα ρίξεις κι εσύ κάποια, να βρεις το ιδεατό σετάρισμα για το pc σου. Αυτά που δεν πείραξα είναι τα textures γιατί εκεί με νοιάζει να βλέπω καλά γραφικά, και όπως είδα το turf, γιατί δεν κάνει καμία πρακτικά διαφορά στην απόδοση.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Για τα γραφικά έχεις δίκιο. Εγώ με 750 Ti 1080 δεν μπορούσα να παίξω σε 1080 (έπαιζε στα 50-52 fps και με χαλούσε). Αποτέλεσμα για καιρό να παίζω σε 720p/60 fps. Επειδή όμως τις τελευταίες μέρες στήνω ένα raspberry που πέρα από kodi θα κάνει και stream μέσω moonlight τα παιχνίδια, έπαιξα με τις ρυθμίσεις (render options). Αν ρίξεις σε low θεατές και δίχτυα κερδίζεις αρκετά frames. Ρίχνοντας μερικά ακόμα (δεν θυμάμαι τώρα, είναι ένα που πάει low/mid/high και το έριξα στο midμπορούσα να παίζω στα 58-61 fps σταθερά μόνος, αλλά πάλι όταν έκανε stream έχανα καρέ. Έτσι έριξα μερικά ακόμα σε low (πχ το lens) και πλέον παίζει κολλημένο στα 58-61 fps είτε streamάρει είτε όχι. Δοκίμασε να τα ρίξεις κι εσύ κάποια, να βρεις το ιδεατό σετάρισμα για το pc σου. Αυτά που δεν πείραξα είναι τα textures γιατί εκεί με νοιάζει να βλέπω καλά γραφικά, και όπως είδα το turf, γιατί δεν κάνει καμία πρακτικά διαφορά στην απόδοση.

Πω, να 'σαι καλά ρε φίλε, με έσωσες. Δε γνώριζα καν ότι έχει advanced ρυθμίσεις για τα γραφικά (γιατί τόσα χρόνια, ήταν στο settings.exe). Αλλά διάβασα αυτό που έγραψες, και έψαξα να δω που ήταν "hidden" οι συγκεκριμένες ρυθμίσεις.

 

Επειδή, βαριέμαι να κάνω 15 δοκιμές, τα έβαλα όλα low και πλέον παίζει σταθερά 720p/60fps και στα replay, εκεί που πριν ήταν στα ~20fps, πλέον ήταν μόνιμα κολλημένο στα 30fps.

 

Πάντως ισχύουν όλα όσα έγραψες, ειδικά όσα έχουν να κάνουν με την δυσκολία. Άλλα δύο ίδια ματς έπαιξα σήμερα και φρόντισα να ρεζιλέψω την Barcelona άλλες δύο φορές (4-0 και 4-3 αντίστοιχα). 

 

Παρ'όλα αυτά, είναι πολύ ωραίο το παιχνίδι και κατ'εμέ, καλύτερο από το FIFA 18.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παίζει να μπορείς και 1600x900 στα 60 fps με όλα στο low. Και σιγά σιγά δοκίμαζε κι ανέβαζε πράγματα και θα βρεις τα τέλεια settings.

 

Ενημερωτικά τα ζόρια είναι στα κόρνερ, που είναι μαζεμένοι όλοι οι παίχτες στην περιοχή. Εκεί κοίτα το ελάχιστο fps που πιάνεις (πχ με geforce experience) και ανάλογα πράττεις.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιδιά καλησπέρα, ενδιαφέρομαι να αγοράσω υπολογιστή... Το μόνο παιχνίδι που πρόκειται να παίζω είναι το pro 2018.Μπορει κάποιος να μου πει με ποιο επεξεργαστή (max 160ευρω) και κάρτα γραφικων(max 150) θα μπορώ να το παίξω άνετα? Προσπαθώ να κρατήσω το budget χαμηλά... Ευχαριστω

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κάρτα γραφικών με μια 1050 με 4GB θα είσαι κομπλέ. Για cpu δεν έχω ιδέα τι παίζει σε αυτό το budget, αλλά δεν θα έχεις θέμα πιθανότατα. Το βασικό είναι η κάρτα γραφικών να έχει αρκετή μνήμη.

 

Σε άλλα νέα βγήκε η free2play έκδοση σήμερα. Αν θέλετε μόνο myclub δεν χρειάζεται να το αγοράσετε.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...