Προς το περιεχόμενο

Pro Evolution Soccer 2018 [PC]


Platini_Athens

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Τα live updates ομως πολλες φορες δεν επηρεαζουν τους bronze/silver. Προτιμω να επενδυσω απο νωρις σε παικτες που θα ειναι χρησιμοι και μετα το τελος των live updates. Αλλωστε στο φετινο PES δεν θα επενδυσω τοσο πολυ χρονο γιατι ...επεστρεψα στα θρανια!

 

Τα team levels πως ακριβως ειναι φετος? Δεν το εχει παρει καπου το ματι μου

0-1399

1400-1599

1600-?

?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 198
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Νομίζω μέχρι 1899 είναι 3*, από 1900 γίνεται 4*, το όριο για το 5* δεν ξέρω που είναι και δεν με ενδιαφέρει.

 

Βασικά 1* φέτος είναι σαν περσινό 2*, και 2* φέτος σαν περσινό 3*. Όλα μια κατηγορία κάτω.

 

Εγώ θα παίξω αποκλειστικά 1* (όπως πέρυσι έπαιζα 2*) για αρχή, και ίσως επειδή φέτος ξεκίνησα νωρίς (όχι σαν πέρυσι με το f2p) να έχω σκοπό να πάω τους silver μου lvl 50 ή και παραπάνω (γιατί αρκετοί είναι μικροί σε ηλικία), και να τους έχω κάνει όλους μαυρόμπαλους πρακτικά. Δεν θα είναι σαν lvl 50 μαυρόμπαλους, αλλά θα κοντράρουν στα ίσια τα μεγάλα ονόματα στο lvl 30. Έτσι σιγά σιγά θα ανεβαίνω επίπεδο, και με βλέπω να παίζω και σε 4* επίπεδο με αποκλειστικά silver ομάδα.

 

Δεν ξέρω μην αξίζει να πάω τέρμα level την bronze sim ομάδα και να παίζω με αυτούς 2* επίπεδο πχ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Οποτε φετος ειναι πρακτικα αχρηστοι οι white balls. Μια καλη bronze ομαδα στο SIM για να αντικαταστασησουν τους silver σε καποια φαση ειναι καλη ιδεα.

Καλυτερο μου φαινεται αυτο το μοιρασμα στα team levels, το περσινο που πηγαινε στο 5 απο το 1800 με χαλαγε, αχρηστευε τους gold μολις ανεβαιναν στο 85-86...

Και η ουσιαστικα αφαιρεση του περσινου lvl 1 καλη ειναι, καρκινος ηταν αυτο το lvl.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μην το λες. Οι μεγάλοι σε ηλικία white balls είναι άχρηστοι (όπως στην πραγματικότητα), αλλά υπάρχουν και διαμαντάκια που θα τους έχουμε πουλέν για την χρονιά. Το max level το καθορίζει ένας συνδυασμός ηλικίας και overall στο lvl 30, οπότε θα βρεις παίχτες που φτάνουν σε δυσθεώρητα levels.

 

Υπάρχει πχ αυτό το 17χρονο white ball αστέρι http://pesdb.net/pes2018/?id=114624 που φτάνει level 92 (!!!) νομίζω και γενικά ψήνομαι να βγάλω τον N. Oliveira στην σύνταξη (που τερματίζει στο lvl 58) και να τον κάνω βασικό CF σε όλα τα sim matches με σκοπό να πιάσει το πολυπόθητο 90+ level και να δω τι θα είναι τότε. Παίζει να είναι χρυσός τότε με στατιστικά μαυρόμπαλου σε τιμή ασπρόμπαλου εκεί (περιμένω το PESDB να βάλει slider μέχρι το lvl 99), κι ας έχει form 4. Ε αν όντως βγει τόσο καλός, θα τον πάρω βασικό στην ομάδα! :D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μπαίνω χ8ες και παιζω ενα ματσ exhibition στο σουπερ σταρ Τορινο εγω με αντίπαλο Λαζιο. 0-3 ημίχρονο εχανα το θεμα μου ειναι πως ο Ιmobile με 2 σουταρες εκτος περιοχής στο αριστερό γαμα του τερμα μου εβαλε δυο ίδια γκολ πολυ ψεμα. Το

2 ημίχρονο δεν το επαιξα καν.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγω ακομα δεν εχω φτασει lvl 50 σε κανεναν παικτη στο PES2017 μετα απο 2000+ games στα divisions και 1300 sim games και εσυ μου λες για ....lvl 92 ! ! ! !

Είχα αρκετούς level 50 εγώ. Buffon, CR7, Auba και δεν θυμάμαι ποιους άλλους. Και γενικά η 5* ομάδα μου όλοι ήταν 47+, ακόμα και οι αναπληρωματικοί πέρα από τον Modric που ήταν λίγο παρακάτω γιατί δεν έπαιζε ποτέ. Και την ομάδα αυτή την έφτιαξα όταν άδειασα ατζέντη στα ημιτελικά τσουλου. Από τώρα μέχρι το καλοκαίρι που θα παίξω και SIM πιστεύω άνετα θα πάνε οι bronze πάνω από 50. Το 92 είναι λίγο υπερβολή, αλλά μιλάμε για CF που θα τα καρφώνει τα γκολάκια.

 

Σε άλλα νέα πήγα div 3, πήρα Martinez και βρήκα προπονητή 4-2-1-3. Τώρα μαζεύω παίχτες για αναπληρωματικούς.

 

ΥΓ: 2* Κολομβία 3000, τόσο μου κόστισε ο Martinez!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παίζει κανείς σας

 

α. CO-OP?, θέλετε να οργανώσουμε κάτι καμιά φορά;

β. PES League? Δεν έχει σημασία η βαθμολογία εκεί. Εϊναι 10 ματς και παίρνεις 3/1/0 νικη/Χ/'ηττα

γ. Onlne competition? Ξέρετε γιατί έχει τόσο λίγα και σπάνια;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

CO-OP δεν έπαιξα ποτέ, αλλά πρέπει να παίξω λόγω του δωρεάν ατζέντη. Αύριο που θα έχω χρόνο θα βάλω τυχαία με όποιον βρω και ο θεός βοηθός. Ελπίζω να κάτσει. Λένε τρώει συμβόλαια από όλους, και τους παγκίτες που δεν παίζουν (οπότε δεν έχει νόημα να γεμίσεις πάγκο με μαύρους για να ανέβει το team strength και το GP modifier).

 

PES League ποτέ, δεν ξέρω καν τι είναι αυτό, μην ξεχνάτε ότι πέρυσι είχα το f2p μόνο.

 

Online competitions για την ώρα λιώνω τα sims όταν βγαίνουν και είμαι σπίτι. Είναι λίγο γιατί απλά δεν θέλει η Κονάμι να φαρμάρουμε. Τα λεφτά πλέον είναι δύσκολα στο myclub. Αλλά υπομονή να έχεις, και θα έρθει το άδειασμα ατζέντη. Απλά πρώτα περιμένω discount σε slots εγώ να πάω 160+ τουλάχιστον.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...