Προς το περιεχόμενο

Pro Evolution Soccer 2018 [PC]


Platini_Athens

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Παιδια ερωτηση. Επειδη δεν εχω το παιχνιδι.. Παρεχει το steam καλα updates? Εννοω οτι πχ θα εχει πχ τους νεους παικτες του παοκ πχ λιβερπουλ και παοκ?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 198
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Division 1 επιτέλους!

 

69vKjLk.jpg

 

Τώρα αφού τα κατάφερα μια φορά και πήρα τα GP, ας πέσω και στην 10, δεν με νοιάζει. Τώρα ξεκινά το παιχνίδι για μένα το σωστό, γιατί οι silver παίχτες φέτος χτυπάνε συνολικό strength πολύ πάνω από 1400, καμία σχέση με πέρυσι. Μόλις τους 30ρίσω τους περισσότερους θα σας πω πόσο δίνει μια ομάδα που έχει παντού silver 78/79 overall ο καθένας (οριακά 2* προς 3* το κόβω να είναι). Για να παίζεις σωστά με πάγκο 1* πρέπει να έχεις lvl 30 bronze με 2-3 silver το πολύ μέσα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Να κανω μια ερώτηση εκτος απο το double R1 για τρέξιμο υπάρχει κανα άλλο κουμπί για μετα γτ με προλαβαίνουν;

Το γύρισες στο Pro φέτος; :P

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

εχω συχαθει να παιζω με ελληνες παιχτες.. καθε φορα που παιζω με ελληνα ξερω οτι αν τον κερδιζω.. θα αρχισει ξαφνικα μετα απο το σταρτ που θα πατησει , να κολαει το συμπαν και να γυρνανε τα παιχνιδια .. αυτη η νοοτροπια του ελληνα ακομα και στα παιχνιδια ειναι πονηρη ...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλά δεν είναι μόνο του Έλληνα η νοοτροπία αυτή. Συμβαίνει γενικώς σε όλα τα παιχνίδια. Από το LoL, μέχρι το Pro και το FIFA.  :-(

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Kανα κολπάκι στα κορνερ ξερετε?

Στο περσινο εβαζα το 70% των κορνερ, εκτελωντας τα απο αριστερα με δεξιοποδαρους και απο δεξια με αριστεροποδαρους, η δυναμη στο 70%, μερικες φορες χωρις φαλτσο και αλλες με φαλτσο 7 στα 10 γραφαν δίχτυα, τωρα μόνο ενα εχω βάλει σε 15 παιχνιδια online που εχω παιξει.

Και τα πεναλντι γιναν ποιο δυσκολα, τα πιανει ο αλλος αμα ξερει, περσι 9.9/10 μεσα 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

L1, επιλογή ψηλού παίχτη, σύστημα όλοι στην μικρή περιοχή, ο ψηλός στο πέναλτι, κεφαλιά πάσα προς το τέρμα και καπάκι σουτ από έναν δικό σου. Πέναλτι πλέον θέλει παραπάνω δύναμη.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κανονική γενικά, ή ίσως και προωθημένη, το βλέπεις ανάλογα με το placement των παιχτών. Δεν είναι 100% γκολ, ούτε καν 70% (παίζει ρόλο η άμυνα του άλλου), αλλά γενικά από τα απευθείας κόρνερ πιστεύω βγαίνει καλύτερα. Επίσης αν έχετε παίχτη με καλό σουτ που στήνεται στο ημικύκλιο της περιοχής δείτε το ενδεχόμενο να του γυρίσετε με κεφαλία πάσα εκεί την μπάλα για βρωμόσουτο με τη μία. Αν δεν μπει, υπάρχει μεγάλη πιθανότητα για να κερδίσετε νέο κόρνερ και να δοκιμάσετε πάλι. Επίσης αν ο άλλος δεν έχει man to man αλλά zonal άμυνα πχ, πιθανότατα ο παίχτης αυτός να είναι ανενόχλητος ενώ μέσα στην μικρή περιοχή θα υπάρχει τρελό μπουλούκι.

 

EDIT: Στην silver ομάδα μου, για να φέρω και παράδειγμα, ο ψηλός στην περίπτωση αυτή είναι ο N'Doye που στήνεται στο σημείο του πέναλτι, και μέσα στην μικρή περιοχή έχουν μπει King/Alan/Zapata πχ, ενώ στα όρια της μεγάλης περιοχής περιμένει συνήθως ο Fakir ή ο Eremenko ή ο Maxi Rodriguez, ανάλογα με ποιον έχω AMF.

 

Επίσης άλλη κομπινούλα που παίζει είναι αν βγάλω την πάσα έξω, ο N'Doye (που έχει επίσης βρωμόσουτο) να την ξαναδεχτεί ενώ θα έχει ελευθερωθεί να το σκάσει αυτός.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εμενα εξακολουθει να με ενοχλει απιστευτα οτι ο cursor ειτε αργει απελπιστικα ειτε επιλεγει οτι να'ναι παικτη οταν εισαι στην αμυνα. Ειναι σχεδον unplayable η αμυνα. Πως καταφεραν και χαλασαν εντελως κατι που δουλευε μεχρι τωρα?!?!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επίσης L1 και δεξί αναλογικό για σίγουρα αλλαγή εκεί που θες.

 

Παίζω τα online τώρα και τρώνε πολύ ξύλο οι δικοί μου, πέφτουν οι level 20 silver απέναντι σε level 50 μαύρους. Αλλά που θα πάει, θα τον πάρω τον δωρεάν ατζέντη.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιζοντας ΜL πριν απο ματς προετοιμασιας στη δευτερη σεζον μου κολλησαν τραυματιες δυο παιχτες που τους δειχνει 1 εμβδομαδα εκτος αλλα δεν επιστρεφουν .

Απο οτι ειδα συμβαινει γενικα αυτο.

Μια λυση που εδωσε καποιος ηταν να τους κανεις release και να τους ξαναγορασεις (μεγαλο κοστος)

Ξερει κανεις αν μπορουμε καπως να επεμβουμε στο save του παιχνιδιου και να τους ξετραυματισουμε :-D ?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...