Προς το περιεχόμενο

Τα φοιτητικά πακέτα εξαιρούνται από την απαλλαγή χρέωσης περιαγωγής.


Dinos_12345

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Τουλάχιστον έτσι είπε το what's up. Γνώμες;

Πιστεύω πως είναι μεγάλη γυφτιά.

Σε έμενα αυτό που μου είπαν στην cosmote 2 φορές που τους πήρα είναι ότι δεν εξαιρούνται τα φοιτητικά πακέτα αλλά οι προσφορές και τα δώρα που κάνουν. Πχ μπορείς να χρησιμοποιήσεις κανονικά το πακέτο με 1000' προς όλους με 4€ το οποίο έχεις αγοράσει, αλλά δε μπορείς να χρησιμοποιήσεις τα 600mb και 600 λεπτά προς what's up που σου δίνει κάθε μήνα και γένικα ό,τι είναι "δωρεάν" και δε το έχεις αγοράσει. Άλλο παράδειγμα είναι αν αγοράσεις το πακέτο 600mb με 6€ που σου δίνει άλλα 600mb δώρο τότε μπορείς να χρησιμοποίησεις μόνο τα 600mb.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εμ, ναι.

 

Δεν είναι έτσι ακριβώς τα πράγματα.

 

Στο εξωτερικό παίρνεις κανονικά όσα πακέτα έχεις πληρώσει, αλλά δεν μπορεις να καταναλώσεις λεπτά και SMS που είναι αποκλειστικά για COSMOTE, WhatsUp, είτε σταθερά, πάρα μόνο τα λεπτά και SMS, όπως και τα ΜΒ Τα οποία έχεις Πληρώσει.

 

Δεν παίρνεις μαζί Σου τα GIGADAY, SK, Afternight, καθώς και όλα τα πακέτα που έχουν ενεργοποιηθεί σαν δώρο λόγω ανανέωσης κάθε μήνα ή που δίνει το φοιτητικό.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εμ, ναι.

Δεν είναι έτσι ακριβώς τα πράγματα.

Στο εξωτερικό παίρνεις κανονικά όσα πακέτα έχεις πληρώσει, αλλά δεν μπορεις να καταναλώσεις λεπτά και SMS που είναι αποκλειστικά για COSMOTE, WhatsUp, είτε σταθερά, πάρα μόνο τα λεπτά και SMS, όπως και τα ΜΒ Τα οποία έχεις Πληρώσει.

Δεν παίρνεις μαζί Σου τα GIGADAY, SK, Afternight, καθώς και όλα τα πακέτα που έχουν ενεργοποιηθεί σαν δώρο λόγω ανανέωσης κάθε μήνα ή που δίνει το φοιτητικό.

Ναι αλλά ξαναλέω ότι το φοιτητικό πακέτο 1000' προς όλους με 4€ μου είπαν στην cosmote ότι μπορώ να το χρησιμοποιήσω,παρόλο που είναι φοιτητικό, απλώς δε θα μπορώ να χρησιμοποιήσω τα 120mb που δίνει σαν δώρο μου φαίνεται.

 

 

Επίσης γενικά δε το βρίσκω πολύ παράλογο να χρησιμοποιείς μόνο αυτά που έχεις αγοράσει διότι υποθέτω και η ίδια η εταιρεία θα πληρώνει άλλες εταιρείες για να τα χρησιμοποιεις εσύ στο εξωτερικό και δε θα είναι όπως εδώ στην Ελλάδα που μπορούνε να σου δίνουν "άπειρα" δωρεάν πράγματα μια και χρησιμοποιούν τα δικά τους "μέσα".

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Eρωτηση επειδη δεν εχω καταλαβει τι παιζει. Εγω εχω το πακετο εδω πχ τα 1000 λεπτα προς ολους και μενω εστω γερμανια (αλλα συνεχιζεω και βαζω κανονικα καρτα εκει online) θα μπορω να μιλαω με ελλαδα εχοντας τα κανονικα πακετα? Δλδ πχ τα 1000 λεπτα προς ολους?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Eρωτηση επειδη δεν εχω καταλαβει τι παιζει. Εγω εχω το πακετο εδω πχ τα 1000 λεπτα προς ολους και μενω εστω γερμανια (αλλα συνεχιζεω και βαζω κανονικα καρτα εκει online) θα μπορω να μιλαω με ελλαδα εχοντας τα κανονικα πακετα? Δλδ πχ τα 1000 λεπτα προς ολους?

Δεν πολυκατάλαβα τι εννοείς ακριβώς αλλά αυτό που είχε πει και γενικά στην πρώτη της ανακοίνωση η αρμόδια επιτροπή της Ε.Ε καθώς και η cosmote, είναι ότι δε θα πρέπει να κάνεις κατάχρηση, δηλαδή να χρησιμοποιείς την ελληνική κάρτα περισσότερο στο εξωτερικό παρά στην Ελλάδα. Δηλαδή άμα μέσα σε διάστημα 4 μηνών χρησιμοποιήσεις την ελληνική κάρτα για 2 μήνες και μια μέρα στο εξωτερικό τότε θεωρείται ότι την χρησιμοποιείς παραπάνω στο εξωτερικό όποτε και παύει να ισχύει το δωρεάν roaming.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

K η vodafone τα ιδια ξεφτιλικια... τουλαχιστον το πακετο που εχω αγορασμένο οφειλαν να το παρεχουν κανονικά...

Η cosmote σου παρέχει αυτά που έχεις αγοράσει καθώς και δωρεάν εισερχόμενες κλήσεις χωρίς να πρέπει να αγοράσεις κάτι άλλο. Αντίθετα η vodafone ( από όσο είχε πει στην αρχική της ανακοίνωση τουλάχιστον ) σε υποχρεώνει να αγοράσεις ένα πακέτο με 7-8€ την εβδομάδα ( που σου παρέχει κάποια λεπτά,sms,mb ) και μόνο τότε μπορείς να χρησιμοποιήσεις ΚΑΙ τα ενεργοποιημένα πακέτα που έχεις από Ελλάδα καθώς και δωρεάν εισερχόμενες κλήσεις...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

για όλες τις εταιρείες θα ισχύσει αυτό.

δωρεάν χρόνοι ομιλίας και άλλες 'ευκολίες' που τις πληρώνεις με κάποιο πάγιο , θα αποφασίσουν οι πάροχοι αν θα ισχύσουν εκτός ελλάδος.

 

αν χρεώνεσαι τιμοκατάλογο , ή βάσει χρόνου ομιλίας χωρίς δωρεάν χρόνο,  τότε δεν μπορούν να σε χρεώσουν παραπάνω για περιαγωγή . Αλλά το πακέτο με τα 1000 λεπτά πχ. μπορούν να σου πουν ότι δεν ισχύει εκτός Ελλάδος, και θα χρεώνεσαι με την ελάχιστη χρονική χρέωση του τιμοκαταλόγου (χωρίς περιαγωγή βέβαια).

Θέλει προσοχή σε όλα αυτά, νομίζω τα περισσότερα δεν παίζανε στο εξωτερικό από πριν. Αν κάποιο πακέτο έπαιζε στο εξωτερικό από πριν δεν μπορούν να το αλλάξουν,

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

not

 

τι not ; τις Διευκρινήσεις διάβασε.

 

Όλα ισχύουν υπό προϋποθέσεις..

Πχ.

 

 

<<

Κατά την περιαγωγή δεν καταναλώνεται ο δωρεάν χρόνος ομιλίας προς κινητά COSMOTE και σταθερά, ενδοεταιρικές κλήσεις ή τυχόν προσφορές, όπως επίσης η προσφορά 450 λεπτά ομιλίας προς όλα τα κινητά και σταθερά που λαμβάνουν οι συνδρομητές COSMOΚΑΡΤΑ για τις δυο πρώτες ανανεώσεις ανά μήνα από 10€ και άνω με αυτόματη χρέωση 4€, τα φοιτητικά πακέτα για συνδρομητές καρτοκινητής WHAT’S UP που είναι εγγεγραμμένοι στην Φοιτητική Προσφορά, και τα πακέτα GIGA Deals (GIGA DAY, GIGA ΣΚ, #GIGA_day, #GIGA_SouKou, After Dark 5000’ προς WHAT’S UP, After Dark 10GB).

Οι υπηρεσίες  COSMOTE Travel Pass και COSMOTE Traveller θα ισχύουν μόνο για περιαγωγή σε χώρες εκτός ΕΕ/ΕΟΧ. Ειδικότερα, οι ζώνες Β & Γ του COSMOTE Travel Pass μετονομάζονται σε Α & Β αντίστοιχα ενώ οι ζώνες 2 & 3 του COSMOTE Traveller μετονομάζονται σε 1 & 2 αντίστοιχα, χωρίς καμία άλλη περαιτέρω αλλαγή στα λοιπά χαρακτηριστικά.

Παύει η εμπορική διάθεση της υπηρεσίας COSMOTE Europe Pack 50 & 100  και καταργείται η υπηρεσία COSMOTE Data Traveller, για την οποία ισχύουν οι βασικές χρεώσεις περιαγωγής.

>>

 

Ξέρεις τι σημαίνουν αυτά; Ότι χρεώνεσαι με την τιμή πόρτας του συμβολαίου σου (που ισχύει για τις χρεώσεις πέραν του δωρεάν χρόνου), και όχι αφαιρώντας χρόνο απ' το πακέτο σου.

 

ΣΕ ΠΕΤΣΟΚΟΒΟΥΝ ΔΗΛΑΔΗ.

 

 

Σε πολλά προγράμματα για όλες τις εταιρείες θα ισχύουν τέτοιοι περιορισμοί..

Συνήθως για το δωρεάν χρόνο μεταξύ συνδρομητών τους, για τα οικογενειακά - επαγγελματικά προγράμματα , καρτοκινητά κλπ.

Τεράστια προσοχή.

Eρωτηση επειδη δεν εχω καταλαβει τι παιζει. Εγω εχω το πακετο εδω πχ τα 1000 λεπτα προς ολους και μενω εστω γερμανια (αλλα συνεχιζεω και βαζω κανονικα καρτα εκει online) θα μπορω να μιλαω με ελλαδα εχοντας τα κανονικα πακετα? Δλδ πχ τα 1000 λεπτα προς ολους?

 

διάβασε τους όρους του παρόχου σου . Όχι απ΄ το τηλέφωνο , που δεν μπορείς να αποδείξεις ότι ο Χ αμελής υπάλληλος σου είπε μια βλακεία και σε πετσόκοψαν στη χρέωση.

Εκτός αν καταγράψεις την κλήση για αποδεικτικό στοιχείο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Είμαι περίεργος αν κάποια στιγμή κάνουν μια ας πούμε επικαιροποίηση στα φοιτητικά πακέτα για το ποιος τα δικαιούται. Το έχουν αφήσει πολύ λάσκα και μου κάνει εντύπωση!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...