Προς το περιεχόμενο

Η Google θα είναι σε θέση σύντομα να κάνει backup σε ολόκληρο τον υπολογιστή σου


voltmod

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 55
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοφιλείς Ημέρες

To πραγματικο προβλημα, τωρα τα αλλα που λενε οι υπολοιποι για ιδιωτικοτητα, πολυ σημαντικα προσωπα την εχουν δει. Ορεξη εχει η google να δει τα αρχεια σας. Για αυτους εισαι ενα στατιστικο.

 

Πολύ καλή υπηρεσία γενικότερα αν δεν θέλεις να μπλέκεις με εξωτερικούς σκληρούς, βάλε, βγάλε, κοπυ, πάστε  (κατα πολάκη) κτλ.  Προσωπικά δεν το χρησιμοποιώ πλέον μιας και έχω φτιάξει δική μου υπηρεσία, αλλά για τον απλό χρήστη είναι μεγάλη ευκολία. Οσο για το αν παρακολουθεί ή όχι, όπως έγραψε και παραπάνω ο gdimitris για την google  είμαστε ένα στατιστικό και όχι ο Γιάννης, Χρηστος, Τάκης κτλ. 

 

Αν καταλαβα καλα πιστευετε οτι ειστε ενα στατιστικο.

Πειτε μου σε ποια στατιστικη κατηγορια πιστευετε οτι συντρεχετε αν θελετε. Η περιπτωση σας εχει εξαιρετικο ενδιαφερον γα εμας τους στατιστικολογους / ερευνητες.

 

--------------------------------------------------------------------

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αν καταλαβα καλα πιστευετε οτι ειστε ενα στατιστικο.

Πειτε μου σε ποια στατιστικη κατηγορια πιστευετε οτι συντρεχετε αν θελετε. Η περιπτωση σας εχει εξαιρετικο ενδιαφερον γα εμας τους στατιστικολογους / ερευνητες.

 

--------------------------------------------------------------------

Γκρηκ statistics.
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Η δυνατότητα του Google Drive να κρατάει αντίγραφα ασφαλείας αρχείων που μπορεί να βρίσκονται οπουδήποτε στον σκληρό σας δίσκο, σας δίνει τη δυνατότητα και να κρατήσετε αντίγραφα όλων σας των δεδομένων στον υπολογιστή στο σύννεφο της Google.

Guys... Αν διαβάζατε αυτό από πάνω, θα καταλαβαίνατε περί τίνος πρόκειται από την αρχή αντι να γράφετε βλακείες. Τώρα αν θέλει κάποιος να ανεβάσει όλα του τα αρχεία, so be it, όμως για άτομα που δε θέλουν να βάζουν αρχεία στο φάκελο του drive και να τα έχουν και κάπου αλλού (διπλά αρχεία για το τίποτα) αυτό θα βολέψει πολύ... Ένα linux client ρε παιδιά.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Με τίποτε δεν θα εμπιστευόμουν backup μέσα στο διαδίκτυο. Δεν θέλω να εξαρτώμαι από την ύπαρξη σύνδεσης, από την ταχύτητα και την επικινδυνότητα του online backup! O καλύτερος τρόπος είναι πάντα το backup σε δικό μας μέσο, που μπορούμε να το έχουμε ανά πάσα στιγμή διαθέσιμο, και όπου έχουμε πρόσβαση μόνο εμείς! Είναι προτιμότερο να έχουμε το κεφάλι μας ήσυχο!

Το ιδιο ακριβως ελεγε και ενας πελατης μου(κωδικοί σελίδων, emails, τράπεζες κ.α), ποτε δεν αποθήκευε κωδικούς σε υπολογιστές, παντα κρατούσε αρχεία σε ενα φορητό δίσκο και κωδικούς σε μια ατζέντα στο τσαντάκι του, το οποιο είχε πάντα μαζί του. Μια μέρα του άνοιξαν το αμαξι και πήραν το τσαντάκι που είχε μέσα τον δίσκο με το backup ολης της εταιρίας και την ατζέντα, και ησύχασε απο τοτε με τα backup και την ασφάλεια...

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τι εξωτερικους σκληρους και τετοια νεοεποχιτικα λετε; Ταινιες και μουσικη σε κασετες και ολα τα αλλα εκτυπωση. Αντε να σου κλεψουν μετα 4 τονους backup. 

 

Τα φορτωνεις και στην καροτσα του navara στο γκαραζ και εισαι ετοιμος να φυγεις ανα πασα στιγμη αν ερθει η google σπιτι σου να σε παρακολουθησει

  • Like 8
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Buckup σε δικό μας μέσο και μια φορά το 6μηννο αφού κρυπτογραφιθει ας κάνει η google το backup . Πως ειναι δυνατόν να μας προσφέρει δωρεάν τόσα ωραια και Καλα η κάθε εταιρια ; Θα προτιμούσα να πλήρωνα αλλα η μάζα θελει free με πολλά * αστερακι

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιδια πριν ανεβασετε προσωπικες ή οικογενειακες σας φωτογραφιες στο dropbox τις κρυπτογραφειτε?

 

Και αν ναι με ποιο προγραμμα στα Windows και με ποιο στο linux?

 

Ευχαριστω.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

To πραγματικο προβλημα, τωρα τα αλλα που λενε οι υπολοιποι για ιδιωτικοτητα, πολυ σημαντικα προσωπα την εχουν δει. Ορεξη εχει η google να δει τα αρχεια σας. Για αυτους εισαι ενα στατιστικο.

 

Όντως έχει όρεξη.

Πολύ μεγάλη όρεξη.

Φυσικό, μια και το επιχειρηματικό της μοντέλο βασίζεται

στα δεδομένα μας.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...