Προς το περιεχόμενο

Άνοιγμα laptop Toshiba Satellite S70-B-10Z


deviant

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Καλησπέρα ,

Έχω το εξής laptop toshiba - S70B-10Z, και θέλω να αναβαθμήσω μνήμες και σκληρό.

Το λάπτοπ δεν δίνει άμεση πρόσβαση, οπότε πρέπει να αφαιρεθεί το κάτω καπάκι του.

Ξεβίδωσα όλες τις βίδες, καθώς και τη κρυφή που βρίσκεται κάτω από το dvd rom, έβγαλα την μπαταρία ,αλλά το καπάκι δεν λέει να βγει...

Ενώ τα γύρω γύρω τοιχώματα έχουν ξεκολήσει βρίσκει αντίσταση , ακριβώς πίσω από την μπαταρία.

 

Μετά από πολύ ψάξιμο στο internet, σε βιντεο από άνοιγμα παρόμοιων μοντέλων φαίνεται το καπάκι να βγαίνει άνετα μετά το ξεβίδωμα των βίδων ...

 

Έχει κάποιος ασχοληθεί με το συγκεκριμένο laptop?

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Καλησπέρα ,

Έχω το εξής laptop toshiba - S70B-10Z, και θέλω να αναβαθμήσω μνήμες και σκληρό.

Το λάπτοπ δεν δίνει άμεση πρόσβαση, οπότε πρέπει να αφαιρεθεί το κάτω καπάκι του.

Ξεβίδωσα όλες τις βίδες, καθώς και τη κρυφή που βρίσκεται κάτω από το dvd rom, έβγαλα την μπαταρία ,αλλά το καπάκι δεν λέει να βγει...

Ενώ τα γύρω γύρω τοιχώματα έχουν ξεκολήσει βρίσκει αντίσταση , ακριβώς πίσω από την μπαταρία.

 

Μετά από πολύ ψάξιμο στο internet, σε βιντεο από άνοιγμα παρόμοιων μοντέλων φαίνεται το καπάκι να βγαίνει άνετα μετά το ξεβίδωμα των βίδων ...

 

Έχει κάποιος ασχοληθεί με το συγκεκριμένο laptop?

πιθανόν θα πρέπει να έχει βίδες κάτω από το πληκτρολόγιο θα πρέπει να βγει πρώτα το πληκτρολόγιο αλλά πρόσεξε με τις βίδες να μην τις μπερδέψεις γιατί θα κάνεις ζημιά καλύτερα να το πήγαινες κάπου να σου τα περάσουν δεν νομίζω να σε χρεώσουν πάνω από 15-20€ και δεν θα προκληθεί πιθανή ζημιά

Επεξ/σία από corsair04
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...