Προς το περιεχόμενο

Αποκαλύφθηκε επίσημα το OnePlus 5 με τιμή από €499


voltmod

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Πολύ καλή συσκευή τελικά. Την περίμενα κατιτίς χειρότερη, και κατιτις ακριβότερη. Ειδικά οταν είδα το βύσμα για τα ακουστικά η αλήθεια είναι οτι στραβοκοίταξα το 3t μου γιατι νόμιζα πως ήρθε το τέλος του.

 

Σε τελική ανάλυση ομως νομίζω οτι δεν υπάρχει κανένας λόγος να αλλάξω το 3t, και  οταν λέω ΚΑΝΕΝΑΣ το εννοώ, αφού η κάμερα του 3t με καλύπτει με το παραπάνω. Ίσως είναι καλύτερη και απο τι θα ήθελα απο τη συσκευή μου.

 

Το μόνο που έκανα με το που τέλειωσε η παρουσίαση λοιπόν, ήταν να πάρω ένα νέο tempered glass και μια θήκη για το oneplus μου. Μέχρι να γίνουν χρήσιμα τα 5G, Bluetooth 5.0 κτλ νομίζω οτι θα μείνω οπως είμαι. 

 

Πάμε για Oneplus 6 και βλέπουμε

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τα αρνητικά σε σχέση τι προσφέρει ο ανταγωνισμός στα ίδια λεφτά περίπου.

 

1.Όχι ακουστικά

2.Οχι αδιάβροχο

3.Όχι στέρεο ήχο

4.Όχι εγγύηση/service από Ελλάδα

5.Μικρή μεταπωλητικη αξια

6.Μέτρια οθόνη

7.Οχι δυνατό brand.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τα αρνητικά σε σχέση τι προσφέρει ο ανταγωνισμός στα ίδια λεφτά περίπου.

 

5.Μικρή μεταπωλητικη αξια

.

Για το ίδιο κινητό μιλάμε; Που δεν πρόκειται να πέσει ούτε δίφραγκο μέχρι να σταματήσει η παραγωγή του; Αν κάτι έχουν τα Oneplus, είναι μεταπωλητική αξία

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Νομίζω ότι πλέον τα 8gb ram είναι απολυτως απαραίτητα στο Android για να μπορείς να βλέπεις τα email σου. Οτιδήποτε με λιγότερη ram και storage είναι για πέταμα ;-)

  • Like 4
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Για το ίδιο κινητό μιλάμε; Που δεν πρόκειται να πέσει ούτε δίφραγκο μέχρι να σταματήσει η παραγωγή του; Αν κάτι έχουν τα Oneplus, είναι μεταπωλητική αξία

Η μεταπωλητή αξία αγαπητέ δεν εξαρτάται μόνο από την διατήρηση της τιμής ενός προϊόντος, αλλά και από τη μελλοντική ζήτησή του. Γι'αυτό και τα iPhone κρατάνε την αξία τους.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Νομίζω ότι πλέον τα 8gb ram είναι απολυτως απαραίτητα στο Android για να μπορείς να βλέπεις τα email σου. Οτιδήποτε με λιγότερη ram και storage είναι για πέταμα ;-)

Εγώ περιμένω το Oneplus6 με 720p οθόνη και 16GB μνήμης για να τρέχει καλά το pacman.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μιας και το 5αρι δεν απευθυνεται σε κατοχους 3Τ ειμαι ευτυχισμενος που το 5αρι το εβγαλαν ετσι ,αυτο σημαινει πως θα κρατησω το 3Τ τουλαχιστον ακομη ενα χρονο  :)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Η μεταπωλητή αξία αγαπητέ δεν εξαρτάται μόνο από την διατήρηση της τιμής ενός προϊόντος, αλλά και από τη μελλοντική ζήτησή του. Γι'αυτό και τα iPhone κρατάνε την αξία τους.

 

Εξ ορισμου, μεταπωλητικη αξια ειναι τα χρηματα (τιμη) που ειναι διατεθειμενος καποιος να σου πληρωσει για να αγορασει κατι που εσυ μεταπωλεις, εν προκειμενω ενα μεταχειρισμενο κινητο. Η τιμη αυτη καθοριζεται αποκλειστικα και μονο απο την προσφορα και τη ζητηση του προιοντος αυτου.

Το γεγονος οτι τα μεταχειρισμενα Oneplus χανουν ελαχιστη αξια απο την τιμη αγορας τους αποδυκνει οτι υπαρχει μεγαλη ζητηση αναλογικα με την προσφορα*, κατα συνεπεια εχουν αριστη μεταπωλητικη αξια, οπως ανεφερε ο φιλος παραπανω.

 

*Τους λογους για τους οποιους συμβαινει αυτο μπορεις να τους κατανοησεις αμα αναλυσεις τους προσδιοριστικους παραγοντες προσφορας και ζητησης για το συγκεκριμενο προιον. Αυτο δεν αλλαζει το αποτελεσμα απλα θα σε βοηθησει να καταλαβεις το γιατι συμβαινει αυτο.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...