Προς το περιεχόμενο

Αποκαλύφθηκε επίσημα το OnePlus 5 με τιμή από €499


voltmod

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Παλικάρια μην κανετε καμία βλακεία και το πάρετε, καλύτερα περισσότερα κομμάτια διαθέσιμα για εμας..

Σιγα το συλλεκτικο και σπανιο τηλεφωνο :lol:

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 132
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συνηθίζω να τρολλάρω λέγοντας ακόμα και για μπιντέδες
"αντιγραφή από iPhone" αλλά αυτήν την φορά, σοβαρά ρε φίλε, τι αηδιαστική αντιγραφή είναι αυτή; 

Όχι από άποψη αισθητικής αηδιαστική. Αλλά για τον τρόπο που έγινε ολόκληρο το rip off.

 

Ήμουν ένας από αυτούς που πρότειναν στον κόσμο "πάρε oneplus και θα με θυμηθείς" αλλά πρώτη φορά όχι απλά απογοητεύομαι, αλλά πέφτει στα μάτια μου. (Ήμουν έτοιμος να πάρω το 3Τ τα Χριστούγεννα αλλά ο Τσίπρας είχε άλλα σχέδια μάλιστα). Και απορώ ρε σείς, ως προς τι ο τόσος ενθουσιασμός;;; Για τον SD835; Χέστηκε η φατμέ στο γεντί κουλέ. Για την διπλή κάμερα; Γιατί να ενθουσιαστώ; Επειδή δεν προσφέρει τίποτα παραπάνω που δεν προσφέρουν άλλες παρόμοιες συσκευές; Γιατί το 500άρι launch price με κάνει να σκέφτομαι ότι υπάρχουν και αλλού πορτοκαλιές που έχουν και στεγανοποίηση και σέρβις στην Αθήνα (και κάποιες άλλες ωραία ακουστικά στη συσκευασία);
 

Χίλιες φορές το LG G6 ή το Xiaomi Mi6 μάγκες. Ναι το G6 αλάνια, μια χαρά σπέρνει. Σε λίγους μήνες άλλωστε ο 835 θα καταντήσει δευτερεύων. Οπότε δικαιολογίες του τύπου "θέλω το τελευταίο μοντέλο επεξεργαστή" και "μου ανοίγει το facebook μισο δευτερόλεπτο πιο γρήγορα" τα ακούω βερεσέ.

 

Σκέτη απογοήτευση φέτος για μένα η Oneplus. Κλώνους iPhone 7 Plus φτιάχνουν μικρότερες εταιρείες, όχι εταιρείες που έχουν κι ένα κοινό να τους υποστηρίζει.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Συνηθίζω να τρολλάρω λέγοντας ακόμα και για μπιντέδες

"αντιγραφή από iPhone" αλλά αυτήν την φορά, σοβαρά ρε φίλε, τι αηδιαστική αντιγραφή είναι αυτή; 

Όχι από άποψη αισθητικής αηδιαστική. Αλλά για τον τρόπο που έγινε ολόκληρο το rip off.

 

Ήμουν ένας από αυτούς που πρότειναν στον κόσμο "πάρε oneplus και θα με θυμηθείς" αλλά πρώτη φορά όχι απλά απογοητεύομαι, αλλά πέφτει στα μάτια μου. (Ήμουν έτοιμος να πάρω το 3Τ τα Χριστούγεννα αλλά ο Τσίπρας είχε άλλα σχέδια μάλιστα). Και απορώ ρε σείς, ως προς τι ο τόσος ενθουσιασμός;;; Για τον SD835; Χέστηκε η φατμέ στο γεντί κουλέ. Για την διπλή κάμερα; Γιατί να ενθουσιαστώ; Επειδή δεν προσφέρει τίποτα παραπάνω που δεν προσφέρουν άλλες παρόμοιες συσκευές; Γιατί το 500άρι launch price με κάνει να σκέφτομαι ότι υπάρχουν και αλλού πορτοκαλιές που έχουν και στεγανοποίηση και σέρβις στην Αθήνα (και κάποιες άλλες ωραία ακουστικά στη συσκευασία);

 

Χίλιες φορές το LG G6 η το Xiaomi Mi6 μάγκες. Ναι το G6 αλάνια, μια χαρά σπέρνει. Σε λίγους μήνες άλλωστε ο 835 θα καταντήσει δευτερεύον. Οπότε δικαιολογίες του τύπου "θέλω το τελευταίο μοντέλο επεξεργαστή" και "μου ανοίγει το facebook μισο δευτερόλεπτο πιο γρήγορα" τα ακούω βερεσέ.

 

Σκέτη απογοήτευση φέτος για μένα η Oneplus. Κλώνους iPhone 7 Plus φτιάχνουν μικρότερες εταιρείες, όχι εταιρείες που έχουν κι ένα κοινό να τους υποστηρίζει.

 

Σπέρνει το g6 αλάνια έχει σελφι κάμερα από τα Lidl και με το ζόρι 3 μισή ώρες οθόνη.

Σπέρνει μάγκες μην πάρετε one plus 5.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πολυ ωραιο το 5, και με πολυ ανταγωνιστικη καμερα.

 

εδω Ευρωπη μας τα χαλαει το ευρω, οταν βγηκε το 1+1 ειχε χαμηλοτερη τιμη σε σχεση με το δολλαριο (350$/300€) ενω τωρα ακριβοτερη (470$/500€)

 

Ετσι τα 120$ διαφορας εγιναν 200€

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σπέρνει το g6 αλάνια έχει σελφι κάμερα από τα Lidl και με το ζόρι 3 μισή ώρες οθόνη. Σπέρνει μάγκες μην πάρετε one plus 5.

Παρακαλώ άσε τις μετοχές σου στην άκρη και δώσε μου μια πιο σοβαρή απάντηση.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Συνηθίζω να τρολλάρω λέγοντας ακόμα και για μπιντέδες

"αντιγραφή από iPhone" αλλά αυτήν την φορά, σοβαρά ρε φίλε, τι αηδιαστική αντιγραφή είναι αυτή; 

Όχι από άποψη αισθητικής αηδιαστική. Αλλά για τον τρόπο που έγινε ολόκληρο το rip off.

 

Ήμουν ένας από αυτούς που πρότειναν στον κόσμο "πάρε oneplus και θα με θυμηθείς" αλλά πρώτη φορά όχι απλά απογοητεύομαι, αλλά πέφτει στα μάτια μου. (Ήμουν έτοιμος να πάρω το 3Τ τα Χριστούγεννα αλλά ο Τσίπρας είχε άλλα σχέδια μάλιστα). Και απορώ ρε σείς, ως προς τι ο τόσος ενθουσιασμός;;; Για τον SD835; Χέστηκε η φατμέ στο γεντί κουλέ. Για την διπλή κάμερα; Γιατί να ενθουσιαστώ; Επειδή δεν προσφέρει τίποτα παραπάνω που δεν προσφέρουν άλλες παρόμοιες συσκευές; Γιατί το 500άρι launch price με κάνει να σκέφτομαι ότι υπάρχουν και αλλού πορτοκαλιές που έχουν και στεγανοποίηση και σέρβις στην Αθήνα (και κάποιες άλλες ωραία ακουστικά στη συσκευασία);

 

Χίλιες φορές το LG G6 ή το Xiaomi Mi6 μάγκες. Ναι το G6 αλάνια, μια χαρά σπέρνει. Σε λίγους μήνες άλλωστε ο 835 θα καταντήσει δευτερεύων. Οπότε δικαιολογίες του τύπου "θέλω το τελευταίο μοντέλο επεξεργαστή" και "μου ανοίγει το facebook μισο δευτερόλεπτο πιο γρήγορα" τα ακούω βερεσέ.

 

Σκέτη απογοήτευση φέτος για μένα η Oneplus. Κλώνους iPhone 7 Plus φτιάχνουν μικρότερες εταιρείες, όχι εταιρείες που έχουν κι ένα κοινό να τους υποστηρίζει.

Βασικα η πατατα εγινε κυριως λογω της τιμης στην Ευρωπη και του ακριβοτερου 8gb ram μοντελου. Αν ειχε 499ευρω το μοντελο των 8gb ram και 128gb χωρου,τοτε οντως θα ηταν φοβερο αλλα παρα πολυ μικρες οι αλλαγες απο το Oneplus3 και 3t.

 

Νομιζω υπαρχει ενθουσιασμος κυριως για τις επισοδεις του κινητου γιατι αντικειμενικα σε ολα τα αλλα ειναι ψιλο αδιαφορο.

 

Και η οθονη που παρεμεινε ακριβως ιδια ειναι μεγα fail.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Xiaomi, βγάλε global edition το Mi6 τώρα (τι να σου κάνω που αφαίρεσες το headphone jack - σημεία των καιρών).

 

Το 1+1 θα μπει στην ωραία του συσκευασία να μου υπενθυμίζει ότι κάποτε επένδυσα σε μια άγνωστη εταιρεία η οποία παρήγαγε πραγματικά flagship killers.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το s8 που πήρα πρόσφατα στην τιμή αγοράς του (580) είχε και ακουστικά μάρκας AKG μέσα, και πολύ καλά μάλιστα τα οποία κοστολογούνται κοντά στα 100.

Οποίος ΕΧΕΙ το S8 , ξέρει ότι τα ακουστικά του είναι χειρότερα και από αυτά που θα αγόραζες με 10€ σε παζάρι στο κάτω παρτάλι.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλημέρα και από μένα.Θα ήθελα να δώσω και την δική μου οπτική. Προσωπικά βλέπω ένα design που είναι του γούστου μου, δεν με νοιάζει αν είναι κλώνος του Iphone 7 ή άλλης συσκευής. Βλέπω κορυφαία specs τα οποία σαφώς σε 1 χρόνο από τώρα θα είναι παρωχημένα. Περιμένω κάποια reviews για την κάμερα, δεν με απασχολεί αν η οθόνη είναι 2Κ ή 4Κ (τηλέφωνο είναι όχι τηλεόραση), με χαλάει η απουσία αδιαβροχοποίησης και χαίρομαι που διατήρησε τη θύρα ακουστικών. Έχει τη γρηγορότερη φόρτιση όλων και συγκριτικά καλύτερη μεταπωλητική αξία σε σχέση με "κινέζους" συναδέλφους του. Εξάλλου σε αγγελίες βλέπω περισσότερους συναδελφους του προς πώληση παρά 1+. Το λειτουργικό του είναι σταθερό και παραμετροποιήσιμο σε υψηλό βαθμό. Η τιμή του είναι σχετικά υψηλή για τιμολόγηση 1+ αλλά όχι απαγορευτική για τα specs του. Θα ήταν καλό να υπήρχε ένας αντιπρόσωπος στην Ελλάδα έστω για θέματα σέρβις αλλά από την άλλη βλέπω και την εξυπηρέτηση που έχουν οι υπόλοιποι και λέω ίσως καλύτερα που δεν έχει. Αν κάποιος έχει εμπειρία με το σέρβις της 1+ ας τη μοιραστεί μαζί μας. Συμπερασματικά θα έλεγα ότι είναι μια πολύ αξιόλογη πρόταση για όσους κινούνται στο συγκεκριμένο price range.Συγγνώμη αν σας κούρασα με το μακροσκελές κείμενο.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τα αρνητικά σε σχέση τι προσφέρει ο ανταγωνισμός στα ίδια λεφτά περίπου.

 

1.Όχι ακουστικά

2.Οχι αδιάβροχο

3.Όχι στέρεο ήχο

4.Όχι εγγύηση/service από Ελλάδα

5.Μικρή μεταπωλητικη αξια

6.Μέτρια οθόνη

7.Οχι δυνατό brand.

 

Στο Androido-Verge δεν τους άρεσε και η κάμερα του σε σχέση με τον ανταγωνισμό...S8,HTC11,7plus,Pixel etc.

 

https://www.youtube.com/watch?v=995M3VOGhYs

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Να προσθέσω επίσης - για όσους τους ενδιαφέρει τουλάχιστον - ότι ειναι από τα λίγα κινητά που μπορείς ακόμη να κάνεις root πολύ εύκολα, και δεν χάνεις την εγγύηση αφού κάνεις root. Τουλάχιστον αυτή ήταν η γραμμή της εταιρείας στα προηγούμενα μοντέλα, λογικά θα ακολουθήσουν την ίδια γραμμή

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

A,ναι?! Σου χω νεα.Σημαντικα νεα.

 

Απο το πιο αξιοπιστο android forum που παιζει:

Do not trust OnePlus 5 Benchmarks in reviews - How our review unit is grossly cheating at benchmarks

https://www.xda-developers.com/oneplus-5-benchmark-cheating-reviews/

 

To flagship killer οπως ειπα ειναι το mi6 (sd835) αυτη τη στιγμη.Με κατω απο 400 εχει πατησει κατω στα τεστ (real life) απο s8 μεχρι το τελευταιο iphone.Nαι καλα διαβασες.

Αν και δεν θα πάρω κανένα από τα 2... Το one+ έχει το  θετικό του stock (near) android. Καλό χρυσό το redmi 3s prime Που έχω αλλά ρε φίλε το miui άσχημο....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...