Προς το περιεχόμενο

Σχολές πληροφορικής - προγραμματισμού


sahgon

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Χεχε παλι αλλαζει τα λεγομενα του...Αλλα τα γραπτα μενουν:

 

http://www.insomnia.gr/topic/648865-%CF%84%CE%B5%CF%87%CE%BD%CE%B9%CE%BA%CE%BF%CF%82-%CF%85%CF%80%CE%BF%CE%BB%CE%BF%CE%B3%CE%B9%CF%83%CF%84%CF%89%CE%BD-2017/page-13?do=findComment&comment=55832740

 

Δεν νομιζω οτι σε αυτο το ποστ, 10 ημερες πριν, εθεσες απορια σαν αυτη που μας λες πιο πανω. Εγραψες ξεκαθαρα οτι ενας με 16 ετη προυπηρεσια και 8 certs , δεν μπορει να μαθει τη δουλεια σε εσενα που εχεις πτυχιο ΤΕΙ. Δεν εθεσες θεμα ουτε 3ετους προυπηρεσιας, ουτε μεταπτυχιακου. Το μοναδικο σου επιχειρημα με το οποιο τον προσεβαλλες, ηταν το πτυχιο ΤΕΙ, τιποτε αλλο.

 

Επισης σε αλλα ποστ υποτιμας τακτικα τη δουλεια του IT consultant επειδη -προφανως- μη εχοντας επαφη με το χωρο δεν ξερεις το αντικειμενο της.

Ενα απο τα λιγα που δε σου σβησαν οι mods (καθως στα αλλα, ησουν υβριστικος προς το συγκεκριμενο αντικειμενο) ειναι αυτο, οπου μεσες ακρες μας μιλας για ενα αδιαφορο εως ασημαντο και ασχετο με το χωρο του ΙΤ, αντικειμενο που υπαρχει μονο για τους παρεισακτους που θελουν να το παιζουν πληροφορικαριοι:

http://www.insomnia.gr/topic/649379-eπιλογή-σχολής/?p=55841501

 

 

 

 

 

Ωραία και τι με αυτό; Ένα παράδειγμα έφερα. Θές να αναφέρω έναν ΜΟΝΟ με πτυχίο ΤΕΙ; Κανένα πρόβλημα. Και γιατί κάνεις συνεχώς post αυτά που λέω σε άλλα thread;; Έχω πεί πολλές φορές οτι τα πιστεύω.

Κάντε μου μία χάρη και πηγαίνετε στη πρώτη σελίδα αυτού εδώ του θέματος να δείτε πώς το άρχισα και για ποιον λόγο. Μην ξεφτυλίζετε το θέμα που άνοιξα. Το άνοιξα για άλλο λόγο και βασικά για να είναι χρήσιμο πρώτα από όλα σε εμένα και μετά στους υπόλοιπους που είχουν τις ίδιες απορίες που είχα και εγώ αρχικά. Παρακαλώ πείτε κάτι επί του θέματος.

 

 

 

Έχεις δίκιο φίλε. Αλλά με βάση αυτά που ισχυρίζονται κάποιοι δεν αξίζει να πας να σπουδάσεις.:D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 126
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Τα δικα σου λεγομενα μπορεις να τα αλλαζεις καθε μερα, οπως και κανεις, ασχετως αν υπαρχουν καποιοι να σου δειχνουν οτι φασκεις κι αντιφασκεις.

Τα λεγομενα των αλλων δεν δικαιουσαι. Ετσι λοιπον, κανεις εδω μεσα δεν εχει γραψει οτι δεν αξιζει να σπουδασει καποιος.

 

Οι σπουδες σαφεστατα αξιζουν και γι'αυτο σπουδασαμε, οσοι σπουδασαμε. Δεν κατοχυρωνουν τιποτα ομως απο μονες τους. Γι'αυτο, μετα το πτυχιο ο καθενας ακολουθει το δικο του δρομο. Αλλος παει για μεταπτυχιακο, αλλος για certs, αλλος για δουλεια και αλλος καταληγει αεργος να βαυκαλιζεται μεσα στα φορουμ για το πτυχιο ΤΕΙ που διαθετει βγαζοντας αχρηστους μεχρι και καταξιωμενους επαγγελματιες στο χωρο της πληροφορικης.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τα δικα σου λεγομενα μπορεις να τα αλλαζεις καθε μερα, οπως και κανεις, ασχετως αν υπαρχουν καποιοι να σου δειχνουν οτι φασκεις κι αντιφασκεις.

Τα λεγομενα των αλλων δεν δικαιουσαι. Ετσι λοιπον, κανεις εδω μεσα δεν εχει γραψει οτι δεν αξιζει να σπουδασει καποιος.

 

Οι σπουδες σαφεστατα αξιζουν και γι'αυτο σπουδασαμε. Δεν κατοχυρωνουν τιποτα ομως απο μονες τους. Γι'αυτο, μετα το πτυχιο ο καθενας ακολουθει το δικο του δρομο. Αλλος παει για μεταπτυχιακο, αλλος για certs, αλλος για δουλεια και αλλος καταληγει αεργος και βαυκαλιζεται μεσα στα φορουμ για το πτυχιο ΤΕΙ βγαζοντας αχρηστους τους αλλους.

 

 

 

Εσύ δηλαδή έχεις σπουδάσει; :-D    Όπως είπα και πρίν εξ ιδίων κρίνεις τα αλλότρια.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εσύ δηλαδή έχεις σπουδάσει; :-D    Όπως είπα και πρίν εξ ιδίων κρίνεις τα αλλότρια.

Το τι εχω κανει εγω δεν ειναι θεμα που θα το συζητησω μαζι σου, ειτε εδω, ειτε στα pm που ηρθες απροσκλητα για να συνεχισεις τις γυμνασιακου επιπεδου "ατακες" σου. Αλλωστε, μολις πηγα να σου πω μερικα πραγματα για μενα, αρχισες να "μαντευεις" με τη μια οτι ψευδομαι (γιατι αραγε ; ).

 

Γι'αυτο φερνω συνεχως το παραδειγμα του giotis1982 (16 χρονια προυπηρεσια, 8 IT certs ) καθως μπηκε στη διαδικασια να σου κοινοποιησει το CV του και παραλληλα μπηκες κι εσυ στη διαδικασια να τον ακυρωσεις, να τον προσβαλλεις και να τον μηδενισεις μπρος στην πτυχιαρα ΤΕΙ που διαθετεις .

Ειναι χαρακτηριστικο του mindset σου και των επιχειρηματων σου η συγκεκριμενη περιπτωση.

 

Μετα την παρουσα διευκρινηση λοιπον, συνδεεσαι εκ νεου με Καιρο μεχρι να εντοπισω το επομενο διασκεδαστικο ποστ-κωλοτουμπα που θα κανεις για να αυτοαναιρεθεις.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το τι εχω κανει εγω δεν ειναι θεμα που θα το συζητησω μαζι σου, ειτε εδω, ειτε στα pm που ηρθες απροσκλητα για να αρχισεις τα ιδια και τα ιδια.

 

Γι'αυτο φερνω συνεχως το παραδειγμα του giotis1982 (16 χρονια προυπηρεσια, 8 IT certs ) τον οποιο προσβαλλεις ως επαγγελματια , επειδη θεωρεις οτι το πτυχιο ΤΕΙ σε καθιστα ανωτερο/σημαντικοτερο/whatever.

 

Σου απαντησαν κι αλλοι, συνεχισε λοιπον να εκτιθεσαι.

 

 

 

Ρε άσε τον giotis1982 με 16 χρόνια προυπηρεσία και τα 300 certs. Και γω λέω οτι έχω 20 χρόνια και 3 μεταπτυχιακά. Πες μας για σένα. Εκτός και εάν ντρέπεσαι, πράγμα διόλου απίθανο.

Με εσενα διαλογο δε συνεχιζω , το ανεφερα και πιο πανω, ο μονος λογος που απαντησα προηγουμενως ηταν διοτι επιχειρησες να αλλαξεις αυτα που γραφω για να δημιουργησεις εντυπωσεις.

 

 

 

 

Απαξιείς ε; Και βάζε και κάνα τόνο δε κοστίζει τίποτα!

 

 

Τέλος εδώ γιατί εξαιτίας σου χάλασε το thread.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Και βάζε και κάνα τόνο δε κοστίζει τίποτα!

Θα βαλω τονους μολις μαθεις να γραφεις σωστα τις βασικες λεξεις της επιστημης που ισχυριζεσαι οτι σπουδασες.

 

Βρες το λαθος :

http://www.insomnia.gr/topic/648865-τεχνικος-υπολογιστων-2017/?p=55832842

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.
  • Δημιουργία νέου...