Προς το περιεχόμενο

Action Camera Polaroid Cube+ HD Wi-Fi & κάρτα μνήμης 8GB & bumper - Μπλε 71euro public [ΕΞΑΝΤΛΗΘΗΚΕ]


manosmanos13

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 170
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Λοιπον, σημερα παρέλαβα και γω Cube+... ναι... 1 μηνα μετα!

 

Ωραια καμερουλα, ωραιο το app στο κινητο, εχει οντως καλες ευκολιες... πλην ομως, τελικα οντως ειναι χαμηλο το bitrate πραγμα που δεν ηταν τοσο ορατο στα utube reviews. Ειτε αλλαξαν firmware απο τοτε ή δεν ξερω και γω τι τεσπα... βγάζει artifacts στο video απο την πολυ συμπιεση.

 

Δε με χαλάει... με την εννοια οτι δεν την πληρωσα και κανα τιτανοτεραστιο ποσο, αλλα θα ηθελα σιγουρα να λειπουν τα artifacts.

 

Εστειλα ενα mail στο support σχετικά με low bitrate και ζητησα σε επομενο firmware ειτε να το αυξήσουν είτε να δώσουν καποια επιλογη για να το ρυθμιζουμε εμεις. Μου απάντησαν πως:

 

 

Εγω αυτό που θα πω... ειναι πως αν υπαρχει περιπτωση να μας δώσουν καμια τετοια επιλογη, ειναι μονο αν στειλει κανας παραπάνω mail. Οσοι πιστοι λοιπον, στειλτε ενα μειλ στο [email protected] και ζητηστε ευγενικα αν θα μπορουσαν να κανουν κατι για τα artifacts που ειναι αποτελεσμα του low bitrate.

 

Just saying...

 

Συνηθως το Bitrate το μειωνουν για θεματα υπερθερμανσης, δεν ειναι τυχαιο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στην αρχη νομιζα οτι ηταν χαλασμενη η καμερα απο το χαμηλο bitrate που εχει απο προεπιλογη. Εψαξα αρκετα στο internet και δεν βρηκα τροπο να το αυξησω στο firmware. Μια "λυση" που βρηκα ειναι να τραβαω, αντι για 1080p με bitrate 8mbps, 1440p που εχει 15mbps. Η ποιοτητα ειναι αισθητα καλυτερη, γιατι για 33% μεγαλυτερη αναλυση περνεις 80% μεγαλυτερο bitrate, αρα ειναι σαν να τραβας 1080p με 40% καλυτερο bitrate περιπου στα 11mbps. Το βασικο μειονεκτημα ειναι οταν τραβας βιντεο, πρεπει να εχεις στο μυαλο σου οτι το καδρο θα φαει crop απο πανω και απο κατω, συν την εξτρα δουλεια που θελει η μετατροπη του 1440p σε 1080

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Χθες μου ήρθε ειδοποίηση να παραλάβω.Με όλα αυτά που γράφετε (π.χ bitrate, χρόνος φόρτισης, κα) εσεις που την παραλαβατε νωριτερα, τελικά αξιζει σαν κάμερα; Την θέλω για δεύτερη καθώς έχω και την rollei 500.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...