Προς το περιεχόμενο

Action Camera Polaroid Cube+ HD Wi-Fi & κάρτα μνήμης 8GB & bumper - Μπλε 71euro public [ΕΞΑΝΤΛΗΘΗΚΕ]


manosmanos13

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Moderators

Φυσικα και μιλω manos για την +, φυσικα και εννοω Νικο αυτο που εγραψα. 5 ολοκληρες μερες περασαν απο το που το σκεφτηκα μεχρι που το εγραψα. Δεν ειχα κατι να "ξανασκεφτω" λοιπον και να αλλαξω την αποψη μου που ειναι κατασταλαγμενη πολυ πριν γραφτει. 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Γνώμη μου. Από τα review και τα βιντεάκια που έχω δει,την τιμή για Ελλάδα μην πω κ παγκόσμια, επωνυμη με εγγύηση κ όχι κινέζικα, είναι καλή αγορά κ προσφορά για κάποιον που την χρειάζεται γιατί σε αυτά τα χρήματα δεν έχω βρει κάτι καλύτερο. Εγώ την χρειάζομαι κ άμεσα λόγο ταξιδιού εξωτερικό την Κυριακή

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Φυσικα και μιλω manos για την +, φυσικα και εννοω Νικο αυτο που εγραψα. 5 ολοκληρες μερες ειναι που το σκεφτηκα μεχρι που το εγραψα. Δεν ειχα κατι να "ξανασκεφτω" λοιπον και να αλλαξω την αποψη μου που ειναι κατασταλαγμενη πολυ πριν γραφτει.

Εγω σου εδειξα youtube που δειχνουν οτι ειναι καλυτερη απο 2 καμερες με αναγνωρισμενη αξια.εσυ που στιριζεις οτι δεν αξιζει ουτε 50 ευρω? Την εχεις? Την εχει φιλος σου? Την δοκιμασες? Μην αποπροσανατολιζουμε τον κοσμο με λογια καφενιου.
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators

Εγω σου εδειξα youtube που δειχνουν οτι ειναι καλυτερη απο 2 καμερες με αναγνωρισμενη αξια.εσυ που στιριζεις οτι δεν αξιζει ουτε 50 ευρω? Την εχεις? Την εχει φιλος σου? Την δοκιμασες? Μην αποπροσανατολιζουμε τον κοσμο με λογια καφενιου.

 

Εισαι απαραδεκτος και πολυ προκλητικος για αλλη μια φορα.

 

Λογια καφενειου μπορεις να χαρακτηρισεις τα δικα μου ή τα δικα σου που λες οτι στο βιντεο που δινεις εχει καλυτερη εικονα αυτη που παρηγγειλες; Απο το δικο σου βιντεο:

 

EXf4icadRDKZHUNhAqn2OQ.png

 

Και δεν ειπα οτι δεν αξιζει 50 ευρω, ειπα οτι "εγω προσωπικα ουτε στα 50 ευρω δεν θα την αγοραζα για αλλους μπορει να ειναι αψογη".

 

Αλλη φορα να μην προσβαλεις.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Και εγω ειπα μην αποπροσανατολιζουμε τον κοσμο με λογια καφενιου δεν μιλησα γιασενα γιατι για αλλη μια φορα μιλας υποτημιτικα γιαμενα? Λογια καφενιου ειναι οταν απλα λεμε κατι χωρις να το δικαιολογουμε. Αν διαβασεις τα σχολια στα βιντεο λενε οτι για τα λεφτα της τις παταει και τις δυο.και λεφτα της εννοουν 150+ οχι 70

Εχεις δικιο matrix εκανα εγω λαθος .. στο πρωτο video αυτο π εβαλες screenshoot ειναι η απλη cube οχι η plus..

Οποτε δες αυτο

https://youtu.be/SHLlRXJxVl8

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

απο τα review που υπαρχουν στο ιντερνετ η αληθεια ειναι πως η go pro εμφανιζονται να εχουν καπως... μετρια ποιοτητα, πραγμα που με εξέπληξε μιας και της θεωρουσα killer στην κατηγορία τους (hype?) και τελος πάντων η Polaroid δεν ειναι παρα μια κινεζιά...

 

Βεβαια τωρα αν θέλει καποιος σοβαροτερο mic και wide angle θα κοιταξει σαφως αλλου εκτος polaroid... σιγουρα οχι ομως στα μοντελα go pro που ειδα σε συγκριση...

 

Προσωπικα μια gopro ποτε δεν θα μου εκανε σαν λυση. Πολυ μεγαλες και πολυ ακριβες για το κράνος μου πάνω.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators

Δεν εχω λογο να δικαιολογησω οταν λεω οτι εγω δεν θα την αγοραζα ουτε στα 50 ευρω και οτι για αλλους θα ειναι αψογη στα 71! Νοιαζει τους αλλους τι κριτηρια εχω εγω και γιατι δεν μου κανει; Το αντιθετο θα ηταν λαθος: να προσπαθω να πεισω τους αλλους οτι ειναι καλη ή κακη οπως κανουν αλλοι μιλωντας απολυτα σαν η αποψη τους να ειναι η σωστη και των αλλων λαθος. Σαν τα κριτηρια τους να ειναι τα σωστα και των αλλων τα λαθος. ;)
 
Το 2ο βιντεο ειναι εντελως αλλου, ολο του το μπλα-μπλα/κειμενο θα μπορουσα ανετα να πω δανειζομενος τα λογια σου, οτι ειναι λογια καφενειου, αφου παιρνει μια καμερα με 170 μοιρες και μια με 120 η οποια εχει πολυ μικροτερο οπτικο πεδιο, εικονα, και συγκρινει πχ sharpness μεταξυ τους.
 
Ας πω και την αποψη μου αφου την θες λοιπον:
Εχει πολυ θορυβο η cube+ και πολλη συμπιεση, εχει την γνωστη εικονα πινακα ζωγραφικης παστελ που λεμε, εχει πολυ εντονη για τις 120 μολις μοιρες της παραμορφωση εικονας (η αλλη στο 2ο βιντεο σου ενω εχει 170 μοιρες εχει ελαχιστη παραμορφωση!) εχει πολυ κακο ηχο. Εχει πολυ υπερκορεσμενα χρωματα και λαθος χρωματικους τονους σε πολλες περιπτωσεις που ειδα και στο 2ο βιντεο σου. Εχω παρει με 50 ευρω μια απο ΜΜ πριν 2-3 χρονια σε προσφορα που ειναι σε αρκετα θεματα καλυτερη απο αυτη του θεματος, ετσι δεν θα την αγοραζα ουτε στα 50 σημερα αυτη του θεματος. Οταν βγηκε πριν 2 χρονια που και τοτε 160 ευρω ειχε (αρα το "160" σημερα μαλλον ατοπο ειναι), θα ηταν πολυ καλη για 71! 
Τα μονα για μενα θετικα της ειναι το μεγεθος της και ο μαγνητης της.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Συνηθως μια καμερα την κρινουμε απο την εικονα,απο το μεγεθος και τα αξεσουαρ που υπαρχουν. Τωρα αν εγω συχαινομαι το γαλαζιο ή οι τρεις γραμμες στο πλαι μου θυμιζουν το σημα της gay κοινοτητας ειναι σεβαστο αλλα δεν κρινει την καμερα.ως moderator σε εμπιστευετε στην κριση σου πολυς κοσμος ακομα και εγω γιατι εχεις μια αλφα εμπειρια .τεσπα πολλα βιντεο ειναι με την απλη cube που ειναι 2 χρονια παλιοτερο μοντελο και δεν εχει καμια σχεση.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators

Τωρα αν εγω συχαινομαι το γαλαζιο ή οι τρεις γραμμες στο πλαι μου θυμιζουν το σημα της gay κοινοτητας ειναι σεβαστο αλλα δεν κρινει την καμερα.ως moderator σε εμπιστευετε στην κριση σου πολυς κοσμος ακομα και εγω γιατι εχεις μια αλφα εμπειρια .τεσπα πολλα βιντεο ειναι με την απλη cube που ειναι 2 χρονια παλιοτερο μοντελο και δεν εχει καμια σχεση.

 

Αυτα τωρα που γραφεις που κολλανε με οσα γραφω; Γιατι τα βαζεις στην κουβεντα; Ειναι λογια δικα μου;;;;;!!!! Ειναι δειγμα σοβαρης απαντησης;

 

Ποιος αποπροσανατολιζει λοιπον;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αυτα τωρα που γραφεις που κολλανε με οσα γραφω; Γιατι τα βαζεις στην κουβεντα; Ειναι λογια δικα μου;;;;;!!!! Ειναι δειγμα σοβαρης απαντησης;

 

Ποιος αποπροσανατολιζει λοιπον;

Γραφαμε παραλληλα.. στο πρωτο βιντεο ειναι η cube η απλη οχι η plus.στο δευτερο και τριτο που ειναι η plus βλεπω πιο φωτεινη εικονα.ολα τα σχολια ειναι θετικα. Το μονο π με χαλαει ειναι ο ηχος αλλα δεν την περνω για ηχο.ακομα ειναι αδιαβροχη στα 2 μετρα χωρις θηκη και εχει οπτικο σταθεροποιητη..
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Βρήκε κανείς αν αυτή η κάμερα μπορεί να πάρει εξωτερικό μικρόφωνο;

 

Στα περισσότερα review που είδα γράφει ότι δεν μπορεί να πάρει εξωτερικό μικρόφωνο, αλλά στο amazon και στο ebay πουλάνε μικρόφωνα για την cube....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.
  • Δημιουργία νέου...