Προς το περιεχόμενο

ξαναγεμισμα μελανιων με χυμα μελανια


Lazlow

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
Στις 17/1/2020 στις 2:48 ΜΜ, barman_ είπε

Καλησπέρα 

Από που βρίσκεις τόσο φθηνά μελάνια? 

Ενδιαφέρομαι έχω έναν επσον και έχω πάρει σκέτες κασέτες που κάνουν Auto reset και δουλεύει μια χαρά αλλά έχω διαπιστώσει ότι μου τελειώνουν γρήγορα τα μελάνια, προφανώς κάπου χάνει γιατί στις άκρες των σελίδων παρατηρώ μαύρες στάμπες κάποιες φορές 

Δεν υπάρχουν πλέον οι παλιές τιμές.Τώρα από ότι είδα το χύμα των 500 ml είναι γύρω στα 12 , 13 ευρώ η οποία και πάλι καλή είναι για τόσο μεγάλη ποσότητα

Στις 17/1/2020 στις 10:06 ΜΜ, Dantε είπε

Η αληθεια ειναι οτι και εγω που τα γεμιζω μονος μου τελειωνουν σχετικα γρηγορα και μου αφηνει και μενα μαυρες σταμπες στις ακρες.

Δεν εχω βρει ακομα γιατι μου το κανει.

Μπορει να το γεμισω το μελανι και μετα απο 40-50 σελιδες να θελει ξανα γεμισμα.

Εμένα ποτέ δεν μου λέρωσε σελίδα.Κάντε και ένα καθαρισμό εκτυπωτή που και που αυτόν που τραβάει μία λευκή σελίδα και καθαρίζει τυχόν υπολείματα.Όσο για το άδειασμα εξαρτάται και τις εκτυπώνεις.Αν κάνεις έγρωμες Α4 με 80-90 και 100% κάλυψη μπορεί να τελειώσει και στις 20 σελίδες.

Επεξ/σία από papoys1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 85
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
Στις 17/1/2020 στις 10:06 ΜΜ, Dantε είπε

Η αληθεια ειναι οτι και εγω που τα γεμιζω μονος μου τελειωνουν σχετικα γρηγορα και μου αφηνει και μενα μαυρες σταμπες στις ακρες.

Δεν εχω βρει ακομα γιατι μου το κανει.

Μπορει να το γεμισω το μελανι και μετα απο 40-50 σελιδες να θελει ξανα γεμισμα.

τι εκτυπωτή έχεις; αν είναι laser,ενδέχεται να θες imaging unit(pc unit αλλιώς),όχι toner.επίσης όντως αδειάζει; το αισθάνεσαι άδειο-κούφιο; ή τα βγάζει αχνά;

Επεξ/σία από countass
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

8 ώρες πριν, countass είπε

τι εκτυπωτή έχεις; αν είναι laser,ενδέχεται να θες imaging unit(pc unit αλλιώς),όχι toner.επίσης όντως αδειάζει; το αισθάνεσαι άδειο-κούφιο; ή τα βγάζει αχνά;

Ενας φθηνός inkjet είναι. 

Ναι οταν το βγαζω φαίνεται οντως αδειο. Απλα σταματάει να βγαζει τελειως. 

Ισως είναι αρκετα μικρό το cartridge. Δεν ειναι και το xl. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

17 ώρες πριν, Dantε είπε

Ενας φθηνός inkjet είναι. 

Ναι οταν το βγαζω φαίνεται οντως αδειο. Απλα σταματάει να βγαζει τελειως. 

Ισως είναι αρκετα μικρό το cartridge. Δεν ειναι και το xl. 

Αν είναι το μικρό φυσικά θα αδειάζει και πολύ γρήγορα και πρέπει να είσαι συνεχώς με τη σύριγγα στο χέρι.Και τα γνήσια μικρά γρήγορα αδειάζουν ειδικά αν βγάζει φωτογραφίες σε καλή ποιότητα.

Εγώ παίρνω από εδώ XL συμβατά για δύο hp (δικό μου και της κόρης μου) με 11 ευρώ και μου κρατάνε αρκετά.Αν αδειάσουν γεμίζουν με σύριγγα και συνεχίζω.

Είναι τρελό και αδιανόητο για μένα να αγοράζω μελάνια xl και να τα πληρώνω 30 και 35 ευρώ το ένα όταν η αξία του μελανιού τους είναι μηδαμινή.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

On 17/01/2020 at 22:06, Dantε said:

Η αληθεια ειναι οτι και εγω που τα γεμιζω μονος μου τελειωνουν σχετικα γρηγορα και μου αφηνει και μενα μαυρες σταμπες στις ακρες.

Δεν εχω βρει ακομα γιατι μου το κανει.

Μπορει να το γεμισω το μελανι και μετα απο 40-50 σελιδες να θελει ξανα γεμισμα.

αμα σου παει τοσο καλα ειναι...εμενα το κανει σε πολυ λιγοτερες δεν γνωριζω γιατι..ισως τα σφουγγαρακια απο κατω να ειναι χαλια..αλλα καινουρια τα πηρα

On 19/01/2020 at 02:00, papoys1 said:

Δεν υπάρχουν πλέον οι παλιές τιμές.Τώρα από ότι είδα το χύμα των 500 ml είναι γύρω στα 12 , 13 ευρώ η οποία και πάλι καλή είναι για τόσο μεγάλη ποσότητα

Εμένα ποτέ δεν μου λέρωσε σελίδα.Κάντε και ένα καθαρισμό εκτυπωτή που και που αυτόν που τραβάει μία λευκή σελίδα και καθαρίζει τυχόν υπολείματα.Όσο για το άδειασμα εξαρτάται και τις εκτυπώνεις.Αν κάνεις έγρωμες Α4 με 80-90 και 100% κάλυψη μπορεί να τελειώσει και στις 20 σελίδες.

κανω συχνα ειναι η αληθεια...θα βγαλω φωτο καμια φορα να καταλαβετε για τις σταμπες..

 

εχω παρει αυτο το σετ  https://www.ebay.com/itm/Refillable-Empty-Multi-UseRefill-Ink-Cartridges-For-Epson-Stylus-SX515W-SX-515-W/370900836898?ssPageName=STRK%3AMEBIDX%3AIT&_trksid=p2057872.m2749.l2649

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ξέρει κάποιος αν μπορούμε να ξεγελάσουμε το αδεισμα δοχείων στον HP 8610? 

Έχω γεμίσει το μαύρο αλλά τα έγχρωμα τελείωσαν πριν έρθουν τα μελάνια που παρειγγειλα και τώρα μου βγάζει μην ότι μπορεί να τυπώσει μόνο ασπρόμαυρα.Επισης και το μαύρο που το έχω γεμίσει πρόσφατα μου λέει ότι σε λίγο δεν θα μπορεί να τυπώσει 

Οποιαδήποτε απάντηση θα εκτιμηθεί δέοντος 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 1 μήνα μετά...

Παιδιά για όσους ενδιαφέρονται να ασχοληθούν με το σπόρ ανέβασα ένα λίγο πιο λεπτομερές βίντεο για γέμισμα με σύριγγα.Είχα ανεβάσει ένα παλαιότερα αλλά ήταν ελιπές γιατί ήταν  από τα πρώτα μου και μάθαινα.

Για όποιον θέλει  είναι εδώ.    https://www.youtube.com/watch?v=kCMNpZqVqJ8&t=311s

 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Ωραίος ο παππούς  :)

Kορωνοϊός, απαγόρευση κυκλοφορίας , δε μπορει να πάει τα εγγόνια στη παιδική χαρά  και φτιάχνει βιντεάκια  για μελάνια ....

Σε παραδέχομαι  :)

Επεξ/σία από nik0laus
  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

καλησπερα. μου δωσανε εναν hp εκτυπωτη σημερα. τα μελανια μεσα ειναι αδεια. δεν ξερω για ποσο καιρο. εμενα με ενδιαφερει το μαυρο κυριως. μπορω να το γεμισω μονος ή λογο καιρου αδρανειας χαλαει; το μελανι ειναι hp300 xl. Απ οτι βλεπω εχει πανω απο 30 ευρω τα οποια δεν ψηνομαι να δωσω.

90718183_2814278288660262_8635406866756665344_n.jpg

91462996_1165346590469477_5804421079594172416_n.jpg

Επεξ/σία από iamskg
προσθηκη εικονας
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

μετά από πολύ καιρό μπορεί να μην παίζουν.

10 ευρώ έχουν τα συμβατά. αυτά αν θες γέμισε τα μετά

Επεξ/σία από smpt
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, smpt είπε

μετά από πολύ καιρό μπορεί να μην παίζουν.

10 ευρώ έχουν τα συμβατά. αυτά αν θες γέμισε τα μετά

εχεις να προτεινεις καποιο συμβατο που να ειναι γνωριζεις οτι ειναι καλο; θεσσαλονικη καταστημα που να πουλαει συμβατα;

επισης αυτο το μελανι που ανεβασα ειναι 300 οπως γραφει πανω ή 300xl οπως γραφει στο πλαι;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

13 ώρες πριν, iamskg είπε

καλησπερα. μου δωσανε εναν hp εκτυπωτη σημερα. τα μελανια μεσα ειναι αδεια. δεν ξερω για ποσο καιρο. εμενα με ενδιαφερει το μαυρο κυριως. μπορω να το γεμισω μονος ή λογο καιρου αδρανειας χαλαει; το μελανι ειναι hp300 xl. Απ οτι βλεπω εχει πανω απο 30 ευρω τα οποια δεν ψηνομαι να δωσω.

90718183_2814278288660262_8635406866756665344_n.jpg

91462996_1165346590469477_5804421079594172416_n.jpg

Φίλε ήμουν σε τριήμερες διακοπές Μπουμ! :D και άργησα να εμφανιστώ.

Αν είναι πολύ καιρό σε αδράνεια το πιο πιθανό έχει στεγνώσει από τη στιγμή που είναι και ανοιχτή η κεφαλή και δύσκολο να συνέλθει και αν συνέλθει πάλι μπορεί το τσιπάκι να είναι ληγμένο. Ο εκτυπωτής δουλεύει;;;;;;; Κάνε μία δοκιμή με αυτά τα μελάνια να δεις κινείται ή θα πάρεις μελάνια και θα είναι και αυτός οφ από την πολύ ακινησία;;;;;; 

Εγώ είμαι Αθήνα και αγοράζω συμβατά με κανένα 10ευρο από εδώ  τα οποία μετά γεμίζω με σύριγγα δες εδώ Και Θεσσαλονίκη αν ψάξεις στο γκούγκλη θα βρεις έχει τα πάντα αλλά θα πρότεινα να σιγουρευτείς πρώτα για το αν δουλεύει ο εκτυπωτής.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 εβδομάδες αργότερα...
Δημοσ. (επεξεργασμένο)

H 2η προσπάθεια σε μάυρο μελάνι για deskjet 1510 νούμερο 650 πέτυχε . Έβαλα ~ 7ml. Τού έκανα και εξαέρωση και δούλεψε μια χαρά .Ξέρουμε που μπορούμε να βρούμε έγχρωμο και σε τι αναλογία βάζουμε τα χρώματα.

Επεξ/σία από meletis_m
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...