Προς το περιεχόμενο

H Ιαπωνία θέλει να στείλει άνθρωπο στο Φεγγάρι πριν την Κίνα


voltmod

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Μιλατε και λετε διαφορα αλλα κανεις σας απο εσας δεν ασχολειται με το εξης και το αποφευγετε να το σχολιασετε.

 

Σεληνη:              238.900 μιλια

Low Earth Orbit: 1200 μιλια

 

Περαν της κοινης λογικης, τι αλλο χρειαζεται;

τροπο να πας χωρις να χρειαστεις κατι εκατομμυρια λιτρα καυσιμα οπως με τους saturn v

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 101
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοφιλείς Ημέρες

δεν καταλαβαινω καν που θες να καταλειξεις

 

Στο οτι ενας προεδρος της Αμερικης και επισημα "χειλη" της NASA σου λενε πως δεν εχουν παει περαν του Low Earth Orbit οπου ειναι 1200 μιλια απο την επιφανεια της Γης, ενω το φεγγαρι ειναι 238.900 μιλια μακρυα.

Τι δεν καταλαβαινεις;

 

*edit*

"Θα πηγαινα πισω στο φεγγαρι σε ενα νανοδευτερολεπτο. Το προβλημα ειναι πως εχουμε καταστρεψει αυτη τη τεχνολογια και ειναι μπελας να την ξαναδημιουργησουμε"  - Ρε τι λετε ρε;;;;!!!!

 

Μονο φωτογραφιες και βιντεο εχουμε να αποδεικνυουν αυτα που μας ειπαν. ΤΙΠΟΤΑ αλλο.

 

Μπορει το Hubble (που δεν υπαρχει - λεγεται Sophia *ψαξτε το*) στα 16 χρονια που ειναι εκει πανω να γυρισει να παρει μια selfie της Γης να τελειωνουμε παρακαλω;

 

Μπορει να μου πει καποιος πως το ISS δεν εχει λιωσει εκει πανω τοσα χρονια στους 2000+ βαθμους, οπου αν ψαξετε τα υλικα κατασκευης του, το πιο ανθεκτικο υλικο του εχει melting point γυρω στους 1300 βαθμους; - Δε θυμαμαι αυτη τη στιγμη το ακριβες νουμερο.

 

Μπορει να δει καποιος την επιταχυνση και την ταχυτητα των "επανδρωμενων" πυραυλων της NASA και να μη γελασει στο πως δεν διαλυεται το ανθρωπινο σωμα;

 

Καθε χρονο στο "Blue Marble shot", οι ηπειροι εχουν διαφορετικο σχημα...

 

Ολες οι φωτογραφιες της Γης που μας εχουν δειξει ειναι μια τελεια σφαιρα, αλλα στην πραγματικοτητα ειναι "oblate spheroid"... χαχα ναι.. και εγω εχω καστανα μαλλια και υψος 1.80cm αλλα στις φωτογραφιες μου βγαινω ξανθος με υψος 1.70cm...   οοοοκκκκ.... χαχα

 

Αυτα και αλλα πολλα... μονο φωτογραφιες και βιντεο....

 

Τωρα καποιος λογικα θα με κανει ban γιατι ειμαι off-topic επειδη εχω κριτικη σκεψη...

 

μονο φωτογραφιες και βιντεο....

 

MONO

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

http://www.popsci.com/blog-network/vintage-space/apollo-rocketed-through-van-allen-belts#page-3


 

Μπορει να δει καποιος την επιταχυνση και την ταχυτητα των "επανδρωμενων" πυραυλων της NASA και να μη γελασει στο πως δεν διαλυεται το ανθρωπινο σωμα;

 

https://en.wikipedia.org/wiki/G-force



 

Τωρα καποιος λογικα θα με κανει ban γιατι ειμαι off-topic επειδη εχω κριτικη σκεψη...

 

οταν εχεις κριτικη σκεψη βλεπεις μια θεωρια ψαχνεις να βρεις τι στιριζει αυτην την αποψη βλεπεις τι στιριζει την αντιθετη αποψη και αποφασιζεις.Το να μου λες για την επιταχυνση και πως δεν διαλυεται το ανθρωπινο σωμα ενω το μονο που χρειαζεται ειναι ενα μικρο search σημαινει πως δεν εχεις κριτικη σκεψη απλα ψαχνεις αποδειξεις για στιριξεις μια θεωρια χωρις να εχεις προσπαθησει καν να δεις αν υπαρχουν αποδειξεις για το αντιθετο.

 

και επειδη ουτε εγω ειμαι φυσικος ουτε εσυ οταν υπαρχει μια επιστημονικη κοινωτητα λαμπρων μυαλων οι οποιοι θεωρουν οτι ειναι πιθανο και δεν εχουν λογο να αμφισβητουν το αν πηγαμε και το αν μπορουμε να ταξιδεψουμε εκτος της γης παρα μονο μερικοι που κανα πασα πιθανοτητα αναζητουν τα λιγα λεπτα δημοσιοτητας ειτε απο εκπομπες ειτε απο προβολες youtube εμενα μου αρκει για να πιστευω οτι πηγαμε.Και εννοειται πως φαινεται και το πιο λογικο

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

μονο φωτογραφιες και βιντεο....

 

MONO

Αν και εφεραν και πετρωματα...........anyway..........τι αλλο θα ηθελες να φερουν με την τεχνολογια της εποχης; 

 

Το iss που πιστευεις οτι βρισκεται? Σε στουντιο του hollywood και πανε "αστροναυτες" και καθονται κανενα εξαμηνο για να μας πεισουν οτι υπαρχουν διαστημικες αποστολες?

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

 

Μπορει να μου πει καποιος πως το ISS δεν εχει λιωσει εκει πανω τοσα χρονια στους 2000+ βαθμους, οπου αν ψαξετε τα υλικα κατασκευης του, το πιο ανθεκτικο υλικο του εχει melting point γυρω στους 1300 βαθμους; - Δε θυμαμαι αυτη τη στιγμη το ακριβες νουμερο.

https://space.stackexchange.com/questions/7827/whats-the-typical-temperature-of-a-satellite-orbiting-the-earth

 

που τα βρηκες αυτα τα νουμερα γιατι εγω για μειον ειδα για χαμηλα τριψηφια ειδα 1000+ δεν ειδα πουθενα

 

https://www.geek.com/geek-cetera/how-to-see-iss-using-a-telescope-and-a-little-help-from-nasa-1613851/

 

https://spotthestation.nasa.gov/

 

Μονο φωτογραφιες και βιντεο εχουμε να αποδεικνυουν αυτα που μας ειπαν. ΤΙΠΟΤΑ αλλο.

 

http://www.skyandtelescope.com/observing/how-to-see-all-six-apollo-moon-landing-sites/

 

ενταξει φτανει τωρα?αρκετα ασχοληθηκαμε με παπαριες?

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μια ματια απο τους recruiters της NASA σε τετοια thread φτανει...

Αυτος ειναι ο λογος που λιγοστευουν τα μυαλα στην Ελλαδα...

Τα περνει η NASA απο τα σχολια που διαβαζει!!!

 

Συνεχιστε, ειστε απολαυστικοι!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αν και εφεραν και πετρωματα...........anyway..........τι αλλο θα ηθελες να φερουν με την τεχνολογια της εποχης; 

 

Το iss που πιστευεις οτι βρισκεται? Σε στουντιο του hollywood και πανε "αστροναυτες" και καθονται κανενα εξαμηνο για να μας πεισουν οτι υπαρχουν διαστημικες αποστολες?

Πετρωματα σεληνιακα βρεθηκανε και στην δυτικη Αυστραλια,Και μην ξεχνας υπαρχει και area 51στην Νεβαδα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

εχουν συμβει απειρως πιο "δυσκολα" πραγματα σε αυτο το πλανητη, καποια απο τα οποια δημιουργησαν και τις συνθηκες για να αναπτυχθει ζωη, οπως η δικη σου.. και συ κολλας στον συγχρονισμο δυο ουρανιων σωματων?γιατι δεν αμφισβητεις και την ιδια σου την υπαρξη?  λεω γω

Μπορούμε βέβαια να το πάμε κι αλλιώς και να υποθέσουμε ότι ούτε αυτά που γράφεις είναι τυχαία...:) Είναι και θέμα πως θέλει να το δει κανείς!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...