Προς το περιεχόμενο

Αντικατάσταση του Touch ID με τεχνολογία αναγνώρισης προσώπου στο OLED iPhone


Hal9000

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Ολοι περιμενουν τον παιχταρα και στο τελος σκαει μυτη ο Πιου. Καινοτομια μηδεν και παρουσιαση παροχημενης τεχνολογιας σαν κατι νεο. Αυτη ειναι η συνταγη. Το εκπληκτικο ειναι πως οι φανμποϋς τα δεχονται αδιαμαρτυρητα, και δεν μιλαω για τιποτα χαζογκομενες αλλα για ατομα που γνωριζουν. Τι στο διαολο μαζι με τη συσκευη δινουν και ναρκωτικα;. Μακαρι να γινει η υπερβαση αλλα δεν το βλεπω.

Εσενα μάλλον όταν σου λέγανε "Ουαου έχω Ίντερνετ κοιτα τι μπορει να κάνει!!" απαντούσες "σιγά το πραμα, το είχανε στον αμερικανικό στρατό εδώ και 30 χρόνια". Παρωχημένη τεχνολογια.

  • Like 5
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σιγά την πρωτοπορία ρε Apple...αυτη την τεχνολογία την είχε και το Ericsson μου το 2003!

Manager Rugb...εεεε File Manager θα δούμε επιτέλους; Flash; Bluetooth; Αυτα ενδιαφέρουν τον κόσμο!

 

Βασικά αυτά ενδιαφέρουν μόνο εσένα..

 

Εκτός και αν ζούμε στο 2003 που ειπώθηκε και πιο πρίν.

  • Like 8
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

to 8αρι θα ειναι απλα ενα πιο γρηγορο 7αρι που και αυτο απλα ηταν ενα πιο γρηγορο 6s που και αυτο απλα ηταν ενα λιγο πιο γρηγορο απο  6αρι,κυριακη κοντη γιορτη ,τον αυγουστο θα γελαμε με τις καινοτομιες της apple ,εδω θα ημαστε ολοι 

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Λειτουργει με υπέρυθρο φως, δεν έχει σημασία αν είναι μερα η νύχτα. Αυτα που βλέπει το ματι σου είναι ένα κλάσμα του τι υπάρχει γύρω σου. Οι κάμερες και οι αισθητηρες δεν έχουν τέτοιους περιορισμούς.

Αν όντως μπορεί μέσα στο πίσσα σκοτάδι να δει τη φάτσα μου, να καταλάβει ότι είμαι εγώ και να ξεκλειδώσει πάω πάσο. Επίσης, κάπως πρέπει να διασφαλιστεί ότι δε θα ξεκλειδώνει και με φωτογραφία μου όπως το S8 (για το οποίο το face recognition δεν μπορεί να χρησιμοποιηθεί για critical identifications όπως πληρωμές κλπ.)

 

Δύσκολο λοιπόν να φύγει το TouchID εντελώς...

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλά αν βγεί έτσι.. όλο οθόνη δηλαδή... bye bye Android.. πάω σε iPhone

Καλά μην υπερβάλλεις κιόλας.. Android κατασκευαστές έβγαλαν πρώτα Bezeless ή σχεδόν Bezeless smartphones.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το iPhone X θα είναι το γρηγορότερο τηλέφωνο που κυκλοφορεί (και θα κυκλοφορήσει) αυτήν την χρονιά (μην σου πω και του χρόνου... ;))

Ο A11 θα πατήσει κάτω οτιδήποτε υπάρχει στην αγορά αυτή την στιγμή.

 

The iPhone 8 will be the most powerful smartphone on the market

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εσενα μάλλον όταν σου λέγανε "Ουαου έχω Ίντερνετ κοιτα τι μπορει να κάνει!!" απαντούσες "σιγά το πραμα, το είχανε στον αμερικανικό στρατό εδώ και 30 χρόνια". Παρωχημένη τεχνολογια.

 

Για πες μου κατι που εχει πανω του και που ειναι πραγματικα καινοτομο. Μιλαω για συσκευη που υπαρχει και οχι για συσκευη που ισως υπαρξει γιατι και εγω μπορω να παρουσιασω ιδεες με το κιλο αλλα υπαρχει μεγαλη αποσταση μεχρι την υλοποιηση.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν μας τα λεει καλα η Apple. Με βλεπω να παραμεινω με το 6s για πολλα χρονια ακομα (αλλωστε πεταει, δεν υπαρχει λογος να το αλλαξω).

Ελπιζω παντως να ειναι μονο φημες.

 

Σιγά την πρωτοπορία ρε Apple...αυτη την τεχνολογία την είχε και το Ericsson μου το 2003!

Manager Rugb...εεεε File Manager θα δούμε επιτέλους; Flash; Bluetooth; Αυτα ενδιαφέρουν τον κόσμο!

Ο filemanager ερχεται.

Το flash ενδιαφερει μονο κατι οπισθοδρομικους Andoidακηδες. 

File transfer με bluetooth δεν θα ερθει, αλλα ειναι ηδη ξεπερασμενο (εχεις ακουστα το WiFi;).

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλά αν ισχύει μιλάμε για ανωμαλία ... Μόλις πέρυσι έβαλε touchid στα MacBook και τώρα θα βγει απο το iPhone ?? Δε μπορούμε να έχουμε ένα ολοκληρωμένο οικοσύστημα ;;;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...