Προς το περιεχόμενο

Η Samsung ανακοίνωσε το Galaxy Note Fan Edition στην N. Κορέα


voltmod

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Η Samsung επανακυκλοφόρησε το Galaxy Note7 στην αγορά της Ν. Κορέας υπό την ονομασία Galaxy Note Fan Edition.

Η μεγαλύτερη διαφορά ανάμεσα στο πρωτότυπο και το Galaxy Note Fan Edition είναι η μπαταρία, που στην περίπτωση του τελευταίου έχει χωρητικότητα 3200mAh, ενώ η μπαταρία του πρωτότυπου ήταν 3500mAh. Η μπαταρία του Note Fan Edition έχει βεβαίως περάσει με επιτυχία τη δοκιμή ασφαλείας οκτώ σημείων της Samsung, μία δοκιμή που ξεκίνησε με τα Galaxy S8 και S8+. Η συσκευή έρχεται ακριβώς με το ίδιο λογισμικό που έχει η τελευταία σειρά Galaxy S συμπεριλαμβανομένου και του ψηφιακού βοηθού Bixby.

 

Κατά τα άλλα, η συσκευή είναι ακριβώς όμοια με το Galaxy Note7 από κάθε άποψη και η Samsung δεν δίστασε να παραδεχτεί ότι έχει κατασκευαστεί από αχρησιμοποίητα τμήματα του Note7, πρωτοβουλία που η Samsung ονομάζει “eco-friendly”.

 

Σύμφωνα με πληροφορίες, η Samsung σκοπεύει να πουλήσει 400 χιλιάδες μονάδες στη Ν. Κορέα. Λίγο αργότερα θα αποφασιστεί και η τύχη της συσκευής σε άλλες αγορές. Η συσκευή θα είναι διαθέσιμη στις 7 Ιουλίου σε Black Onyx, Blue Coral, Gold Platinum και Silver Titanium έναντι $611 περίπου. Η εταιρεία θα προσφέρει και ένα ταιριαστό από χρωματικής άποψης cover case με κάθε νέα συσκευή.

 

Link.png Site: GSMArena

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Θα αποφασίσουν αργότερα αν το διαθέσουν και σε άλλες αγορές?

Και πότε θα γίνει αυτό? Μόλις δουν την ζήτηση για το FE? Εφόσον σε δύο μήνες βγαίνει το Note 8, ποιός (από άλλες αγορές) θα παραγγείλει το refurbished αντί του καινούργιου?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ενταξει για μ@μ@κες ψαχνει μου φαινεται.

Οταν το S8 εχει 560ε και το note 8 ειναι προ των πυλων ειναι θρασος να ζηταει 600 για το κινητο μετα απο οσα προηγηθηκαν.

 

Ας το εδινε τουλαχιστον 4 κατοσταρικα να βγαλει τα σπασμενα.

  • Like 4
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Νομιζω πως εχει καταντησει πολυ βαρετο αυτο... μηπως να προχωραμε λιγο ? :)

η τιμη μονο εμενα μου φαινεται τρομερα χαμηλη?

Πολυ καλη συσκευη! Ξερετε καποιον τροπο να τσιμπησουμε καμια απο την Korea?

 

 

Επισης, θα σταματησω, αφου ποσταρω το αγαπημενο μου:

funny-reaction-to-samsung-galaxy-note-82

  • Like 11
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ενταξει για μ@μ@κες ψαχνει μου φαινεται.

Οταν το S8 εχει 560ε και το note 8 ειναι προ των πυλων ειναι θρασος να ζηταει 600 για το κινητο μετα απο οσα προηγηθηκαν.

 

Ας το εδινε τουλαχιστον 4 κατοσταρικα να βγαλει τα σπασμενα.

Βρε όσο και να το δώσουν δεν πρόκειται να φτάσει ποτέ στην Ευρώπη. Πρόσφατα πετούσα αεροπορικώς και στις οθόνες έγραφε μετά από τόσο καιρό ότι οι επιβάτες με τα Note 7 να μην επιβιβαστούν και να περάσουν πρώτα από τον έλεγχο στην πύλη.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κι ομως εγω πιστευω οτι καποιοι θα το παρουν.

 

Ισως αυτοι που δεν μπορουν/θελουν να δωσουν κοντα στο χιλιαρικο για το Note 8 (απο οσο ακουγεται καπου στα 999$ θα κανει) αλλα ταυτοχρονα δεν θελουν να χασουν και τις λειτουργιες που χαρακτηριζουν ενα Note. Επομενως δεν θα προτιμησουν το s8.  

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Θα ξεπουλήσει σίγουρα, αλλά και το Note 8 μπορεί να ξεκινάει στα 1000+ όμως πριν να τελειωσουν οι διακοπές των Χριστουγέννων θα κάνει ~700... Οπότε αγορά του 8 ασυζητητί.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...