Προς το περιεχόμενο

HMMY Χανια vs Ξανθη vs Πατρα


Επισκέπτης

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Επισκέπτης

 Καλησπερα, πριν απο λιγες μερες βγηκαν τα αποτελεσματα των πανελλαδικων εξετασεων και ειδα οτι εχω βγαλει 16.200 μορια! Σαφως και το διαβασμα που εχω ριξει δεν ειναι για τοσα, αλλα λογω καποιων ατυχιων ειχα το παραπανω αποτελεσμα  (κυριως εχασα απο την εκθεση, 13.8 :P )

  Οι σχολες που πιανω σιγουρα ειναι: ΗΜΜΥ Χανια, Βολος, Ξανθη...Μηχανικων ηλεκτρονικων υπολογιστων και πληροφορικης Πατρας και ισως να πιανω ΗΜΜΥ Πατρας και Μηχανολογων Μηχανικων Βολου!

  Ποια απο τις παραπανω σχολες πιστευετε ειναι πιο ολοκληρωμενη; (Μαθηματα, Καθηγητες, Περιβαλλον) και στην επιλογη μου πιστευετε οτι πρεπει να λαβω υποψην μου και την πολη; (για καλοπεραση)

  Ως στοχο στην αρχη της χρονιας ειχα το ΗΜΜΥ στα Χανια, αφου εχω ακουσει παρα πολυ καλα λογια...ομως δεν ξερω αν τα Χανια ειναι καλη φοιτητουπολη;!

 

Καθε γνωμη και απαντηση καλοδεχουμενη...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators

Για να σπουδάσεις θα πας ή για να κάνεις "φοιτητική ζωάρα"; Ρωτάω γιατί αν σ' ενδιαφέρει να το πεις για να ξέρει κάποιος να σου απαντήσει έχοντας υπ' όψη κι αυτό :P

 

EDIT: Πολύ ΗΜΜΥ τελευταία ρε παιδί μου...

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στην θέση σου στα τέτοια μου αν το μέρος που θα πήγαινα θα ήταν καλή φοιτητούπολη, το μόνο που θα με ενδιέφερε είναι οι τιμές των ακινήτων να βρώ κάτι που να είναι είτε κοντά είτε εύκολα προσβάσιμο στην σχολή μου. Το κύριο θέμα που θα με ενδιέφερε είναι η σχολή και το επίπεδό της.

 

Η σχολή που λες στα Χανιά ανήκει στο πολυτεχνείο Κρήτης; Να κοιτάξεις μεταξύ Κρήτης και Πάτρας.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγώ είμαι τελειόφοιτος στο ΗΜΜΥ στα Χανιά. Το επίπεδο των σπουδών είναι πολύ καλό αλλά να ξέρεις ότι οι καθηγητές είναι πολύ απαιτητικοί σε σχέση με καθηγητές άλλων ΗΜΜΥ (αυτό έχω συμπεράνει από συζητήσεις με φίλους που σπουδάζουν ΗΜΜΥ σε άλλες πόλεις). Γενικά στα Χανιά δεν υπάρχει φοιτητική ζωή, μετά το πρώτο χρόνο σπουδών οι επιλογές για έξοδο εξαντλούνται και καταλήγεις να πηγαίνεις στα ίδια και στα ίδια. Αν θέλεις να φύγεις για ένα Σ/Κ Αθήνα δεν μπορείς, γιατί για να κλείσεις αεροπλάνο τελευταία στιγμή θέλεις 150+ευρώ ενώ το πλοίο θέλει 8 ώρες. Αν πάντως έχεις σκοπό στις σπουδές το μόνο που θα κάνεις να είναι το διάβασμα, αξίζει το ΗΜΜΥ στα Χανιά γιατί οι καθηγητές τους έξυπνους και εργατικούς φοιτητές τους στέλνουν σε μεγάλα πανεπιστήμια στην Αμερική με υποτροφία για να συνεχίσουν.

Ότι χρειαστείς στείλε μου pm άμα περάσεις Χανιά.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης

Παω φυσικά για να πάρω το πτυχίο μου και να τελειώσω όσο πιο γρήγορα μπορώ! 'Φοιτητικη ζωαρα' δεν θα με χαλούσε να έκανα, αλλά πρώτα από όλα έχω το διάβασμα!Αυτό που θέλω σίγουρα είναι να έχω μία καλή παρέα για να μπορώ να βγω για κανένα καφέ..

Στην θέση σου στα τέτοια μου αν το μέρος που θα πήγαινα θα ήταν καλή φοιτητούπολη, το μόνο που θα με ενδιέφερε είναι οι τιμές των ακινήτων να βρώ κάτι που να είναι είτε κοντά είτε εύκολα προσβάσιμο στην σχολή μου. Το κύριο θέμα που θα με ενδιέφερε είναι η σχολή και το επίπεδό της.

 

Η σχολή που λες στα Χανιά ανήκει στο πολυτεχνείο Κρήτης; Να κοιτάξεις μεταξύ Κρήτης και Πάτρας.

Απο τιμες πανω κατω ειναι στα 250ευρω, λογικες αν σκεφτεις οτι και στην Αλεξανδρουπολη (εχω φιλο στην Ιατρικη) τοσο πληρωνουν! Οσο για την σχολη, ναι ειναι στο Πολυτενειο κρητης και εχω ακουσει πολυ καλα λογια για αυτην. Μου ειπαν οτι εχει βαρια βιογραφικα απο καθηγητες αλλα καποιοι ειναι λιγο ιδιοτροποι. Τελος απο οτι εχω καταλαβει η χαμηλη της βαση (15.600) οφειλεται στο οτι πριν λιγα χρονια αλλαξε το ονομα της απο ηλεκτρονικους σε ηλεκτρολογους (και ετσι οι αποφοιτοι εχουν περισσοτερα επαγγελματικα δικαιωματα), καθως οτι ειναι αρκετα μακρυα για τους περισσοτερους!


Χανια

Φοιτητης στο Πολυτεχνειο;


Πάτρα πιστεύω overall καλύτερα..

Η Πατρα βολευει ως προς την τοποθεσια, η ποιοτητα και των δυο σχολων (Χανια-Πατρας) ειναι πολυ καλη, ομως το κακο με την Πατρα ειναι η βαση της, που περυσι ειχε 17.100 και δεν ξερω αν την πιανω..

Ακομη μια γειτονισσα μου που τελειωσε ΗΜΜΥ πατρας, μας ειπε οτι εχει ΠΑΡΑ πολλους 'κολλημενους' καθηγητες, και οτι με το ζορι εβγαλε 6,5 βαθμο! Αυτο λιγο με ανησυχει..


ΟΧΙ Ξάνθη

Λες εε; Σαν Σχολη εμαθα οτι ειναι καλη, αλλα ειναι η σχολη για την οποια κανεις δεν νοιαζεται και κανεις δεν αχολειται με αυτην..


Εγώ είμαι τελειόφοιτος στο ΗΜΜΥ στα Χανιά. Το επίπεδο των σπουδών είναι πολύ καλό αλλά να ξέρεις ότι οι καθηγητές είναι πολύ απαιτητικοί σε σχέση με καθηγητές άλλων ΗΜΜΥ (αυτό έχω συμπεράνει από συζητήσεις με φίλους που σπουδάζουν ΗΜΜΥ σε άλλες πόλεις). Γενικά στα Χανιά δεν υπάρχει φοιτητική ζωή, μετά το πρώτο χρόνο σπουδών οι επιλογές για έξοδο εξαντλούνται και καταλήγεις να πηγαίνεις στα ίδια και στα ίδια. Αν θέλεις να φύγεις για ένα Σ/Κ Αθήνα δεν μπορείς, γιατί για να κλείσεις αεροπλάνο τελευταία στιγμή θέλεις 150+ευρώ ενώ το πλοίο θέλει 8 ώρες. Αν πάντως έχεις σκοπό στις σπουδές το μόνο που θα κάνεις να είναι το διάβασμα, αξίζει το ΗΜΜΥ στα Χανιά γιατί οι καθηγητές τους έξυπνους και εργατικούς φοιτητές τους στέλνουν σε μεγάλα πανεπιστήμια στην Αμερική με υποτροφία για να συνεχίσουν.

Ότι χρειαστείς στείλε μου pm άμα περάσεις Χανιά.

Ευχαριστω πολυ γαι την απαντηση! 

Λοιπον, σαν στοχο εχω να περασω με εναν αρκετα καλο βαθμο, οποτε το πολυ διαβασμα δεν το γλιτωνω..

Απο θεμα φοιτητικης ζωης δεν εχω μεγαλες προσδοκιες αφου απο τοτε που γεννηθηκα μενω σε μια κωμοπολη εξω απο την Λαρισα ( η μονη επιλογη για διασκεδαση ειναι η λαρισα, που απεχει 30λεπτα με το λεωφορειο) οποτε πιστευω οτι δεν θα μου κακοφανει στα Χανια, αρκει να βρω μια καλη παρεα. Αληθεια, ειναι ευκολο να ενταχθεις σε παρεα εκει;

Ενα αλλο 'θεμα' που διαβασα, ειναι οτι δεν υπαρχουν κοπελες (δεν ξερω αν αληθευει) :P Το εψαξα λοιπον λιγο και βρηκα οτι στο Ρεθυμνο γινεται 'χαμος' και οτι Χανια-Ρεθμνο ειναι 1ωρα δρομος και το κοστος του ΚΤΕΛ ειναι 5ευρω. Βολευει να πηγαινω ρεθυμνο π.χ Παρασκευη βραδυ (σε μια ενδεχομενη σχεση) και να γυρναω Κυριακη;

Τελος θα ηθελα να ρωτησω για την ποιοτητα της Σχολης. Ειναι οντως τοσο καλη οσο λενε (προσεγμενα κτηρια, χορηγιες, αριστα εργαστηρια κτλ..) ; Εσυ ως τελειοφοιτος που εισαι, δεν την προλαβες σαν ΗΜΜΥ;

 

Ευχαριστω εκ των προτερων!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καταρχήν να ψάξεις να δεις τι σου αρέσει να ακολουθήσεις μετα την σχολή κ να κατασταλάξεις στην σχολη κ μετα στην πόλη. Γιατι οι ηλεκτρολόγοι με τους μηχανολόγους είναι η μέρα με την νύχτα.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ευχαριστω πολυ γαι την απαντηση! 

Λοιπον, σαν στοχο εχω να περασω με εναν αρκετα καλο βαθμο, οποτε το πολυ διαβασμα δεν το γλιτωνω..

Απο θεμα φοιτητικης ζωης δεν εχω μεγαλες προσδοκιες αφου απο τοτε που γεννηθηκα μενω σε μια κωμοπολη εξω απο την Λαρισα ( η μονη επιλογη για διασκεδαση ειναι η λαρισα, που απεχει 30λεπτα με το λεωφορειο) οποτε πιστευω οτι δεν θα μου κακοφανει στα Χανια, αρκει να βρω μια καλη παρεα. Αληθεια, ειναι ευκολο να ενταχθεις σε παρεα εκει;

Ενα αλλο 'θεμα' που διαβασα, ειναι οτι δεν υπαρχουν κοπελες (δεν ξερω αν αληθευει) :P Το εψαξα λοιπον λιγο και βρηκα οτι στο Ρεθυμνο γινεται 'χαμος' και οτι Χανια-Ρεθμνο ειναι 1ωρα δρομος και το κοστος του ΚΤΕΛ ειναι 5ευρω. Βολευει να πηγαινω ρεθυμνο π.χ Παρασκευη βραδυ (σε μια ενδεχομενη σχεση) και να γυρναω Κυριακη;

Τελος θα ηθελα να ρωτησω για την ποιοτητα της Σχολης. Ειναι οντως τοσο καλη οσο λενε (προσεγμενα κτηρια, χορηγιες, αριστα εργαστηρια κτλ..) ; Εσυ ως τελειοφοιτος που εισαι, δεν την προλαβες σαν ΗΜΜΥ;

 

Ευχαριστω εκ των προτερων!!!

Δεν υπάρχει περίπτωση να μην βρεις παρέα, ακόμα και κάποια άτομα που έχουμε στην σχολή τα οποία είναι απόμακρα ή περίεργα, ακόμα και αυτά έχουν παρέα. Τα πρώτα χρόνια οι παρέες θα είναι μεγάλες και με το πέρασμα των εξάμηνων θα μικραίνουν μέχρι να μείνετε στην παρέα άτομα με κοινά ενδιαφέροντα, ασχολίες και στόχους. Αυτό που λένε για τις κοπέλες ίσχυε παλιά. Τα τελευταία 3 χρονιά εκεί που το ποσοστό γυναικών σε σχέση με τους άντρες που έμπαιναν στην σχολή ήταν 5/120, τώρα είναι 20/130 (αυξήθηκαν οι εισακτέοι). Ισχύει ότι το Ρεθυμνο είναι διπλά, με αυτοκίνητο κάνεις την διαδρομή και μέσα σε μίση ώρα. Κατά την γνώμη μου έχει πολύ πιο ωραία φοιτητική ζωή (εμενα μου αρέσει πιο πολύ και από της Αθήνας που κατάγομαι) και είναι κλασικός χειμερινός βραδινός προορισμός μέχρι το 4ο έτος. Είναι οκ να έχεις σχέση από το Ρέθυμνο αρκεί να καταφέρνεις να βρίσκεις χρόνο από την σχολή (συνήθως η κοπέλα έρχεται Χανιά παρά εσύ πας Ρέθυμνο λόγο χρόνου). Τέλος η σχολή είναι δύσκολη, με τεράστια και απαιτητικά project και εργασίες αλλά όλο αυτό γίνεται από ότι μας λένε οι καθηγητές ώστε να μπαίνουμε στο κλίμα για αυτό που θα συναντήσουμε στις μελλοντικές μας εργασίες. Οι υποδομές είναι εξαιρετικές με καινούργιο κτίριο, καθαρούς τοίχους από κομματικές αφίσες, πολύ καλά εργαστήρια και με καθηγητές (σχεδόν όλοι με πτυχία μεγάλων ξενών σχολών). Το μόνο πρόβλημα που έχουμε να μας απασχολεί είναι το κάπνισμα στο κυλικείο που βρίσκετε εντός κτηρίου (το κυλικείο το έχει ο Γρηγόρης μικρογεύματα και έχει χαμηλότερες τιμές από τις κανονικές του). Με λίγα λόγια αν έχεις έρθει για να σπουδάσεις και είσαι εργατικός όλα θα πάνε πολύ καλά και θα έχεις και την βοήθεια των καθηγητών σου.

 

Η σχολή άπλα όνομα άλλαξε, από ηλεκτρονικών γίναμε ηλεκτρολόγοι. Τα μαθήματα των ηλεκτρολόγων την τελευταία 5ετια τα κάναμε με αποτέλεσμα εγώ που μπήκα ως ηλεκτρονικός, θα βγω ηλεκτρολόγος χωρίς να παρακολουθήσω εξτρά μαθήματα.

 

*Επίσης για την χαμηλή βάση φταίει το γεγονός ότι είναι μακριά από τις περισσότερες πόλεις και πολύ φοιτητές δεν την δηλώνουν για τα έξοδα μετακίνησης που στην πραγματικότητα είναι 20ευρω. Δες τις βάσεις πριν το 2011 που δεν είχε χτυπήσει ακόμα η κρίση και θα καταλάβεις (έχει πάνω από 17,000 μόρια).

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σωστό αν και σταδιακά και σε βάθος χρόνου δημιουργείται μια απαξίωση για τη σχολή και υπάρχει η πιθανότητα να μην ελκύει το ποσοστό φοιτητών που το 'χουν/σκαμπάζουν/θέλουν το κάτι παραπάνω. Εκείνο το ποσοστό δηλαδή που θα βοηθήσει στο να ανέβει επίπεδο η σχολή. Δεν εννοώ φυσικά ότι μόνο κάποιος που έγραψε 18, 19, 20 στις πανελλήνιες θα γίνει καλός φοιτητής, κάθε άλλο και μάλιστα ο βαθμός των πανελληνίων δεν έχει καμία σχέση με τις φοιτητικές επιδόσεις, κι ούτε η όρεξη των φοιτητών είναι αποκλειστικός παράγοντας επιπέδου μιας σχολής, όλα όμως έχουν το ρόλο τους.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης

Δεν υπάρχει περίπτωση να μην βρεις παρέα, ακόμα και κάποια άτομα που έχουμε στην σχολή τα οποία είναι απόμακρα ή περίεργα, ακόμα και αυτά έχουν παρέα. Τα πρώτα χρόνια οι παρέες θα είναι μεγάλες και με το πέρασμα των εξάμηνων θα μικραίνουν μέχρι να μείνετε στην παρέα άτομα με κοινά ενδιαφέροντα, ασχολίες και στόχους. Αυτό που λένε για τις κοπέλες ίσχυε παλιά. Τα τελευταία 3 χρονιά εκεί που το ποσοστό γυναικών σε σχέση με τους άντρες που έμπαιναν στην σχολή ήταν 5/120, τώρα είναι 20/130 (αυξήθηκαν οι εισακτέοι). Ισχύει ότι το Ρεθυμνο είναι διπλά, με αυτοκίνητο κάνεις την διαδρομή και μέσα σε μίση ώρα. Κατά την γνώμη μου έχει πολύ πιο ωραία φοιτητική ζωή (εμενα μου αρέσει πιο πολύ και από της Αθήνας που κατάγομαι) και είναι κλασικός χειμερινός βραδινός προορισμός μέχρι το 4ο έτος. Είναι οκ να έχεις σχέση από το Ρέθυμνο αρκεί να καταφέρνεις να βρίσκεις χρόνο από την σχολή (συνήθως η κοπέλα έρχεται Χανιά παρά εσύ πας Ρέθυμνο λόγο χρόνου). Τέλος η σχολή είναι δύσκολη, με τεράστια και απαιτητικά project και εργασίες αλλά όλο αυτό γίνεται από ότι μας λένε οι καθηγητές ώστε να μπαίνουμε στο κλίμα για αυτό που θα συναντήσουμε στις μελλοντικές μας εργασίες. Οι υποδομές είναι εξαιρετικές με καινούργιο κτίριο, καθαρούς τοίχους από κομματικές αφίσες, πολύ καλά εργαστήρια και με καθηγητές (σχεδόν όλοι με πτυχία μεγάλων ξενών σχολών). Το μόνο πρόβλημα που έχουμε να μας απασχολεί είναι το κάπνισμα στο κυλικείο που βρίσκετε εντός κτηρίου (το κυλικείο το έχει ο Γρηγόρης μικρογεύματα και έχει χαμηλότερες τιμές από τις κανονικές του). Με λίγα λόγια αν έχεις έρθει για να σπουδάσεις και είσαι εργατικός όλα θα πάνε πολύ καλά και θα έχεις και την βοήθεια των καθηγητών σου.

 

Η σχολή άπλα όνομα άλλαξε, από ηλεκτρονικών γίναμε ηλεκτρολόγοι. Τα μαθήματα των ηλεκτρολόγων την τελευταία 5ετια τα κάναμε με αποτέλεσμα εγώ που μπήκα ως ηλεκτρονικός, θα βγω ηλεκτρολόγος χωρίς να παρακολουθήσω εξτρά μαθήματα.

 

*Επίσης για την χαμηλή βάση φταίει το γεγονός ότι είναι μακριά από τις περισσότερες πόλεις και πολύ φοιτητές δεν την δηλώνουν για τα έξοδα μετακίνησης που στην πραγματικότητα είναι 20ευρω. Δες τις βάσεις πριν το 2011 που δεν είχε χτυπήσει ακόμα η κρίση και θα καταλάβεις (έχει πάνω από 17,000 μόρια).

Ευχαριστω πολυ για ολες τις πληροφοριες! Απο αυτα που μου ειπες και σε συνδιασμο με το οτι απο την αρχη ειχα ως στοχο τα Χανια, αποφασισα να τα δηλωσω πρωτα στο μηχανογραφικο. Ελπιζω να μην 'βαρεθω' οπως επαθαν πολλοι στα Χανια (μαλλον εφταιγαν οι ιδιοι) και να βρω ενα προγραμμα που θα με παρακινει να συνεχισω..

Να σε ρωτησω κατι τελευταιο (προς το παρων :P ), η σχολη εχει γυμναστηριο (βαρη) ή πρεπει να γραφτω σε καποιο εκτος; Και σε ποια περιοχη πιστευεις οτι ειναι καλυτερο να βρω διαμερισμα? (γιατι λιγο που εψαξα απο ιντερνετ, δεν βρηκα και πολλα)

Οι βασεις ειναι καθαρα θεμα προσφορας και ζητησης, αντιπροσωπευουν την ποιοτητα της σχολης σε μικρο βαθμοΝαι ισχυει

Ναι ισχυει, κατι που εχει συμβει και στο μηχανικων Η/Υ και πληροφορικης στην Πατρα..παλια ειχε 19.000 και τωρα εχει πεσει στα 15.100 (αδικα πιστευω, μιας και εχει πολυ καλα ονοματα) λογω των πολλων σχολων ηλεκτρολογων μηχανικων!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ευχαριστω πολυ για ολες τις πληροφοριες! Απο αυτα που μου ειπες και σε συνδιασμο με το οτι απο την αρχη ειχα ως στοχο τα Χανια, αποφασισα να τα δηλωσω πρωτα στο μηχανογραφικο. Ελπιζω να μην 'βαρεθω' οπως επαθαν πολλοι στα Χανια (μαλλον εφταιγαν οι ιδιοι) και να βρω ενα προγραμμα που θα με παρακινει να συνεχισω..

Να σε ρωτησω κατι τελευταιο (προς το παρων :P ), η σχολη εχει γυμναστηριο (βαρη) ή πρεπει να γραφτω σε καποιο εκτος; Και σε ποια περιοχη πιστευεις οτι ειναι καλυτερο να βρω διαμερισμα? (γιατι λιγο που εψαξα απο ιντερνετ, δεν βρηκα και πολλα)

 

Με καλη παρεα και κεφι δεν θα βαρεθεις στα 5 χρονια, πιο μετα δεν ξερω :P Η σχολη εχει γυμναστηριο εξω απο τις εστιες (δλδ εντος πολυτεχνειουπολης). Στα Χανια υπαρχει θεμα με τα σπιτια γιατι τα νοικιαζουν οι ντοπιοι μεσω airbnb. Αν θελεις να εισαι μεσα σε 5 λεπτα το πολυ στο κεντρο των Χανιων πρεπει να νοικιασεις Χανια, αν θελεις να εισαι διπλα στην σχολη πρεπει να νοικιασεις Κουνουπιδιανά (δλδ στην περιοχη που βρισκεται η πολυτεχνειουπολη). Απο κουνουπιδιανα προς χανια και το αντιστροφο εχει 7:00-23:00 ανα 20 λεπτα λεωφορεια. Μπες στα Χανιωτικα νεα και ψαξε στις online αγγελιες για σπιτια, εχει αρκετα. 

 

Συμβουλες για το ΗΜΜΥ: Παρε οθονη τουλαχιστον Full HD για να βλεπεις μεγαλο κομμάτι κωδικα οταν γραφεις, μην χανεις ουτε λεπτο απο τις διαλεξεις γιατι στην εξεταστικη δεν θα μπορεις να καταλαβεις τις διαβαζεις και τελος μην ασχοληθεις με τις παραταξεις και τα κομματοσκυλα, απλα οταν γίνετε ψηφοφορια για να παρθεί καποια αποφαση να ψηφιζεις αναλογα με το τι συμφωνεις. Πρεπει να συμμετέχεις στα κοινα, γιατι αλλιως δινεις δυναμη στην μειοψηφία.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...