Προς το περιεχόμενο

Laptop Asus K756UX-T4302T - 17.3" (i7-7500U/8GB/1 TB & 256 GB/GTX 950M)+ Ηχεία 2.1 Logitech Z333 Μαύρο 379ευρω!! Public (ΑΚΥΡΟ-ΤΕΛΟΣ)


manosmanos13

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 357
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοφιλείς Ημέρες

Υποθετω πως οι περισσοτεροι που ριξανε μια παραγγελια ξερουν πως κατα 90% θα φανε ακυρο.

Αλλα εαν ψιλοσκεφτεσαι να αλλαξεις λαπτοπ, τι χανεις με 3 κλικ.Ουτε πηγαμε να στηθουμε απο τις 6 τα ξημερωματα με σκηνες εξω απο το καταστημα, ουτε πληρωσαμε λαχειο/τζοκερ.

 

Προφανως και δεν αξιζει κανεις να ασχοληθει με συνηγορους και δικηγορους για κατι που εχει απλα διατυπωθει λαθος.

 

Τωρα σαν αξια του laptop.

Μπορει να εχει 1200 στο skroutz αλλα πιστευω πως στα ~650 ευρω μια αντικειμενικη τιμη.

 

Ο i7 7500u ειναι οκ αλλα τιποτα τρομερο,"μονο" 8gb ram, θετικο ο m2 και εαν εχει καμια ips οθονη. τιμια και η 950 για εισαγωγικο gaming.

 

Αλλα στα 1200?Με την καμια..

  • Like 6
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Υποθετω πως οι περισσοτεροι που ριξανε μια παραγγελια ξερουν πως κατα 90% θα φανε ακυρο.

Αλλα εαν ψιλοσκεφτεσαι να αλλαξεις λαπτοπ, τι χανεις με 3 κλικ.Ουτε πηγαμε να στηθουμε απο τις 6 τα ξημερωματα με σκηνες εξω απο το καταστημα, ουτε πληρωσαμε λαχειο/τζοκερ.

 

Προφανως και δεν αξιζει κανεις να ασχοληθει με συνηγορους και δικηγορους για κατι που εχει απλα διατυπωθει λαθος.

 

Τωρα σαν αξια του laptop.

Μπορει να εχει 1200 στο skroutz αλλα πιστευω πως στα ~650 ευρω μια αντικειμενικη τιμη.

 

Ο i7 7500u ειναι οκ αλλα τιποτα τρομερο,"μονο" 8gb ram, θετικο ο m2 και εαν εχει καμια ips οθονη. τιμια και η 950 για εισαγωγικο gaming.

 

Αλλα στα 1200?Με την καμια..

Πίστεύω είναι θέμα του καθενός πόση όρεξη έχει να το ψάξει με συνήγορους του καταναλωτή κ.λ.π.

Μέχρι 600 πιστεύω θα ήταν μια καλή τιμή, δεδομένου ότι βρίσκεις από αξιόπιστο μαγαζί στο skroutz, λάπτοπ με i7-6700hq και gtx950m στα 640 ευρώ.

https://www.skroutz.gr/s/11692633/Asus-X550VX-XX016D-i7-6700HQ-4GB-1TB-GeForce-950M-No-OS.html

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιδια τι συζητατε?διαθεσιμο κατοπιν παραγγελιας γραφει δεν υπαρχει καμια περιπτωση να μην πεσει ακυρο,τουλαχιστον να τα παρουν(λεμε τωρα) οσο εριξαν την παραγγελια και ελεγε οτι ειναι διαθεσιμο.Αν δωσουν καμια δωροεπιταγη και ευχαριστημενοι να ειμαστε.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πίστεύω είναι θέμα του καθενός πόση όρεξη έχει να το ψάξει με συνήγορους του καταναλωτή κ.λ.π.

Κανείς δε θα το ψάξει,διότι ουδείς μπορεί να τεκμηριώσει απάτη εις βάρος του.

Το κατάστημα θα πεί ότι έγινε μηχανογραφικό λάθος και η υπόθεση κλείνει εκεί.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Βγήκαν όλοι οι πονηροί οι "ελληνάρες" να παίξουν τα θύματα και καλά άμα δεν παραλάβουν. Πολλούς εκβιασμούς βλέπω αλλά στο τέλος ψευτόμαγκες θα φανείτε. Πατήσατε ένα κουμπί για να κάνετε την παραγγελία και νομίζετε ότι αξίζετε να ανταμειφθείτε μετά την "τόση δύσκολη" δουλειά σας. Για ένα δεύτερο όμως σκεφτείτε άμα είσασταν στην θέση τους, θα τα δείνατε τα λάπτοπ σε αυτή τη τιμή εσείς; Γιατί δεν μιλάμε για 1-2 παραγγελίες, σκεφτείτε την ζημία που θα είχαν εάν πραγματικά τα έστελναν... η πιθανότητα να σας τα στείλουν είναι ακριβώς 0%, ούτε 0,1, ούτε 0,000000001... αλλά ακριβώς 0.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αυτό ισχύει μόνο για τους καταναλωτές, οι επιχειρήσεις έχουν πολλαπλά layers προστασίας.

Οι νόμοι ισχύουν για όλους. Απλά είναι πιο δύσκολο να βρεις το δίκιο σου όταν έχεις να τα βάλεις με μια μεγάλη επιχείρηση.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

intenso hdd 500gb στα 26€,Logitech keyboard ασύρματο στα 5€,ssd Sandisk στα 60€ όταν ξεκινάγανε απο 110€,hp laser jet 37€ και βιβλία του GoT στα 6€ είναι μερικά που μου έρχονται πρόχειρα στο μυαλό απο το συγκεκριμένο κατάστημα το οποίο και έχω σε εκτίμηση...βέβαια μιλάμε για διαφορετικό εύρος τιμών αλλα οφείλω να τα αναφέρω και λάθος να έχουν κάνει εγω προσωπικά δεν πρόκειται να τους κρατήσω κακιά.. δεν ξέρω τι εμπειρίες εχει ο καθένας αλλα αυτή είναι η δικιά μου..εννοείται δεν δουλεύω για αυτούς μην πετάξει κανείς καμία μπαρούφα...

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σκεφτειτε ομως και ενα αλλο σεναριο. Πωληση 100 τεμαχιων στα 380€= 38000€ σε μια ημερα ή πωληση 2-3 τη βδομαδα στα 1200 λογω κοστους.

Το ζητημα για αυτους ειναι να μην το αγοραζουν χονδρικη πανω απο 380€ με φπα, αλλιως θα εχουν ζημία.

Αν ριξουν ομως μια παραγγελια στην asus για 100 κομματια θα λαβουν και καλυτερη τιμη.

Δεν υπάρχει τόσο μεγάλο περιθώριο κέρδους σε τέτοια προϊόντα. Απ'όσο ξέρω δηλαδή.

 

Από ότι βλέπω μετά από μένα και πολλούς που πρασπαθούμε να πάρουμε ένα laptop σε καλή τιμή για να κάνουμε δουλειά μας, βγήκανε και τα κοράκια των μαγαζιών να υποστηρίξουν τα αφεντικά τους και να μας πουν ότι είναι λογικό να γίνονται συνέχεια λάθη στις τιμές των καταστημάτων και θα μας κάνουν χάρη αν μας τα δώσουν. Και από την άλλη έχουμε τους εξυπνάκηδες (αγιογδύτες) που κοιτάνε να πάρουν καμιά κατοσταριά κομμάτια ο καθένας για να τα πουλήσουν μαύρη αγορά. Σε λίγο θα ζητήσουμε και συγγνώμη που τολμήσαμε να παραγγείλουμε. Μωρέ έχει να δουλέψει συνήγορος του καταναλωτή να φάνε και οι κότες. 

Στην συγκεκριμένη περίπτωση χάρη θα μας κάνουν, εγώ έτσι το βλέπω δηλαδή! :)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...