Προς το περιεχόμενο

Xbox One χειριστήριο / controller στο PC


naruto14

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δύο ερωτησούλες για το xbox one controller! Παρήγγειλα αυτό: 

http://www.public.gr/product/gaming/accessories/xbox-one/heiristiria/microsoft-xbox-one-controller-lunar-heiristirio-leyko/prod7841520pp/

Να υποθέσω ότι είναι το ανανεωμένο μοντέλο σε σχέση με αυτό που κυκλοφόρησε αρχικά με το xbox one;

Γνωρίζω ότι καλώδιο δεν περιλαμβανεται. Τί καλώδιο χρειάζομαι;

Κάτι τελευταίο, για αντάπτορα κοιτάμε μόνο στο εξωτερικό;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 254
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δύο ερωτησούλες για το xbox one controller! Παρήγγειλα αυτό: 

http://www.public.gr/product/gaming/accessories/xbox-one/heiristiria/microsoft-xbox-one-controller-lunar-heiristirio-leyko/prod7841520pp/

Να υποθέσω ότι είναι το ανανεωμένο μοντέλο σε σχέση με αυτό που κυκλοφόρησε αρχικά με το xbox one;

Γνωρίζω ότι καλώδιο δεν περιλαμβανεται. Τί καλώδιο χρειάζομαι;

Κάτι τελευταίο, για αντάπτορα κοιτάμε μόνο στο εξωτερικό;

Nαι είναι το ανανεωμένο controller με βελτιωμένα τα triggers και λογικά έχει και την υποδοχή για mini jack (2.5) για τα ακουστικά.

 

Καλώδιο από ότι αναφέρεται δεν πρέπει να περιλαμβάνεται αλλά είναι ότι πιο κοινό υπάρχει και αποκλείεται να μην υπάρχει έστω και ένα μέσα στο σπίτι σου. Micro usb παίρνει, με την διαφορά ότι αυτό που περιλαμβάνεται στα κανονικά μη-limited edition χειριστήρια έχει ,μια led ένδειξη για την φόρτιση.

 

Ναι, για το adapter όπως όλοι οι άλλοι θα πρέπει να το πάρεις από το εξωτερικό.  Από amazon.uk το πήρα, ήταν λίγο ακριβό βέβαια και με τα μεφορικά..Στο Ελλάντα το κόβω για 16 να αρχίσουν να φέρνουν κάποια καταστήματα σιγά σιγά. Εγώ το έκανα order στις 12 του μήνα και την Δευτέρα θα το έχω στα χέρια μου. Ήταν πιο νωρίς στο ταχυδρομείο όμως το χαρτάκι που μου είχαν αφήσει στην είσοδο της πολυκατοικίας χάθηκε.. Κλασσικό πρόβλημα με τις πολυκατοικίες και τους μλκες... Ευτυχώς την βρήκα την άκρη και θα το έχω την Δευτέρα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επιστρέφω ξανά με ερώτηση. Θέλω να παραγγείλω τον αντάπτορα για το xbox one controller. Νομίζω ότι από amazon.co.uk είναι η φθηνότερη επιλογή. Σωστά;

Από amazon μπορείς να ψωνίσεις κανονικά απευθείας με χρεωστική ή χρειάζεται να κάνεις το κόλπο με το paypal ?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators

Επιστρέφω ξανά με ερώτηση. Θέλω να παραγγείλω τον αντάπτορα για το xbox one controller. Νομίζω ότι από amazon.co.uk είναι η φθηνότερη επιλογή. Σωστά;

Από amazon μπορείς να ψωνίσεις κανονικά απευθείας με χρεωστική ή χρειάζεται να κάνεις το κόλπο με το paypal ?

 

Εγώ παράγγειλα από το ιταλικό. Δεν έχει paypal το amazon.

 

 

 

Το wireless adapter για το χειριστήριο του xbox one παίζει μόνο σε windows 10;

 

Για την ώρα, ναι. Αλλά, on the other hand, κάποιος gamer δεν υπάρχει απολύτως κανένας λόγος να μην έχει αναβαθμίσει ήδη σε Windows 10.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγώ παράγγειλα από το ιταλικό. Δεν έχει paypal το amazon.

 

 

 

 

Για την ώρα, ναι. Αλλά, on the other hand, κάποιος gamer δεν υπάρχει απολύτως κανένας λόγος να μην έχει αναβαθμίσει ήδη σε Windows 10.

Εγω παντως δεν εχω αναβαθμισει ακομα,κυριως λογω των θεματων με drivers που διαβαζω οτι υπαρχουν.

 

 

Επιστρέφω ξανά με ερώτηση. Θέλω να παραγγείλω τον αντάπτορα για το xbox one controller. Νομίζω ότι από amazon.co.uk είναι η φθηνότερη επιλογή. Σωστά;

Από amazon μπορείς να ψωνίσεις κανονικά απευθείας με χρεωστική ή χρειάζεται να κάνεις το κόλπο με το paypal ?

Δοκιμασε απο ολα τα Ευρωπαικα Amazon(ισπανικο,ιταλικο,γαλλικο,αγγλικο,γερμανικο)για τις τιμες και σιγουρεψου οτι στελνουν Ελλαδα,γιατι σε οθονη που πηγα να παραγγειλω δεν στελνανε Ελλαδα ορισμενα.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

To αγγλικό στέλνει κανονικά. Δεν έχει paypal το amazon. Συνήθως από Αγγλία με το πιο φτηνό πακέτο μεταφορικών κάνει γύρω στις 10 με 15 μέρες να έρθει. Είναι λίγο random βέβαια όλο αυτό και δεν ξέρω αν καθυστερούν για κάποιο λόγο σε μας αφού οι sellers τα στέλνουν κατευθείαν την επόμενη και μερικοί αυθημερόν. 

 

Δεν είναι βέβαια και το πιο φτηνό το αγγλικό amazon..

 

Tα Win10 είναι πέρα από κομπλέ και ότι ασυμβατότητα υπάρχει συνήθως λύνεται με το κλασσικό κόλπο με το compatibility mode σε αυτό που θέλουμε να ανοίξουμε.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγώ παράγγειλα από το ιταλικό. Δεν έχει paypal το amazon.

 

 

Δοκιμασε απο ολα τα Ευρωπαικα Amazon(ισπανικο,ιταλικο,γαλλικο,αγγλικο,γερμανικο)για τις τιμες και σιγουρεψου οτι στελνουν Ελλαδα,γιατι σε οθονη που πηγα να παραγγειλω δεν στελνανε Ελλαδα ορισμενα.

 

 

To αγγλικό στέλνει κανονικά. Δεν έχει paypal το amazon. Συνήθως από Αγγλία με το πιο φτηνό πακέτο μεταφορικών κάνει γύρω στις 10 με 15 μέρες να έρθει. Είναι λίγο random βέβαια όλο αυτό και δεν ξέρω αν καθυστερούν για κάποιο λόγο σε μας αφού οι sellers τα στέλνουν κατευθείαν την επόμενη και μερικοί αυθημερόν. 

Δεν είναι βέβαια και το πιο φτηνό το αγγλικό amazon..

 

 

Αυτή είναι η απόδειξη για το πόσο σημαντικό είναι να ρωτάς στο insomnia!

Απέφυγα την ταλαιπωρία με το paypal (θυμόμουν ότι παλαιότερα το δεχόταν ως τρόπο πληρωμής),

Απέφυγα το αγγλικό amazon και την τσουχτερή τιμή του

Πήγα στο Ιταλικό και πλήρωσα περίπου 6 ευρώ λιγότερα, επιλέγοντας μάλιστα την εξπρές παράδοση! (στο αγγλικό η τιμή με απλή παράδοση έβγαινε αρκετά παραπάνω!).

 

Αυτά είναι  :-D!! 

 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις ήρθε το adapter. Όλα good μέχρι τώρα, λειτουργεί η δόνηση αλλά την αισθάνομαι λίγο ψοφίμι. Δεν ξέρω αν φταίνε τα games που το έχω δοκιμάσει ή το ίδιο το controller. Θα πρέπει να κάνω τα τεστ συγκριτικά με το 360.

 

Anw, plug and play και με το πάτημα των δύο κουμπιών πάνω στο adapter & controller, κατευθείαν γίνεται το pair.

 

*Όσοι θέλετε να το κλείνετε χωρίς να βγάζετε τις μπαταρίες από πίσω ή να περιμένετε να κλείσει μόνο του, κρατάμε το home button πατημένο γύρω στα 10sec και έπειτα κλείνει. Καλή προσθήκη γιατί για το χειριστήριο του 360 κατεβάζαμε third party για να το κλείνουμε ανθρώπινα.

 

Αρνητικό/αρνητικά είναι ότι δεν υπάρχει πουθενά μια ένδειξη στο πόσο μένει στην μπαταρία. Οκ, λογικά θα αρχίσει να αναβοσβήνει (θέλω να πιστευώ)όταν αρχίζει και πεθαίνει, αλλά δεν πάει έτσι το θέμα. Τόσο ακριβό χειριστήριο ένα παραπάνω app πέρα από αυτό που έχει για record και άλλα, δεν θα έβλαπτε..

 

Ευχαριστημένος σε γενικές γραμμές όσο αφορά ποιότητα χειριστηρίου, response κτλ αλλά η ms χρωστάει πράγματα, όπως την δόνηση στα triggers και ένα καλό UI για να έχουμε details για την λειτουργία του χειριστηρίου. Αν και βλέπω κανέναν άλλο τύπο να το φτιάχνει τελικά..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις ήρθε το adapter. Όλα good μέχρι τώρα, λειτουργεί η δόνηση αλλά την αισθάνομαι λίγο ψοφίμι. Δεν ξέρω αν φταίνε τα games που το έχω δοκιμάσει ή το ίδιο το controller. Θα πρέπει να κάνω τα τεστ συγκριτικά με το 360.

 

Anw, plug and play και με το πάτημα των δύο κουμπιών πάνω στο adapter & controller, κατευθείαν γίνεται το pair.

 

*Όσοι θέλετε να το κλείνετε χωρίς να βγάζετε τις μπαταρίες από πίσω ή να περιμένετε να κλείσει μόνο του, κρατάμε το home button πατημένο γύρω στα 10sec και έπειτα κλείνει. Καλή προσθήκη γιατί για το χειριστήριο του 360 κατεβάζαμε third party για να το κλείνουμε ανθρώπινα.

 

Αρνητικό/αρνητικά είναι ότι δεν υπάρχει πουθενά μια ένδειξη στο πόσο μένει στην μπαταρία. Οκ, λογικά θα αρχίσει να αναβοσβήνει (θέλω να πιστευώ)όταν αρχίζει και πεθαίνει, αλλά δεν πάει έτσι το θέμα. Τόσο ακριβό χειριστήριο ένα παραπάνω app πέρα από αυτό που έχει για record και άλλα, δεν θα έβλαπτε..

 

Ευχαριστημένος σε γενικές γραμμές όσο αφορά ποιότητα χειριστηρίου, response κτλ αλλά η ms χρωστάει πράγματα, όπως την δόνηση στα triggers και ένα καλό UI για να έχουμε details για την λειτουργία του χειριστηρίου. Αν και βλέπω κανέναν άλλο τύπο να το φτιάχνει τελικά..

Μια ψιλοάσχετη ερώτηση: η παραγγελία πότε έφυγε από Αγγλία;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Την επόμενη ακριβώς με το tracking που μου έδωσαν, όπως συνήθως γίνεται με όλες τους πωλητές στο εξωτερικό γενικά. Στέλνουν την αμέσως επόμενη. Η πληρωμή έγινε βράδυ στις 12 Νοέμβρη, στάλθηκε την επόμενη και ήρθε σήμερα στα χέρια μου.

 

Τώρα κάτι γίνεται εδώ και μας έρχονται μετά απο 18 ολόκληρες μέρες από ευρωπαϊκές χώρες. Δηλαδή τι Κίνα τι Ισπανία, Αγγλία, Ιταλία, Γερμάνια.. Το ίδιο περίπου κάνουν να έρθουν..

 

Είναι λίγο random και πως θα σου κατσει. Το πιο βασικό βέβαια είναι να σου έρθει και φυσικά σώο και αβλαβές.

 

Τόσα χρόνια μέχρι και τώρα δεν μου έχει τύχει και τίποτα, είμαι και πολύ προσεκτικός στο τι/πως/ποσο/απο ποιον αγοράζω κάθε φορά.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

http://www.skroutz.gr/s/7876499/Microsoft-Xbox-One-Wireless-Controller-for-Windows.html?keyphrase=xbox+one+adapter

 

οποιος ενδιαφερεται.εγω εχω το μοχλο και περιμενω τον ανταπτορα σκετο αν και βλεπω να αργει πολυ ακομη

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

6 Νοεμβρη παραγγειλα κ ακομα περιμενω τν ανταπτορα. amazon uk : με seller rarewaves.(Royal mail χωρις tracking number το εστειλαν) 25 Νοεμβρη τους ξαναστειλα κ μ ειπαν θα στειλουν αλλο και sorry κτλπ. υπομονη μεχρι 5 Δεκεμβρη θα κανω κ μετα θα ζητησω refund.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

6 Νοεμβρη παραγγειλα κ ακομα περιμενω τν ανταπτορα. amazon uk : με seller rarewaves.(Royal mail χωρις tracking number το εστειλαν) 25 Νοεμβρη τους ξαναστειλα κ μ ειπαν θα στειλουν αλλο και sorry κτλπ. υπομονη μεχρι 5 Δεκεμβρη θα κανω κ μετα θα ζητησω refund.

Πόσο σου κόστισε συνολικά μαζί με τα μεταφορικά (σε ευρώ)?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Xbox One Wireless Adapter for Windows

 

Παιδες γνωριζετε που μπορω να βρω το προιον του τιτλου? Στο εξωτερικο εχει εδω και ενα μηνα εχει κυκλοφορησει και εδω ακομα τιποτα!!! Εχω βαρεθει να εχω xbox one controller for Windows και να μην μπορω να παιξω ασυρματα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...