Προς το περιεχόμενο

Xbox One χειριστήριο / controller στο PC


naruto14

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Πόσο σου κόστισε συνολικά μαζί με τα μεταφορικά (σε ευρώ)?

Καπου στα 32 ευρω με μεταφορικα. ακομα δν μ ηρθε ουτε το δευτερο π εστειλαν. η παραγγελεια εγινε 6 Νοεμβρη. εγω τι κανω σε αυτη την περιπτωση με amazon? refund? η τα εχω χασει τα λεφτα μ....?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 254
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Καπου στα 32 ευρω με μεταφορικα. ακομα δν μ ηρθε ουτε το δευτερο π εστειλαν. η παραγγελεια εγινε 6 Νοεμβρη. εγω τι κανω σε αυτη την περιπτωση με amazon? refund? η τα εχω χασει τα λεφτα μ....?

Λοιπόν, εγώ παρήγγειλα το Σάββατο από amazon.it τον αντάπτορα και τη Δευτέρα το πακετάκι καλώδιο-μπαταρία. Επέλεξα την εξπρές αποστολή που μου έβγαινε τέσσερα ευρώ παραπάνω.

Το πακέτο που έφυγε τη Δευτέρα (αεροπορικώς από Ισπανία -Ups), έφτασε στα χέρια μου σήμερα (Παρασκευή) με Γενική Ταχυδρομική! (σύνολο 34 ευρώ).

Το πακέτο με τον αντάπτορα έφτασε σήμερα το πρωί στην Αθήνα (μέσω Βουδαπέστης -dhl) και θα το έχω στα χέρια μου αύριο ή τη Δευτέρα (σύνολο 34 ευρώ)...

Δεν το λες και άσχημα...  :-D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καπου στα 32 ευρω με μεταφορικα. ακομα δν μ ηρθε ουτε το δευτερο π εστειλαν. η παραγγελεια εγινε 6 Νοεμβρη. εγω τι κανω σε αυτη την περιπτωση με amazon? refund? η τα εχω χασει τα λεφτα μ....?

Tracking δεν είχε ο αγοραστής που επέλεξες; Γενικά να παίρνετε priority στα μεταφορικά και όχι τα free shipping γιατί εκεί δεν παρέχουν tracking number και αργούν περισσότερο. Μιλάμε για 3-4 ευρώ, δεν είναι και τόσο άσχημα δηλαδή. Σε ορισμένες περιπτώσεις περνάνε και τελωνείο αν πρόκειται για ογκώδες δέμα που δεν φρόντισε ο seller να το καλύψει ως gift. Πολλά παίζουν. Για πες και τον πωλητή για να τον αποφύγουμε σε μελλοντικές συναλλαγές μας στο amazon.. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Amazon, eBay για την ώρα, όπως κάναμε κάποιοι αν το θέλεις τώρα. Άγνωστο ποτέ θα το φέρουν κάποια ελληνικά καταστήματα.

 

Αν το βιάζεσαι, Amazon.uk, και πλήρωσε και 5 με 6 ευρώ μεταφορικα για να σου έρθει λίγο πιο γρηγορα. Εμένα έκανε γύρω στις 18 μέρες αλλά μάλλον το ΕΛΤΑ έφταιγε για τις τόσες μέρες καθυστέρηση. Θα σου βγει λίγο ακριβά με τα μεταφορικά συν ότι το αγγλικό Amazon είναι λίγο τσουχτερό στις τιμές του, αλλά θα σου έρθει στην χειρότερη σε 20 μέρες. Εμένα γύρω στα 42 ευρώ μου βγήκε αλλά ήρθε στα πλαίσια των ημερομηνιών που είχε βάλει ο seller και ήταν όλα άψογα.

 

https://www.amazon.co.uk/dp/B00ZQW91DE/ref=cm_sw_r_other_awd_JELywbYZMMWFD

 

Βέβαια τώρα πλησιάζουν και τα Χριστούγεννα οπότε μπορεί να έχει και αυξημένη κίνηση και ενδέχεται να σε πάει στον επόμενο χρόνο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τον έχω γραψει πιο πάνω, rarewaves, ήταν ο μόνος π έστελνε Ελλάδα από amazon uk, αλλά δεν είχε επιλογη express shipping μόνο απλό. Θα κάνω υπομονή μέχρι 7-8 Δεκέμβριου κ μετά θα ζητησω refund κ ελπίζω να τ πάρω πίσω.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τον έχω γραψει πιο πάνω, rarewaves, ήταν ο μόνος π έστελνε Ελλάδα από amazon uk, αλλά δεν είχε επιλογη express shipping μόνο απλό. Θα κάνω υπομονή μέχρι 7-8 Δεκέμβριου κ μετά θα ζητησω refund κ ελπίζω να τ πάρω πίσω.

Εγώ από εδώ το πήρα και ήρθε κομπλέ.

 

https://www.amazon.co.uk/dp/B00ZQW91DE/ref=cm_sw_r_other_awd_JELywbYZMMWFD 

 

*Δεν ξέρω για ποιον λόγο σταμάτησε να στέλνει Ελλάδα. Από τον συγκεκριμένο seller το πήρα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Γενικα στο Amazon και για οθονη που κοιταζα τα περισσοτερα Amazon δεν στελνανε Ελλαδα. Δεν ξερω τι παιζει με sellers αλλα μετα τα Capital εχουν πεσει αρκετα ακυρα για Ελλαδα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Γενικα στο Amazon και για οθονη που κοιταζα τα περισσοτερα Amazon δεν στελνανε Ελλαδα. Δεν ξερω τι παιζει με sellers αλλα μετα τα Capital εχουν πεσει αρκετα ακυρα για Ελλαδα.

και πριν τα CC,το αμερικάνικο amazon δεν έστελνε τα πάντα Ελλάδα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

και πριν τα CC,το αμερικάνικο amazon δεν έστελνε τα πάντα Ελλάδα

Για τα Ευρωπαικα Amazon λεω.Συγκεκριμενα μονο το Γαλλικο amazon εστελνε Ελλαδα την συγκεκριμενη οθονη οταν κοιταζα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγω μιλησα με την xbox Ελλαδος και μου ειπαν οτι εχει ερθει το προιον εδω αλλα ειναι θεμα των καταστηματων ποτε θα το εχουν σε διαθεσιμοτητα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μια εβδομάδα μετά την παραγγελία έφτασε στα χέρια μου ο αντάπτορας.  :-)

You are a lucky bast... ε one xD. Άντε μεγιές. Παρέθεσε και link από που το πήρες(αν δεν το έχεις κάνει ήδη) για να βρουν και άλλοι ενδιαφερόμενοι. ;)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

You are a lucky bast... ε one xD. Άντε μεγιές. Παρέθεσε και link από που το πήρες(αν δεν το έχεις κάνει ήδη) για να βρουν και άλλοι ενδιαφερόμενοι. ;)

 

http://www.amazon.it/Xbox-One-Adattatore-Wireless-Windows/dp/B016Y3AQIW/ref=sr_1_2?ie=UTF8&qid=1449511601&sr=8-2&keywords=xbox+one+adattatore

 

Επέλεξα την αποστολή εξπρές (τέσσερα ευρώ διαφορά από την απλή) και πλήρωσα συνολικά 34 ευρώ. Εστάλη με dhl courrier και μου ήρθε σπίτι σήμερα Δευτέρα (μετά από μία εβδομάδα). Το δεματάκι είχε έρθει από το Σάββατο στο τοπικό υποκατάστημα courrier αλλά το Σάββατο δεν κάνουν παραδόσεις... 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...