Προς το περιεχόμενο

Xbox One χειριστήριο / controller στο PC


naruto14

Προτεινόμενες αναρτήσεις

http://www.amazon.it/Xbox-One-Adattatore-Wireless-Windows/dp/B016Y3AQIW/ref=sr_1_2?ie=UTF8&qid=1449511601&sr=8-2&keywords=xbox+one+adattatore

 

Επέλεξα την αποστολή εξπρές (τέσσερα ευρώ διαφορά από την απλή) και πλήρωσα συνολικά 34 ευρώ. Εστάλη με dhl courrier και μου ήρθε σπίτι σήμερα Δευτέρα (μετά από μία εβδομάδα). Το δεματάκι είχε έρθει από το Σάββατο στο τοπικό υποκατάστημα courrier αλλά το Σάββατο δεν κάνουν παραδόσεις... 

Παντως απο τα 19.50δολλαρια στα 35ευρω ειναι τεραστια η διαφορα αλλα καλοριζικο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 254
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Παντως απο τα 19.50δολλαρια στα 35ευρω ειναι τεραστια η διαφορα αλλα καλοριζικο.

Δεν είναι ακριβώς τόση η διαφορά... Στην Ευρώπη πάνω κάτω η τιμή κυμαίνεται στα 22 ευρώ (στην Αγγλία βγαίνει ακριβότερα). Μετά είναι τα μεταφορικά -που δεν νομίζω να τα γλιτώνεις προς το παρόν- τα οποία ανεβάζουν την τιμή κατά 5-8 ευρώ. Επομένως δεν είναι 19.5 δολάρια στην Ευρώπη. Από τη στιγμή μάλιστα που μένεις Ελλάδα και δεν το έχει φέρει κανένας, πληρώνεις κανονικά το καπέλο των μεταφορικών...

Δεν έχει νόημα να συγκρίνουμε τιμές Ευρώπης- Αμερικής ούτε να ξεχνάμε το "χαράτσι" των μεταφορικών...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν είναι ακριβώς τόση η διαφορά... Στην Ευρώπη πάνω κάτω η τιμή κυμαίνεται στα 22 ευρώ (στην Αγγλία βγαίνει ακριβότερα). Μετά είναι τα μεταφορικά -που δεν νομίζω να τα γλιτώνεις προς το παρόν- τα οποία ανεβάζουν την τιμή κατά 5-8 ευρώ. Επομένως δεν είναι 19.5 δολάρια στην Ευρώπη. Από τη στιγμή μάλιστα που μένεις Ελλάδα και δεν το έχει φέρει κανένας, πληρώνεις κανονικά το καπέλο των μεταφορικών...

Δεν έχει νόημα να συγκρίνουμε τιμές Ευρώπης- Αμερικής ούτε να ξεχνάμε το "χαράτσι" των μεταφορικών...

19.5δολλαρια(αρα και 20ευρω πες)ειναι η επισημη τιμη που κανει ο ανταπτορας απο τις πρωτες μερες κυκλοφοριας. Αυτο ακριβως λεω και εγω πως απο τα 20ευρω παει το καπελο στα 34ευρω ειναι γιγαντια η διαφορα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

19.5δολλαρια(αρα και 20ευρω πες)ειναι η επισημη τιμη που κανει ο ανταπτορας απο τις πρωτες μερες κυκλοφοριας. Αυτο ακριβως λεω και εγω πως απο τα 20ευρω παει το καπελο στα 34ευρω ειναι γιγαντια η διαφορα.

Ωραία! Με 19,5 δολάρια μπαίνεις σε ένα κατάστημα στην Αμερική και το αγοράζεις.

Στην Ευρώπη ΔΕΝ έχει 19,5 δολάρια. Έχει παραπάνω.

Στην Ελλάδα ΔΕΝ έχει έρθει ακόμα. Επομένως πρέπει να πληρώσεις και μεταφορικά.

 

Γίνεται κατανοητό ότι για εμάς στην Ελλάδα, ΔΕΝ υπάρχει η τιμή των 19,5 δολαρίων και δεν πρέπει να συζητάμε σε αυτή τη βάση. Αντίθετα η βάση πρέπει να είναι η χαμηλότερη τελική που μπορεί να φτάσει στα χέρια μας. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ωραία! Με 19,5 δολάρια μπαίνεις σε ένα κατάστημα στην Αμερική και το αγοράζεις.

Στην Ευρώπη ΔΕΝ έχει 19,5 δολάρια. Έχει παραπάνω.

Στην Ελλάδα ΔΕΝ έχει έρθει ακόμα. Επομένως πρέπει να πληρώσεις και μεταφορικά.

 

Γίνεται κατανοητό ότι για εμάς στην Ελλάδα, ΔΕΝ υπάρχει η τιμή των 19,5 δολαρίων και δεν πρέπει να συζητάμε σε αυτή τη βάση. Αντίθετα η βάση πρέπει να είναι η χαμηλότερη τελική που μπορεί να φτάσει στα χέρια μας. 

Το ανεφερα αυτο για να τονισω οτι στην Ευρωπη το πληρωνουμε ακριβοτερα ενω δεν θα επρεπε(και φυσικα που XboxOne+adapter φτανει να κοστιζει τα 2πλασια χρηματα απο του 360 το ασυρματο).

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Για τα Ευρωπαικα Amazon λεω.Συγκεκριμενα μονο το Γαλλικο amazon εστελνε Ελλαδα την συγκεκριμενη οθονη οταν κοιταζα.

αχα!

καλώς τότε!

 

τώρα εμένα πχ χάλασε το headset μου που είχα πάρει από το γερμανικό amazon τους έστειλα μνμ και μου απάντησαν και μου έδωσαν έγκριση να το στείλω σε αυτούς..

Αλλά δε ξέρω την διαδικασία και σε άλλο μνμ μου δεν μου απάντησαν άλλο..

Αλλά είναι τραγικοί,έχουν και αγγλόφωνο τμήμα στο γερμανικό άμαζον,τους στέλνει ο διαχειριστής ότι μιλάω αγγλικά,και αυτοί κάθε απάντηση τους είναι στα γερμανικά,,!Το google chrome έχει πάρει φωτιά στην μετάφραση..

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ναι με παράδοση από 8 έως 14 ημέρες.. Οπότε δεν το έχουν το adapter, pre order το κάνεις ουσιαστικά.

 

http://www.you.gr/proionta/pc-parts/axesouar/axesouar-xbox-360/xbox-one-wireless-adapter-for-windows

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μετά από 1 μήνα και 10 μέρες ήρθε ο ανταπτορας από Αγγλία, έλα μου όμως π εγώ τον είχα κάνει refund πριν λιγες μερες γιατί δεν ερχοταν και τν πήρα απο τ ιταλικό αμαζον με εξπρές!...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μετά από 1 μήνα και 10 μέρες ήρθε ο ανταπτορας από Αγγλία, έλα μου όμως π εγώ τον είχα κάνει refund πριν λιγες μερες γιατί δεν ερχοταν και τν πήρα απο τ ιταλικό αμαζον με εξπρές!...

Πάντως αυτό με τις αποστολές από το εξωτερικό που χάνουν το δρόμο τους και εμφανίζονται μετά από εβδομάδες έχει παραγίνει! Δεν ξέρω εάν φταίνε τα ταχυδρομεία της Αγγλίας ή τα ΕΛΤΑ, αλλά καταντά εκνευριστικό να μην ξέρεις τί γίνεται και να είσαι υποχρεωμένος απλά να περιμένεις..

Αναρωτιέμαι τόσο δύσκολο είναι να μπει tracking number στην απλή αποστολή; Δεν καταλαβαίνουν ότι με αυτόν το τρόπο διασφαλίζονται και τα ίδια τα καταστήματα; 

Έχω παραγγείλει το steam controller εδώ και 20 μέρες και είναι άφαντο ακόμα. Μου είπαν να περιμένω άλλες 20+ ώστε να ζητήσω νέα αποστολή ή την επιστροφή των χρημάτων μου. Αναγκαστικά θα κάνω την ανάγκη φιλότιμο και θα περιμένω, ελπίζοντας ότι στο τέλος θα φανεί. Εν τω μεταξύ όμως τα νεύρα μου θα έχουν σπάσει...

Υγ. Προσωπικά από εδώ και πέρα θα αποφύγω να παραγγείλω κάτι με απλή αποστολή... Θα πληρώσω 5 ευρώ περισσότερα, ΑΛΛΑ θα έχω το κεφάλι μου ήσυχο..  

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators

Δεν ξέρω εάν φταίνε τα ταχυδρομεία της Αγγλίας ή τα ΕΛΤΑ

 

Ας πούμε, λογικά σκεπτόμενοι, για ποιό λόγο να φταίνε τα ΕΛΤΑ; Τα ΕΛΤΑ αναλαμβάνουν από τη στιγμή που το δέμα μπαίνει στην Ελλάδα. Αν έρχεται αεροπορικώς το δέμα από Αγγλία, πόσες μέρες να σκαλώσει στο αερόδρομιο; Να κάνει και 3 εργάσιμες να έρθει στα Βριλήσσια π.χ. που είμαι εγώ; Δεν παίζει να φταίνε τα ΕΛΤΑ για αυτή την κατάσταση, η Royal Mail τον πίνει γενικότερα στα απλά δέματα.

 

Ότι απλό δέμα έχω παραγγείλει από Γερμανικό/Ισπανικό/Ιταλικό amazon, μέσα σε 5-6 εργάσιμες το είχα. Μόνο το αγγλικό amazon μου έχει κάνει τέτοιο καραγκιοζιλίκι (μου έχει παραδώσει δέμα μετά από 3 εβδομάδες) και τώρα το ίδιο γίνεται με το GAME, επομένως τα αγγλικά ταχυδρομεία ειναι gtp. Δεν πειράζει, ας τρώνε refunds τα μαγαζιά χωρίς να φταίνε για να αρχίσουν να παραπονιούνται κι αυτοί με τη σειρά τους στα ταχυδρομεία τους μπας και σιάξουν.

 

Γενικότερα, από Αγγλία παραγγέλνω μόνο με priority πλέον κι ας δίνω και κάτι παραπάνω, γιατί δεν παλεύεται αλλιώς η κατάσταση. Το κακό με το GAME είναι ότι δεν έδινε τέτοια επιλογή, είχε μόνο απλό δέμα. Ε, πρόβλημά τους.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το θέμα είναι, ότι μ έχουν στείλει και δεύτερο, οπότε σε κανένα μήνα θα σκάσει κ αυτό. Το τραγικό βέβαια ότι μ τ άφησε έξω από την πολυκατοικία, μπροστά στο δρομο χωρίς καν να χτυπήσει κουδούνι. Είμαι 100% σίγουρος ότι είναι θέμα ΕΛΤΑ! Όπως επίσης ότι τα ΕΛΤΑ είναι ή αιτία π χάσαμε τ δωρεάν μεταφορικά από αμαζον!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...