Προς το περιεχόμενο

Smart Home


exypnakias

Προτεινόμενες αναρτήσεις

8 λεπτά πριν, arisermpo είπε

Καλημέρα! Για θερμοστάτη καλοριφέρ (λέβητα πετρελαίου & boiler για Ζεστό νερό) με wi-fi τι προτείνετε?

Φθηνός αλλά προσωπικά δεν τον έχω τεστάρει! Μελλοντικά μπορεί να το αγοράσω, αλλά πετρέλαιο δεν πολυκαίω. Για τα λεφτά του δεν θα τον κλαίς 😛

Ακριβός αλλά νομίζω ότι παλικάρι απο εδώ τον έχει τεστάρει και παίζει άψογα ;)

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 9,2k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

Ευχαριστώ πολύ για την απάντηση. Αλλά όπως βλέπω ο Tado θέλει ειδικό εξάρτημα για να λειτουργήσει με τη δυνατότητα για Ζεστό Νερό μόνο. Άρα πάμε σε λύση 300€....

Καμία γνώμη για το νέο θερμοστάτη της Olympia Electronics BS-851?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 19/11/2018 στις 7:18 ΠΜ, slk200gr είπε

αμα θελεις κορυφη εισαι εδω ,https://www.skroutz.gr/s/15845161/Roborock-S55-Black.html?from=account_favorites ,και εγω την περιμενω σε προσφορα

Την παραγγιλα κι εγώ από το αμαζον την περιμένω. Στα 400ευρω. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

7 ώρες πριν, maximosm είπε

Την παραγγιλα κι εγώ από το αμαζον την περιμένω. Στα 400ευρω. 

και γιατι οχι απο ελλαδα στα 370 ε?εγω την πηρα πριν 3 εβδομαδες και ακομα δεν την ανοιξα απο το τρεξιμο

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

37 λεπτά πριν, slk200gr είπε

και γιατι οχι απο ελλαδα στα 370 ε?εγω την πηρα πριν 3 εβδομαδες και ακομα δεν την ανοιξα απο το τρεξιμο

Και εγώ λέω  αυτές τις μέρες να την πάρω... την μαύρη πήρες??  Και κάτι άλλο περιεργο, Πώς γίνετε Ελλάδα να είναι πιο φτηνή Ακόμα και από Κίνα?? 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 λεπτά πριν, stefanosnik είπε

Και εγώ λέω  αυτές τις μέρες να την πάρω... την μαύρη πήρες??  Και κάτι άλλο περιεργο, Πώς γίνετε Ελλάδα να είναι πιο φτηνή Ακόμα και από Κίνα?? 

ναι την μαυρη και ναι πραγματι πιο φτηνα απο παντου ηταν εδω ,πως γινεται ειλιγκρινα δεν ξερω 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επειδή μένω γερμάνια και το μόνο σωστό μαγαζί που παρέχει 2 χρόνια εγγύηση ήταν το αμαζον. Άσπρη πήρα εγώ. Παντός δύναμη αποροφισης και σύστημα ρανταρ είναι κορυφαία σε τεστ.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 12/12/2018 στις 12:41 ΜΜ, arisermpo είπε

Ευχαριστώ πολύ για την απάντηση. Αλλά όπως βλέπω ο Tado θέλει ειδικό εξάρτημα για να λειτουργήσει με τη δυνατότητα για Ζεστό Νερό μόνο. Άρα πάμε σε λύση 300€....

Καμία γνώμη για το νέο θερμοστάτη της Olympia Electronics BS-851?

Περιμένω τον ηλεκτρολόγο να με το συνδέσει, γύρω στο 100€ με βγήκε

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπέρα,

παρέλαβα ένα xiaomi gateway και έχω το εξής πρόβλημα:

Όταν το σετάρω σε china mainland δουλεύει μια χαρά, αλλά όταν σετάρω τις 2 yeelight που έχω, τότε στην alexa εμφανίζονται ως "device is unresponsive" ενώ μέσα στο mi home δουλεύουν μια χαρά.

Όταν επιλέγω singapore server, τότε η Alexa βλέπει μια χαρά τις λάμπες αλλά δεν μπορώ με τίποτα να σετάρω στο mi home το Καλησπέρα,

Βοήθεια κανένας; 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
27 λεπτά πριν, livadaki είπε

Καλησπέρα,

παρέλαβα ένα xiaomi gateway και έχω το εξής πρόβλημα:

Όταν το σετάρω σε china mainland δουλεύει μια χαρά, αλλά όταν σετάρω τις 2 yeelight που έχω, τότε στην alexa εμφανίζονται ως "device is unresponsive" ενώ μέσα στο mi home δουλεύουν μια χαρά.

Όταν επιλέγω singapore server, τότε η Alexa βλέπει μια χαρά τις λάμπες αλλά δεν μπορώ με τίποτα να σετάρω στο mi home το Καλησπέρα,

Βοήθεια κανένας; 

αντι για mihome συνδεσαι στην Alexa την εφαρμογη της Yeelight. εμενα στη google μου εκανε καποια θεματακια με της λαμπες οταν ειχα συνδεσει την εφαρμογη MiHome, ενω οταν εβαλα της Yeelight ολα ειναι κομπλε

Επεξ/σία από spy_vlsi
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

17 λεπτά πριν, spy_vlsi είπε

αντι για mihome συνδεσαι στην Alexa την εφαρμογη της Yeelight. εμενα στη google μου εκανε καποια θεματακια με της λαμπες οταν ειχα συνδεσει την εφαρμογη MiHome, ενω οταν εβαλα της Yeelight ολα ειναι κομπλε

Με το skill yeelight μου συμβαίνουν τα παραπάνω 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

καινούριος θερμοστάτης στο banggood με υποστήριξη alexa/google σε preorder σε πολύ χαμηλή τιμή

έχει και έκδοση για λέβητα με εντολή χωρίς ρεύμα (για αερίου που έχω εγώ πχ)

https://www.banggood.com/WiFi-Smart-Thermostat-Thermometer-Hygrometer-Temperature-Instruments-for-WaterElectric-Floor-Heatin-p-1393206.html?utm_design=131&utm_source=emarsys&utm_medium=Mail_mid173_1&utm_campaign=newsletteremarsys&utm_content=Gakki&sc_src=email_3375118&sc_eh=f64e9ebc49913d0b1&sc_llid=35676&sc_lid=133478131&sc_uid=2kMZWXQ06v&ID=521800559823&cur_warehouse=CN

εδώ οι οδηγίες https://drive.google.com/file/d/1xNnDkxG_a5BW4Ie_zDpBbOu0pcEz31XY/view

απαξ και κάνουμε την δουλειά των 300€ με 30€ θα είμαστε οι καλύτεροι του χωριού!!!!

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...