Προς το περιεχόμενο

action camera


kost09

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Λίγο οfftopic, όποιος θέλει απαντάει.

 

Μεταξύ Elephone Explorer 4k, Elephone Explorer S, και EKEN H9R ποιά είναι η καλύτερη; Δεν έβαλα την elite γιατι δεν υπάρχει Ελλάδα.

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλά ότι να ναι κάνουν οι κινέζοι..

 

Εμένα η κάμερα xdv x3 version 3 και εδώ η ίδια με ίδιο κουτί, παρεκλόμενα, χαρακτηριστηκά, χρώμα κλπ την λέει GOQ V3 και έχει απλά άλλη αρχική εικόνα, σε αυτή λέει coq όταν ξεκινάει, εμένα xdv.

 

 

 

Λογικά τις βγάζει μια εταιρία και απλά τις παίρνουν και βάζουν το λογότυπό τους.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αυτες οι φθηνοκαμερες ειναι φασον

 

Παιρνουν το κουφαρι κ πετανε ενα λογοτυπο και τελειωσε

 

Μπορει σε λιγο καιρο αν θελω ν βγαλω κ εγω action cam "stelios18120" στα 39 ευρω :)

 

Δεν αλλαζει κατι σε αυτες τις φθηνες.μονο το ονομα.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

αν παρουμε την απλη H9 και αγορασουμε το τηλεκοντρολ εξτρα θα δουλεψει?/ξερει κανενας??


αν παρουμε την απλη H9 και αγορασουμε το τηλεκοντρολ εξτρα θα δουλεψει?/ξερει κανενας??

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ανεβαίνει βιντεακι 1080p 60fps απο την xdv x3 σε νταλα ηλιο.. Δυστυχώς κακο το αποτελεσμα με ανύπαρκτες λεπτομέρειες. Μόλις τελειώσει το update θα το βάλω.


Πήρα και εγώ απόψε την sencor 4K03W απο τα media και ευελπιστώ αύριο να τραβήξω την καθημερινή ποδηλατάδα πρός δουλειά και την επιστροφή το μεσημέρι. Ελπίζω να μην βαρεθώ το πρωί που θα ξυπνήσω! :P

Εννοείται ότι άπαξ και το κάνω θα ανεβάσω το βίντεο να δείτε τι ψάρια πιάνει! 

 

Lion, ελπίζω να μη βαρέθηκες.. βάλε βιντεάκι σύντομα (μέχρι το απόγευμα ^_^ αύριο πρωί φεύγω για διακοπές ) να δω αν είναι καλό μήπως πάω να την τσιμπήσω και εγώ.

Εδώ και το βίντεο:

 

https://youtu.be/C0x3Agn8jvM


Και εδώ φωτό 16mp (full size):

 

http://i.imgur.com/QLOEp3a.jpg

 

Και εδώ σμίκρυνση και crop της από πάνω:

 

http://i.imgur.com/HwnnuhM.jpg

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Λοιπόν @stratigos24 τελικά τράβηξα την μεσημεριανή επιστροφή απο δουλειά στα 1080p 60fps ρύθμιση αλλά δεν έβαλα anti-shake (τουλάχιστον δεν το βρήκα στο menu και δεν ξέρω που βρίσκεται, αν υπάρχει κάτι τέτοιο). Το αποτέλεσμα δεν με ικανοποίησε καθώς είχε πολύ κούνημα τόσο λόγο ποιότητας οδοστρώματος όσο και απο το γεγονός πιστεύω ότι έχω κάπως υψηλή πίεση στα ελαστικά ~90psi.

Όπως και να έχει θα ψαχτεί το πράγμα διότι σίγουρα θα υπάρχουν περιθώρια βελτίωσης μιας και εχω δεί σταθερά βίντεο με μηχανές απο τον προκάτοχό της την 4k02wr και εγώ προφανώς τα αγνοώ λόγο ασχετοσύνης.

Απολαύστε υπεύθυνα ένα πάρα πολύ μικρό footage απο την 24χλμ διαδρομή που κάνω κάθε μέρα. :D

(Αντενδείξεις: να μην γίνει χρήση απο άτομα που πάσχουν απο κεφαλαλγίες! :P)

 

https://youtu.be/dD36WBZnhDQ

 

Επίσης επισυνάπτονται και 2 φωτογραφίες στα 16mp

post-175857-0-69879800-1502290457_thumb.jpg

post-175857-0-85525100-1502290701_thumb.jpg

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Με μια πρώτη ματιά κοιτώντας από την οθόνη του κινητού μου τα δεδομένα που έβαλες, στα μάτια μου τουλάχιστον δείχνει να έχει πολύ καθαρή εικόνα με ζωντανά χρώματα. Το κούνημα είναι όντως θέμα και καλό είναι να το ψάξεις στο μενού του και να μας ενημερώσεις εάν υπάρχει επιλογή ενεργοποίησης.

Εκ πρώτης όψεως φαίνεται τίμια αγορά πάντως και λόγω των αξεσουάρ που συμπεριλαμβάνονται αλλά και των δύο μπαταριών.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Απο το κινητό το ειδα στα 720p lion, διοτι τόσο υποστηρίζει σαν ανάλυση η οθόνη. Σε λίγο θα το δω και στο σπιτι. Ψιλο οκ ηταν το κούνημα για ποδήλατο θεωρώ.

 

Ευχαριστούμε για το ανέβασμα.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Σε ευχαριστώ για τα σχόλια. Θα το ψάξω και θα επανέλθω μιας και δεν ασχολήθηκα ποτέ ιδιαίτερα με κάμερες.

Σίγουρα χρειάζεται ψάξιμο για να βρείς τη χρυσή τομή. Πάντως φαίνεται τίμια αγορά καθώς στο χαλαρό περπατώντας ή σαν dash cam στο αυτοκίνητο ή για υποβρύχια βίντεο θα κάνει πολύ καλή δουλειά για τα λεφτά της. Επίσης δεν δοκίμασα να την βάλω στο κράνος μιας και στο τιμόνι τρώει πολύ τράνταγμα ελλείψη και μπροστινής ανάρτησης (ξερό cromo πηρούνι :P).

Επεξ/σία από lionheart75
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.
  • Δημιουργία νέου...