Προς το περιεχόμενο

Βουτιά -4,3% στην παγκόσμια αγορά των PC το 2ο τρίμηνο του 2017


deligkos

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Άρα για εσένα ένας υπολογιστής είναι απλά μια παιχνιδομηχανη. Πες το χρυσε μου τόση ώρα, το παίζεις επαγγελματίας. Ααα και YouTube.

Εγώ στο παίζω επαγγελματίας φίλε παπαρούπα; Μήπως με μπέρδεψες με κάποιον άλλο; Πότε έγραψα ότι είμαι επαγγελματίας; Αλλά βέβαια σου απαντούν τόσοι για τις τρολιές σου που έχουν μπερδευτεί τα μηνύματα στο κεφάλι σου.

 

Κατά βάση εκτελώ δουλειές γραφείου και είμαι gamer. Για χόμπι χρησιμοποιώ το Xcode και το visual studio, τα οποία δε γνωρίζω να τρέχουν σε mobile συσκευές... Τα είπα και πριν αλλά επιδεικνύεις επιλεκτική όραση. Να πας σε κάνα οφθαλμίατρο.

 

Να θυμάσαι ότι εσύ ρώτησες τι δεν κάνουν τα κινητά. Εεεε είπα και γω ο gamer - χομπίστας... Πειράζει;

 

ΥΓ. Ακόμα και σαν παιχνιδομηχανή, το pc κάνει περισσότερα πράγματα και από τις κονσόλες και από τα κινητά. Αν εσύ το υποτιμάς αυτό στις παπαρούπες μας. Η ερώτησή σου πάντως απαντήθηκε και με το παραπάνω...

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 183
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Όπα όπα παπαρουπα για βάστα λίγο. Εντάξει καταλάβαμε ότι με το κινητό μπορεί κάποιος να κάνει άπειρα πράγματα και μπράβο αλλά μην μιλάς για Ε Σ Υ για διάλογο.εσυ είσαι ο απόλυτος εδώ μέσα που μας έβγαλες καθυστερημένους και νούμερα όσοι αγοράζουμε pc. Δεν είμαστε ίσα και όμοια.

Όπα όπα παπαρουπα για βάστα λίγο. Εντάξει καταλάβαμε ότι με το κινητό μπορεί κάποιος να κάνει άπειρα πράγματα και μπράβο αλλά μην μιλάς για Ε Σ Υ για διάλογο.εσυ είσαι ο απόλυτος εδώ μέσα που μας έβγαλες καθυστερημένους και νούμερα όσοι αγοράζουμε pc. Δεν είμαστε ίσα και όμοια.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

και είμαι gamer. Για χόμπι χρησιμοποιώ το Xcode και το visual studio,

 

Να θυμάσαι ότι εσύ ρώτησες τι δεν κάνουν τα κινητά. Εεεε είπα και γω ο gamer - χομπίστας... Πειράζει;

 

 

Ενας gamer, που έχει Mac για να γράφει κώδικα στο xcode. Μπράβο φίλε μου, καλά έκανες και έχεις υπολογιστή. Φαίνεσαι γνωστής.

Όπα όπα παπαρουπα για βάστα λίγο. Εντάξει καταλάβαμε ότι με το κινητό μπορεί κάποιος να κάνει άπειρα πράγματα και μπράβο αλλά μην μιλάς για Ε Σ Υ για διάλογο.εσυ είσαι ο απόλυτος εδώ μέσα που μας έβγαλες καθυστερημένους και νούμερα όσοι αγοράζουμε pc. Δεν είμαστε ίσα και όμοια.

Όπα όπα παπαρουπα για βάστα λίγο. Εντάξει καταλάβαμε ότι με το κινητό μπορεί κάποιος να κάνει άπειρα πράγματα και μπράβο αλλά μην μιλάς για Ε Σ Υ για διάλογο.εσυ είσαι ο απόλυτος εδώ μέσα που μας έβγαλες καθυστερημένους και νούμερα όσοι αγοράζουμε pc. Δεν είμαστε ίσα και όμοια.

Είπα να το γράψω και εγώ δύο φορές, για έμφαση, αλλά τεσπα...

 

Τα νούμερα δείχνουν μείωση πωλήσεων προσωπικών υπολογιστών. Αυτό σημαίνει ότι είτε η ανθρωπότητα γύρνα στις σπηλιές είτε ότι έχουν βρει κάτι εναλλακτικό.

 

Αν εσύ τώρα αισθάνεσαι ανώτερος, διαφορετικος (μη ίσος) γιατί αγοράζεις ακόμη υπολογιστή, μη. Δεν είσαι.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Οκ αν κάποιοι γουστάρετε να ξαπλώνετε στους καναπέδες και τα κρεβάτια και να σερφάρετε ή να δουλεύετε δικαίωμά σας, άλλοι όπως εγώ δεν τα γουστάρουν αυτά. Στο κρεβάτι πέφτω για να ξαπλώσω να χαλαρώσω και να κοιμηθώ, στον καναπέ για να δω tv, αντε να μπω λίγο με το κινητό για κάτι και σταματάω μετά.

Εντάξει, το καταλαβαίνω PC master race... Και εμείς εδώ έχουμε PC και βαρβατο μάλιστα αλλά κάποια πράγματα τα αναγνωρίζουμε.
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τα νούμερα δείχνουν μείωση πωλήσεων προσωπικών υπολογιστών. Αυτό σημαίνει ότι είτε η ανθρωπότητα γύρνα στις σπηλιές είτε ότι έχουν βρει κάτι εναλλακτικό.

 

 

Τα tablets έχουν ΜΕΓΑΛΥΤΕΡΗ ΠΤΩΣΗ,από τα PC.

Που το αποδίδεις αυτό?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης

Ξέρω τι θα πει....έχει μειωθεί ο αριθμός των κρεβατιών, καναπέδων και παγκακίων.....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ενας gamer, που έχει Mac για να γράφει κώδικα στο xcode. Μπράβο φίλε μου, καλά έκανες και έχεις υπολογιστή. Φαίνεσαι γνωστής.

 

Είπα να το γράψω και εγώ δύο φορές, για έμφαση, αλλά τεσπα...

 

Τα νούμερα δείχνουν μείωση πωλήσεων προσωπικών υπολογιστών. Αυτό σημαίνει ότι είτε η ανθρωπότητα γύρνα στις σπηλιές είτε ότι έχουν βρει κάτι εναλλακτικό.

 

Αν εσύ τώρα αισθάνεσαι ανώτερος, διαφορετικος (μη ίσος) γιατί αγοράζεις ακόμη υπολογιστή, μη. Δεν είσαι.

 

 

Ρε μάστορα... πραγματικά έχεις θέμα.

 

Ακομα και αν τα κινητα/ταμπλετ κάνουν οτι και το pc, σιγουρα δεν το κάνουν με τον ίδιο τρόπο.

 

Για σενα το κινητό είναι οτι χρειάζεσαι.

Αν το συνδεσεις με οθόνη και πληκτρολόγιο για να κανεις πιο άνετα την δουλεια σου τοτε για μντεψε τι έχεις??

 

Κάτι που σε αναγκάζει να σηκωθείς από τον καναπε και να κάτσεις σε γραφείο.

 

Τώρα για μένα που γουστάρω να σχεδιάζω και να κατασκευάζω πράγματα χρησιμιποιώντας το solid edge 18 (αρχαίο μεν αλλά το κάνω απο χόμπι... και χρησιμοποιω αυτο γιατι αυτό έμαθα στο πανεστημιο) για πες μου?

 

Πως θα το κανω από το κινητό χωρις να συνδεσω τον κόλο μου πάνω σε αυτο?

 

Κινητό έχω και μαλιστα σχετικά καλό.. Μαντεψε γιατι δεν το χρησιμοποιω για πολλα πράγματα..

Οχι γιατι δεν μπορεί να τα κανει... απλα γιατί είναι πιο άνετα να κάνω αυτες τις δουλειές στο pc.

 

Αν δεν είχα pc OK ισως και να εκάνα περισσοτερα με το κινητό. Αλλά εχω pc οποτε γιατί να ταλαιπωρήσω τον εαυτο μου.

 

Και επειδη είμαι σίγουρος πως απλά τρολάρεις σου δίνω λίγο τροφή ακόμα να ασχοληθείς από το κινητό σου η το τάμπλετ σου... μόλις ξυπνήσεις και πιεις τον καφε σου...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ρε παλικαρια σοββαρα συγκρινουμε pc με κινητο κ ταμπλετ? Τι συμβαινει?

 

Συμβαίνει τρολάρισμα απο τον παπαρουπα και έχει τσιμπήσει το μισό φόρουμ

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τελευταία φορά που είδα πληκτρολόγιο, ποντίκι, χειριστήριο, καλώδια και υπολογιστή στο σαλόνι ήταν... ποτέ.

 

Μία και έπιασες Αϊνστάιν, αν δεν μπορείς να το εξηγήσεις με απλά λόγια, ούτε εσύ ο ίδιος το έχεις καταλάβει πολύ καλά.

 

Από εκεί και πέρα, το διαολο εχετε παθει δύο τρεις. Ειναι συγκινητικό το ενδιαφέρον σας για την ερωτική μου ζωή, τη Κουλα (πολύ κωλόπαιδο ο Κυριάκος) και τη σχέση μου με το σύμπαν. Αλλά δεν γίνεται έτσι διάλογος

 

Τρικυμία εν κρανίο. Έχεις μπερδέψει την επαγγελματική σου δραστηριότητα με την παιχνιδομηχανη. Όλα μύλος

Τρικυμία εν κρανίο ξανά.Μια χαρά μπορώ να εξηγήσω το  απόφθεγμα του Αινστάιν αλλά νόμιζα ότι μιλάω σε ενήλικα και όχι σε παιδί που λέει κάθε τρεις και λίγο γιατί αυτό μαμά;Βγάζεις αυθαίρετα συμπεράσματα από το πουθενά ποιος σου είπε ότι έχουμε το pc στο σαλόνι με ένα κάρο καλώδια όπως ο ίδιος λες; Σιγά μην το έχουμε και στην τουαλέτα.Και επίσης ποια καλώδια τόση ώρα σου μιλάω ότι έχω ποντίκι ασύρματο πληκτρολόγιο ασύρματο, και  xbox controler ασύρματο και εσύ μου λες για παπαριές που μόνο εσύ φαντάζεσαι.Αν αναφέρεσαι σε άλλες περιπτώσεις όπου αυτά που περιγράφεις συμβαίνουν τότε δεν πρέπει να κάνεις στα δικά μου posts quotes αλλά σε εκείνα που αναφέρεσαι.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μια χαρά μπορώ να εξηγήσω το απόφθεγμα του Αινστάιν αλλά νόμιζα ότι μιλάω σε ενήλικα και όχι σε παιδί που λέει κάθε τρεις και λίγο γιατί αυτό μαμά;

Το παρακάτω απόφθεγμα το είπε ο Αϊνστάιν "αν δεν μπορείς να το εξηγήσεις με απλά λόγια, ούτε εσύ ο ίδιος το έχεις καταλάβει πολύ καλά".

Χι χι χι

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το παρακάτω απόφθεγμα το είπε ο Αϊνστάιν "αν δεν μπορείς να το εξηγήσεις με απλά λόγια, ούτε εσύ ο ίδιος το έχεις καταλάβει πολύ καλά".

Χι χι χι

Αυτό που εκμεταλλεύεται η κάθε πίστη είναι ότι και η επιστήμη έχει περιορισμούς.Πχ ξέρουμε μέχρι και ένα δισεκατομυριοστό του δευτερολέπτου μετά το bing bank τα γεγονότα αλλά δεν ξέρουμε το πριν.Σαφώς πολλοί λένε ότι δεν υπήρχε πριν καθώς ο χρόνος δημιουργήθηκε μαζί με τον χώρο αλλά πάλι χωρίς χρόνο πως συνέβη η έκρηξη αφού χρειάζεται να υπάρξει χρονικό διάστημα ώστε να εκδηλωθεί ως τέτοια;Δεύτερο μεγάλο πρόβλημα ακόμα και αν ξεπεράσουμε αυτόν τον σκόπελο, είναι ότι σύμφωνα με τους ειδικούς τα πρώτα δισεκατομυριοστά του δευτερολέπτου δημιουργήθηκε ίση ποσότητα ύλης και αντιύλης αποτέλεσμα που θα έπρεπε να μας οδηγήσει πάλι στο απόλυτο μηδέν, με τους ειδικούς να κάνουν λόγο εντελώς αόριστα, ότι τα σωματίδια της αντιύλης ίσως να είχαν απειροελάχιστα διαφορετική "γεύση" από αυτά της ύλης οπότε έστω και οριακά η ύλη να επικράτησε,διευκρινίζοντας ωστόσο(οι ειδικοί) ότι δεν έχουν καμία απόδειξη επ'αυτού.Υπάρχουν θεμελιώδη ζητήματα δηλαδή που δεν έχουν διευκρινιστεί και ίσως να μην διευκρινιστούν ποτέ.Πάντα λέω το παράδειγμα στους γύρω μου ότι όταν προσπαθεί ο άνθρωπος να εξηγήσει το πως έγινε το σύμπαν είναι σαν μία σταγόνα νερού σε ένα τυχαίο πηγάδι να προσπαθεί να εξηγήσει το πως έγινε όλος ο ωκεανός.Σαφώς και είμαι με την πλευρά της επιστήμης απλώς θεωρώ το είδος μας πολύ μηδαμινό σε σχέση με την πολυπλοκότητα και την απεραντότητα του σύμπαντος ώστε να διαλευκάνει 100% το τι έχει συμβεί. Αυτοί είναι και οι λόγοι πιστεύω όπου πάντα οι θρησκείες θα έχουν το πάτημα, να λένε τα παπατζιλίκια τους  και να έχουν ακροατές.

 

Off topic.Εδώ παραθέτω κάποιες από τις γνώσεις μου γύρω από διάφορα επιστημονικά θέματα που μας απασχολούν από την αρχαιότητα και όπως θα δεις είμαι αρκετά ενημερωμένος.Το post μου αυτό είναι παρμένο από το section του μπλα μπλα.Χι χι χι.Οπότε το ποιος από τους δυο μας μπορεί να καταλάβει από Aινστάιν ή όχι άσε να το κρίνουν άλλοι.Άντε να παίξεις κανένα candy crash saga στο κινητό και μετά μπορείς να προσπαθήσεις να καταλάβεις έστω και μία λέξη από αυτά που λέω πιο πάνω.Που την είδες ότι είσαι επί παντός επιστητού χωρίς να ξέρεις καν με ποιον συνομιλείς.Χι χι χι

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Η αγορά στα pc έπεσε γιατί οι απαιτήσεις σε ισχύ έχουν μείνει στάσιμες Εγώ που χρησιμοποιώ και επαγγελματικά το pc το εχω 5 χρόνια. Το κινητό μου αν και κάνει 150€ συνδέεται στην τιβι και μπορώ να δω και popcorn και kodi και να παίξω και να συνδέσω ποντίκι και να δουλέψω και office. Κατά πόσο όμως είναι βολικό και το ίδιο να βλέπεις ταινία να παίζεις παιχνίδια ή να δουλεύεις από το κινητό? Και πόσες ώρες θα το κάνεις?
Εκείνα που για μένα είναι άχρηστα είναι τα ταμπλετ εφόσον τα κινητά πλέον είναι 6''.Μονο χρήσιμα ίσως είναι για κάποιους μεγάλους σε ηλικία που δεν μπορούν να δουλέψουν pc ή λαπτοπ ή για παιδακια

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επί της ουσίας, διάφορα στοιχεία χωρίς συγκεκριμένη σειρά.

 

Η Apple παρουσιάζει τα ipad pro.

Η Microsoft με τα surface pro (και windows 10) ενοποιεί tablets και laptops

Η Google με τα tablet και chromebook.

 

Ενδιαφέρουσες προτάσεις από Samsung με tablet και dex.

 

Μονό το iPhone, πουλάει περισσότερες μονάδες από όλα τα pc ΜΑΖΙ.

 

Από παιχνίδια playstation, Xbox κτλ πουλάνε 10 φορές παραπάνω.

 

Αλλα όχι, τί ξέρω εγώ; Τα pc χρειάζονται για το σπίτι. Ο ένας κανει βάση δεδομένων με τα ψώνια της βδομάδας, ο άλλος σχεδιάζει ηλεκτρικά μίξερ για χόμπι.

bing bank

 

Off topic.Εδώ παραθέτω κάποιες από τις γνώσεις μου γύρω από διάφορα επιστημονικά θέματα που μας απασχολούν...

 

Οπότε το ποιος από τους δυο μας μπορεί να καταλάβει από Aινστάιν ή όχι άσε να το κρίνουν άλλοι...

 

Γνωρίζεις ότι Αϊνστάιν και big bang (όχι τράπεζα) θεωρία δεν τα πάνε καλά. Μάλιστα, μια από τις τελευταίες εργασίες του, ήταν για ένα σύμπαν που δεν χρειάζεται καν το big bang, ασχέτως αν δεν την τελείωσε ποτέ, γιατί μάλλον ήταν λανθασμένη.

 

 

http://blogs.discovermagazine.com/crux/2014/03/07/einsteins-lost-theory-describes-a-universe-without-a-big-bang/

 

Χι χι χι

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...