Προς το περιεχόμενο

Vodafone international - 9,5gb και 100 λεπτά προς όλους κάθε μήνα με 10€


manosfp

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Είπα να πάρω και εγώ το International σήμερα μιας και ήμουν στο σταθμό μετρό στην Ομόνοια και ρωτάω την κοπέλα αν έχει πακέτα international και μου απαντάει "Ναι έχω αλλά τι ταυτότητα έχεις ; Γιατί μας έχουν απαγορέψει να δίνουμε σε Έλληνες" 

 

Βζίουμ... που λέει και ο Κλεομένης....

 

Και ρωτώ τώρα μεταξύ σοβαρού και αστείου. Δεν υπάρχει κάποιος νόμος που να απαγορεύει την άρνηση παροχής υπηρεσίας ή πώλησης αγαθών με βάση την εθνικότητα κάποιου ; 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 387
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Παιδιά...μόλις πήγα σε κατάστημα βονταφον Χολαργό συγκεκριμένα κ το πήρα χωρίς πρόβλημα 10€ η αναναιωση μόνο κ μου έδωσε κ δύο σιμ CU δώρο.

Αυτά που πήρα ήταν σύνολο 9φευγα γιγα συν 100 προς όλους συν τον χρόνο για international συν πακέτα για σοσιαλ και βίντεο (δεν ξέρω ποια θα τα δίνει και τους επόμενους μήνες αλλά τώρα τα πήρα)στο βοντApp μου λέει τώρα ανάμεικτα 18.600 mb χαχα..

Ευχαριστώ προσωπικά κ εγώ όλους που ενημερώνουν κ έχουμε επωφεληθει

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Υπάρχει δυνατότητα να παραγγείλεις κάρτα σιμ από το site της Vodafone (Cu, International, του Ολυμπιακού κλπ). http://www.vodafone.gr/portal/client/contactfrm/packageDeliveryRequest.action

Εγώ έκανα αυτό αφού δε μου τη δίνουν από κοντά (δε θα γυρίσω τώρα όλη την Αθήνα να δω που το δίνουν σε Έλληνες).

Σε καλεί ένα εκπρόσωπος την επόμενη εργάσιμη για να κανονίσεις που και πότε να τη στείλουν. (έτσι λέει άρα λογικά τη Δευτέρα θα με πάρουν)

Απλά ελπίζω να έχει τις ίδιες προσφορές.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

παιδιά να ρωτήσω το φοιτητικο της vodafone είναι καλύτερο συνολικά σαν πακέτο ή το international είναι πιο καλό?

 

Το φοιτητικό είναι καλύτερο σε ομιλία αφού έχει πακέτο που για πολλούς κάνει 4 ευρώ (για κάποιους 5) και παίρνεις 1000 λεπτά προς όλους και 200mb (χώρια τα 600 λεπτά προς cu και 600 Mb που παίρνεις κάθε μήνα ακόμα και αν δε βάλεις κάρτα) και υπάρχει και πακέτο με 1200 λεπτά και 1200 sms προς όλους και 600 mb με 7 ευρώ.

Το international δε πιάνεται στα δεδομένα αλλά λεπτά δίνει 100 και αυτά μάλλον είναι προσωρινή προσφορά.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

παιδια απο σημα ιντερνετ πως ειστε γενικα στην vodafone?

 

Μεχρι στιγμης εχω κοσμοτε και γενικα πιανει πολυ καλα και σε απομακρυσμενες περιοχες. Μεχρι και στο καραβι οταν ταξιδευω τις περισσοτερες ωρες πιανει ιντερνετ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

παιδια απο σημα ιντερνετ πως ειστε γενικα στην vodafone?

 

Μεχρι στιγμης εχω κοσμοτε και γενικα πιανει πολυ καλα και σε απομακρυσμενες περιοχες. Μεχρι και στο καραβι οταν ταξιδευω τις περισσοτερες ωρες πιανει ιντερνετ.

εγω που εχω dual sim και δουλευω και τα 2 δικτυα η βονταφον ειναι πιο δυνατη σε θεμα download + upload !

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

εγω που εχω dual sim και δουλευω και τα 2 δικτυα η βονταφον ειναι πιο δυνατη σε θεμα download + upload !

 

 

Νομιζω θα την κοψω την κοσμοτε τελειως (θα βγαλω το ιντερνετ απο το συμβολαιο) και θα παρω ενα dual sim, να το κανω οπως εσυ.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Νομιζω θα την κοψω την κοσμοτε τελειως (θα βγαλω το ιντερνετ απο το συμβολαιο) και θα παρω ενα dual sim, να το κανω οπως εσυ.

κοψε ολα τα συμβολαια...με 18 ευρω τον  μηνα εχω , 1500 προς ολους + 11GB ιντερνετ...αρχοντας!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

κοψε ολα τα συμβολαια...με 18 ευρω τον  μηνα εχω , 1500 προς ολους + 11GB ιντερνετ...αρχοντας!

 

Το κανεις με καρτοκινητο αυτο, εγω δεν μπορω να το κανω γιατι δεν θελω να αλλαξω νουμερο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Είπα να πάρω και εγώ το International σήμερα μιας και ήμουν στο σταθμό μετρό στην Ομόνοια και ρωτάω την κοπέλα αν έχει πακέτα international και μου απαντάει "Ναι έχω αλλά τι ταυτότητα έχεις ; Γιατί μας έχουν απαγορέψει να δίνουμε σε Έλληνες" 

 

Βζίουμ... που λέει και ο Κλεομένης....

 

Και ρωτώ τώρα μεταξύ σοβαρού και αστείου. Δεν υπάρχει κάποιος νόμος που να απαγορεύει την άρνηση παροχής υπηρεσίας ή πώλησης αγαθών με βάση την εθνικότητα κάποιου ; 

ελλάδα vodafone 2017 ...

πρίν από  1 μήνα , ηθελα καί εγώ vodafone international βασικά  τό παίρνω εδώ κ 3 χρόνια μόνο γιά internet γιά επαρχία γιά 1 μήνα,

κ ποτέ δέν ειχα πρόβλημα,

ημουν ομόνοια κ βγαίνοντας από μετρό κ ανεβαίνοντας τίς σκάλες συναντώ 2 ατομα τίς vodafone , κ μού ειπαν ακριβώς τό ιδιο ...

μόνο σέ αλλοδαπούς δίνουμε ...

λέω ρέ πάτε καλά ...γιά πάρτε τηλ. γιά σιγουριά , πράγματι πήρανε τηλ. μπροστά μου (μάλλον στά κεντρικά? ) κ μού ειπαν οτι ετσι ειναι μόνο σέ αλλοδαπούς δίνουμε...

εριξα μπινελίκια στή vodafone ...(οχι βέβαια στά παιδιά) κ εφυγα , δίπλα ακριβώς περίπου στά 10 μέτρα ειναι ενα κατάστημα vodafone 

εξω ακριβώς ειχε ενα μικρό τραπεζάκι κ μιά κοπέλα εξυπηρετούσε κόσμο κ λέω ας ρωτήσω  .., λέω θέλω vodafone international κλπ ,κ μού ειπαν 

οτι δίνεται μόνο σέ αλλοδαπούς κ προτού νά τής πώ ποιός ειναι εδώ υπεύθυνος γιά νά διαμαρτυρηθώ ,μού λέει μάλιστα δίνουμε φυσικά

κ σέ ελληνες αρκεί νά εχετε ταυτότητα κ βέβαια  τά 10 euro ,λέω τά παιδιά δίπλα μού ειπαν οτι ισχύει μόνο γιά αλλοδαπούς ,ξαφνιάστηκε η 

κοπελιά ρωτάει τόν προιστάμενο κ λέει κ αυτός πώς αυτό ειναι ρατσιστικό γιά τούς ελληνες πού σάς ειπαν  κ ΔΕΝ ΙΣΧΥΕΙ  ...εδωσα πράγματι ταυτότητα  κ τά 10 euro , κ μού εδωσαν κανονικά τό vodafone internasional ... κ μάλιστα μού εδωσαν κανονικά κ απόδειξη πληρωμής ενώ τίς προηγούμενες φορές πού επαιρνα από παιδιά στούς σταθμούς τού μετρό δέν μού εδιναν κάποια απόδειξη παρά μόνο τό πακέτο σύνδεσης ...μυστήρια πράγματα...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.
  • Δημιουργία νέου...