Προς το περιεχόμενο

Επικίνδυνες (και μη) περιοχές στη Θεσσαλονίκη


OMpampasMouEinaiAEKtzhs

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Αμα είναι λιώμα πως κινδυνεύεις;

 

 

 

 

Τι είδους πρεζόνια κυκλοφορούν εκεί ρε παιδιά; Αλκοολικοί κοκάκιδες;

δεν είπα ότι κινδυνεψα. Ωστόσο έχω πετύχει στο ίδιο σημείο τύπους να κάνουν χρήση στα απόκρυφα τους... Να σπάνε μπουκάλια για να σφαχτουν μεταξύ τους και διάφορα άλλα. Υπόψιν πως μιλάμε για ένα μνημείο ουνεσκο το οποίο θα μπορούσε να είναι και έμβλημα της πόλης.
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 95
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Γιατί δεν έχετε πάντα μαζί σας ένα σπρέι πιπεριού; εάν δεν μπορείτε να αποφύγετε την μανούρα ως έσχατη λύση.Επίσης ένα τιπ, επειδή παίζει πολύ σιδερογροθια, μπορείτε να έχετε ένα μεγάλο χαλκα, να χωρά το χέρι και να κλείνει η μπουνιά.σε ενδεχόμενο ψαχτηρι από τους κύριους μπάτσους δεν υπάρχει θέμα κανένα.

Αυτό δεν είναι λύση γιατί αφενός σπάνια στην πέφτει ένας μόνος του, αφετέρου δε ξέρεις τι κουβαλάει αυτός.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

To ΑΠΘ πάντως προσφέρεται για παντός είδους δραστηριότητες τις νυκτερινές ώρες. Από κλοπές κινητών μέχρι βιασμούς κ ξυλοδαρμούς. Το προτείνω ως αρένα αν χρειαστεί να κάνουμε κάτι παρόμοιο του Purge.

Πλέον έχει και ιερόδουλες.

Πριν κάνα 10 μέρες ανέβηκα στα κάστρα στη πορταρα και ο τόπος βρωμουσε μπαφο. Επίσης υπήρχαν άτομα που έκαναν μπαμ πως πουλάνε. Ίσως ήταν και τυχαίο και προς θεού δεν λέω ότι είναι επικίνδυνη περιοχή

Εκεί πάμε για να κανουν...δε πουλάνε.
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ΑΠΘ,ροτοντα,Γιαννιτσών.παίζει μαχαιρωμα, ληστεία εφόσον είσαι με τα πόδια.Επίσης έχει γίνει μόδα , όταν είσαι παρέα και περπατάς στην παραλία, πιάνουν τον έναν και είτε δίνεις κινητό/λεφτά είτε τον πετάνε στην θάλασσα

 

Σε μια Θεσσαλονικη ενος παραλληλου κοσμου ολα αυτα βεβαια.

 

ΑΠΘ εχω κυκλοφορησει γυρω στις 70 χιλιαδες φορες κυριολεκτικα και ποτέ δεν με ενοχλησε κανείς εκτός απο μια φορα που εκει στο δρομακι πισω απο την κεντρικη βιβλιοθηκη οπου μου ζητησαν λεφτα, δεν τα εδωσα και τελος ολα. Απο περυσι και προπερσι και προπροπερσι παντως καθαρισε αρκετα η κατασταση στο δασακι του Μετεωροσκοπειου απο τους ναρκομανεις που μαζευονταν και που και που(πολυ σπανια στατισιτκως, αλλά επειδη ηταν πολλοι οι περιπτωσεις ηταν αρκετες) ενοχλουσαν τους περαστικους/φοιτητες.

 

 Γιαννιτσων εκτός απο κανεναν γυφτο που θα συναντησεις και 1 στις 30 φορες θα σε κοιταξει περιεργα και ισως σου ζητησει λεφτα, το μόνο επικινδυνο ειναι η αισθητικη σου απο τις διάφορες ιεροδουλες και τραβεστι που κυκλοφορουν.

 

Πισω απο την Ροτοντα το βραδυ μετα τις 12 ειναι επικινδυνα πραγματι αλλά οχι σε στυλ Μπρονξ, αλλά 1 στις 10 μπορει καποιος να κινηθει πανω σου με περιεργο τροπο.

 

Στην παραλια αυτο που ειπες μπορει ισως να εγινε μια φορα σε καποιον καποια στιγμη, απο τις δισεκατομμυρια φορες ανθρωπων που πηγαν εκει.

Εγω παντως ποτέ δεν το εχω συναντησει ή ακουσει βαδιζοντας και στα πρωτα "ηντα" της ηλικιας μου.

 

Δενδροποταμο μακρυα φυσικα!

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Η λύση είναι να κυκλοφορείς κι εσύ με ένα ωραίο μαχαίρι τύπου ράμπο πάνω σου, και να εύχεσαι να μη στην πέσουν οι μπάτσοι πρώτοι...

 

Τι να κλάσει το μαχαίρι άμα οι άλλοι έχουν σίδερα;

 

Τώρα άμα καταφέρεις και πάρεις άδεια οπλοφορίας τότε και μπάτσοι να σε ελέξουν όλα κομπλέ...είσαι νόμιμος. 

 

 

Η λύση είναι να κάνει περιπολία η αστυνομία πιο συχνά αλλά δε τους θέλετε...είναι "μπάτσοι γουρούνια δολοφόνοι". Φάτε τα πρεζόνια και τα κλεφτρόνια τώρα.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν έχει και υπερβολικά επικίνδυνες περιοχές η Θεσσαλονίκη.

 

Σίγουρα το ΑΠΘ πλέον, έχει χειροτερεύσει κατά πολύ η κατάσταση σε σχέση με παλιότερα. 

Η Ροτόντα νέο στέκι ναρκωμανών, αλλά μόνο σε μια περιοχή στο πάρκο. Λίγο πιο κάτω άνετα πίνεις τον καφέ σου στην Καμάρα.

 

Στη ρωμαική αγορά δεν υπάρχει πρόβλημα είναι πολυσύχναστη περιοχή. Δίπλα στο άγαλμα στην πλευρά του πάρκου που είναι πιο απομονωμένη μαζεύονται τζάνκια.

 

Γενικά αυτά είναι μέρη που μπορείς να τα παρακάμψεις εύκολα.

 

Στην Γιαννιτσών ίσως κινδυνεύσεις γιατί είναι μεγάλη και όχι πολυσύχναστη περιοχή.

 

Δενδροπόταμο δεν έχω παει τελευταία, λογικά δεν θα έχει αλλάξει κάτι.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μέχρι τώρα λέμε για τα πρεζόνια και τους αλκοολικούς...αλλά για τα σκυλιά κανείς δεν είπε μέχρι τώρα. Τα σκυλιά μπορεί να είναι πολύ πιο επικίνδυνα ειδικά στις βιομηχανικές περιοχές η σε αραιοκατηκημένες περιοχές.

 

Δε ξέρω για Θεσ/νίκη...αλλά Αθήνα άμα περάσεις από την Ιερά Οδό/Πέτρου Ράλλη (στην περιοχή του Βοτανικού/Ρουφ αντίστοιχα), Ταύρο, Ρέντη, κτλ. απλά τη γάμησες. Έχω φάει δάγκωμα από σκύλο στο Ρέντη και ούτε που το πείραξα το μ***ένο...απλά περνούσα μπροστά. 

 

Και μετά τρέχουν οι φιλόζωοι να τα υποστηρίξουν. 

 

 

Τέσπα...για πείτε από Θεσ/νίκη τι παίζει με σκυλιά.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στην χειρότερη πρέπει να είσαι απλά προσεκτικός στα μουσλιμογκέτο την νύκτα(που είναι χιλιόμετρα έξω από το κέντρο).

 

Που εννοείς;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μέχρι τώρα λέμε για τα πρεζόνια και τους αλκοολικούς...αλλά για τα σκυλιά κανείς δεν είπε μέχρι τώρα. Τα σκυλιά μπορεί να είναι πολύ πιο επικίνδυνα ειδικά στις βιομηχανικές περιοχές η σε αραιοκατηκημένες περιοχές.

 

Δε ξέρω για Θεσ/νίκη...αλλά Αθήνα άμα περάσεις από την Ιερά Οδό/Πέτρου Ράλλη (στην περιοχή του Βοτανικού/Ρουφ αντίστοιχα), Ταύρο, Ρέντη, κτλ. απλά τη γάμησες. Έχω φάει δάγκωμα από σκύλο στο Ρέντη και ούτε που το πείραξα το μ***ένο...απλά περνούσα μπροστά.

 

Και μετά τρέχουν οι φιλόζωοι να τα υποστηρίξουν.

 

 

Τέσπα...για πείτε από Θεσ/νίκη τι παίζει με σκυλιά.

Τι να παίζει ρε φίλε έχει έναν αδέσποτο κοπρο έξω από το σπίτι του Κεμάλ, έχει δαγκωσει έξι ανθρώπουςμέχρι τώρα.έναν τον έριξε από το μηχανάκι.τον μάζεψε ο Δήμος τον πλάκωσε στα εμβόλια και τώρα πάλι τον άφησε.παει και αραζει δίπλα από τη διμοιρία των ΜΑΤ που είναι εκεί.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Tο ΑΠΘ και την δεκαετια του 2000 ηταν επικύνδινη περιοχή τα βράδια;

 

Επειδή εγώ πήγαινα συχνά μετά το 2007 άλλα και φίλοι πριν από μένα στη βιβλιοθήκη κυρίως. Δεν ήταν και τόσο επικίνδυνη περιοχή αν ήσουν λίγο υποψιασμένος. Από 2010 κατα εμέ άλλαξε πολύ προς το χειρότερο.

Τι να παίζει ρε φίλε έχει έναν αδέσποτο κοπρο έξω από το σπίτι του Κεμάλ, έχει δαγκωσει έξι ανθρώπουςμέχρι τώρα.έναν τον έριξε από το μηχανάκι.τον μάζεψε ο Δήμος τον πλάκωσε στα εμβόλια και τώρα πάλι τον άφησε.παει και αραζει δίπλα από τη διμοιρία των ΜΑΤ που είναι εκεί.

 

Δωρεάν διανομή πακέτου "ευθανασίας" πεζοδρομίου. Κοινώς φόλα. Αυτή θα είναι η κατάληξη κατά 99.9 %.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...