Προς το περιεχόμενο

Επικίνδυνες (και μη) περιοχές στη Θεσσαλονίκη


OMpampasMouEinaiAEKtzhs

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Στο ΑΠΘ η κατάσταση έχει ξεφύγει την τελευταία τριετία και εντελώς εντελώς φέτος που έχει ναρκωτικά, νταβατζίδες, λάθρο και γύφτο τσαντίρι στην πλατεία της βιβλιοθήκης κάθε τόσο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 95
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Επειδή εγώ πήγαινα συχνά μετά το 2007 άλλα και φίλοι πριν από μένα στη βιβλιοθήκη κυρίως. Δεν ήταν και τόσο επικίνδυνη περιοχή αν ήσουν λίγο υποψιασμένος. Από 2010 κατα εμέ άλλαξε πολύ προς το χειρότερο.

 

 

ρώτησα γιατι σπουδαζα εκει, 2002 με 2008 και δεν ειχα ακουσει κάτι.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Tο ΑΠΘ και την δεκαετια του 2000 ηταν επικύνδινη περιοχή τα βράδια;

 

Οχι.

Καπου εκει αρχισε να γινεται ΟΧΙ επικινδυνη, αλλά δεν περνας μετα τις 12-1 το βραδυ και χωρις να εχεις τα ματια σου ανοιχτα.

 Τα τελευταια 3 χρονια ειχε γινει μια περιεργη κατασταση μαζευοντας ναρκομανεις εκει περα σε μεμονωμενα σημεια αλλά περυσι καλυτερεψε πολυ αυτο. Σιγα σιγα ξαναχτιζεται ομως δυστυχως.

 

Τέσπα...για πείτε από Θεσ/νίκη τι παίζει με σκυλιά.

 

Τιποτα. Περισσοτερο κινδυνευεις απο τα κορακια ή τις δεκαοχτουρες παρα απο σκυλια στην Θεσσαλονικη.

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ρώτησα γιατι σπουδαζα εκει, 2002 με 2008 και δεν ειχα ακουσει κάτι.

 

Eγώ το 2005 που πρωτοπήγα μέχρι και το 07 ήταν σχετικά ΟΚ. Την αράζανε οι της ΚΝΕ σε διάφορα σημεία οπότε αν περνούσες από κει δεν είχες θέμα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μη παίρνεις όρκο. 

 

Πιο εύκολα γίνετε κλοπή την ημέρα παρά τη νύχτα. Πιο πολύς κόσμος κυκλοφορεί μέρα οπότε οι πιθανότητες είναι μεγαλύτερες για να πιάσουν λαβράκι αυτοί που ασχολούνται με το σπορ.

 

Άμα δουν καμιά γυναίκα (ειδικά γυναίκα) μόνη της σε καμιά γωνία να στέλνει μήνυμα στο κινητό της ξερωγώ και τύχει και περνάνε δύο τυπάδες μπροστά της...ε πάνε μπροστά και της λένε "Δώσε το κινητό σου μωρή π****!" 

 

Ε και άμα είναι και λίγο ανώμαλοι την σέρνουν πίσω από κανά θάμνο και τη βιάζουν.  Και μετά άντε να τους βρούνε.

 

Με άλλα λόγια που έχεις περισσότερες πιθανότητες να σε ληστέψουν; Άμα κυκλοφορείς 4 PM στο Πεδίον Του Άρεως η 4 AM στα στενά της Καλλιθέας;

 

 

Δε ξέρω για Θεσ/νίκη...αλλά Αθήνα άμα περάσεις από την Ιερά Οδό/Πέτρου Ράλλη (στην περιοχή του Βοτανικού/Ρουφ αντίστοιχα), Ταύρο, Ρέντη, κτλ. απλά τη γάμησες. Έχω φάει δάγκωμα από σκύλο στο Ρέντη και ούτε που το πείραξα το μ***ένο...απλά περνούσα μπροστά.

 

facepalm^2

 

Πραγματικά, από αυτά που έχω διαβάσει από ορισμένους έχω αρχίσει να πιστεύω ότι μέχρι τώρα μάλλον ζούσαν μες στη ντουλάπα ή τη γυάλα και βγαίνουν απλά για μία ώρα στις 8 το βράδυ ώστε να δούνε ειδήσεις. Μετά ξανά μέσα :P

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Και εγω ηξερα μια παρεα φιλων που κυκλοφορουσαν στη Θεσσαλονικη το βραδυ, τους την επεσαν, δεν τους εδωσαν πορτοφολια-κινητα και μετα τους εριξαν μια στο κεφαλι ισα να αιμορραγουν και τους κρεμασαν αναποδα να πεθανουν αργα και βασανιστικα. Καλυτερα οταν πεφτει ο ηλιος σπιτι σου. Να βλεπεις ειδησεις, να τρως το γιαουρτακι σου και μετα νανι

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Είχες ποτέ πάρε δώσε με τσιγγάνους; Το τονίζω το τσιγγάνους.

 

Είχα, ναι. Και σίγουρα δεν ήταν και η καλύτερη μου (χωρίς να υπάρχει πραγματική επικινδυνότητα παρόλα αυτά).

Όμως τα παραπάνω θεωρώ πως έχουν αρκετή δόση υπερβολής.

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εντάξει μπορεί να είναι υπερβολικό, αλλά εγώ έχω μάθει μόλις βλέπω παρέα τσιγγάνων (τσιγγάνος και μόνος του ποτέ), να γυρνάω κεφάλι από την άλλη για παν ενδεχόμενο. 

 

Και αν τύχει και έχεις κανά γνωστό καθηγητή/καθηγήτρια ρώτα ποιοι κάνουν τις περισσότερες φασαρίες στα σχολεία και θα δεις τι θα σου απαντήσουν. :-D 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιδες προσοχή απο Σεπτέμβρη στην Ικτίνου, όταν ανοίξουν τα σχολεία στα διαλείμματα βγαίνουν τα εκτάκια από το δημοτικό και ψηρίζουν τυρόπιτες. :P

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιδες προσοχή απο Σεπτέμβρη στην Ικτίνου, όταν ανοίξουν τα σχολεία στα διαλείμματα βγαίνουν τα εκτάκια από το δημοτικό και ψηρίζουν τυρόπιτες. :P

 

και η Ικτίνου είχε γίνει στέκι μπαφο-αλληλέγγυων, δεν ξέρω αν την καθάρισαν πλέον.

Αλλά όχι δεν είναι επικίνδυνη περιοχή (με εξαίρεση τα σκουπίδια που αφήνουν)    :P

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

και η Ικτίνου είχε γίνει στέκι μπαφο-αλληλέγγυων, δεν ξέρω αν την καθάρισαν πλέον.

Αλλά όχι δεν είναι επικίνδυνη περιοχή (με εξαίρεση τα σκουπίδια που αφήνουν) :P

Ικτίνου οτσν πήγαινα 1 γυμνασίου πριν 27 χρόνια ήταν υπέροχα... Πολλά καφέ, πολύ νιμου γενικά όλος ο αφρός,τωρα δεν ξέρω τι παίζει.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 1 χρόνο αργότερα...

Το πρωί όλα τα μέρη είναι οκ. Βράδυ μετά τις 10 οι παρακάτω περιοχές πρέπει να αποφεύγονται:

ΑΠΘ 

Περιοχή σταθμού-Ξηροκρηνη

Περιοχή Βαρδάρη-Γιαννιτσών 

Πλ. Αριστοτέλους πάνω απ το άγαλμα του Βενιζέλου

Παρκάκι Ροτόντας και γύρω στενά 

(Δεν αναφέρω Δενδροποταμο, Νικόπολη κτλ., καθώς δεν έχει κάποιος λόγο να πάει σε αυτές τις περιοχές ούτως ή άλλως).

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

για δωσε ινφο,τι παιζει νικοπολη,διοτι τα τελευταια 40+ χρονια που μενω εδω,λιγα πραματα ακουσα.....και μαλιστα σε νυχτερινη εργασια.....εκτος και αν εννοεις την ευξεινουπολη με τα φρουτα της ρωσιας..........

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...