Προς το περιεχόμενο

Σύμφωνα με τη JPMorgan το iPhone 8 δεν θα καθυστερήσει, αλλά θα διατεθεί σε περιορισμένες ποσότητες


voltmod

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Super Moderators

To 64αρι όμως?

 

Αν πάρει κάποιο Galaxy Sx τις πρώτες μέρες, πόσο θα έχει πάει μετά από ένα χρόνο και πόσο εύκολα θα βρει αγοραστή που θα ψήνεται να δώσει ένα ποσό που θα έχει την μικρότερη δυνατή χασούρα? Που αν έχει βγει και προσφορά πρόσφατα θα σου πει ότι αυτή θέλει για τιμή αναφοράς κι όχι την τρέχουσα στο skroutz...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 130
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοφιλείς Ημέρες

To 64αρι όμως?

Δεν υπαρχει 64αρι, υπαρχει 32αρι.

Εβαλα το 128αρι γιατι ειναι η πιο δημοφιλης εκδοση για το iphone 7 plus(Λογικο, μιας και τα 32gb θεωρουνται λιγα σε high-end κινητο που δεν εχει επεκταση μνημης).

 

Ακομα και στις αγγελιες στο φορουμ εδω, δυσκολευεσαι να βρεις 32gb iphone 7 plus, ειναι περισσοτερα τα 128αρια.

Αν πάρει κάποιο Galaxy Sx τις πρώτες μέρες, πόσο θα έχει πάει μετά από ένα χρόνο και πόσο εύκολα θα βρει αγοραστή που θα ψήνεται να δώσει ένα ποσό που θα έχει την μικρότερη δυνατή χασούρα? Που αν έχει βγει και προσφορά πρόσφατα θα σου πει ότι αυτή θέλει για τιμή αναφοράς κι όχι την τρέχουσα στο skroutz...

Αν παρει καποιος galaxy s τις πρωτες μερες, τοτε θα εχει παρομοια χασουρα με του iphone.

Το θεμα ειναι οτι ο περισσοτερος κοσμος δεν αγοραζει τις πρωτες μερες, αλλα αγοραζει στο συνολο της διαρκειας του χρονου.

Ετσι, ο περισσοτερος κοσμος εχει μεγαλυτερη χασουρα με το iphone.

 

Και επειδη ακριβως ειπες αυτο:

Ναι αλλά το quote που έκανα έλεγε για αγορά κάθε χρόνο. Αν αγοράζεις κάθε χρόνο πρέπει να κοιτάς πότε συμφέρει να παίρνεις και πότε να πουλάς...

 

ειναι προφανες οτι καποιος που αγοραζει καθε χρονο και θελει να κοιταει ποτε τον συμφερει να αγορασει, τοτε δεν αγοραζει day 1.

 

Ετσι κι αλλιως δεν ειναι ευκολο συχνα να αγορασεις day 1 λογω διαθεσιμοτητας ή επειδη δεν ληγει το συμβολαιο σου τοτε ακριβως, οποτε περιμενεις για την επιδοτηση κλπ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Λογικά μεγαλύτερη χασούρα, όχι παρόμοια... :P

Σε day 1 η χασουρα θα ειναι παρομοια(πιθανως μικροτερη), οχι μεγαλυτερη.

 

Πχ ειδαμε οτι για το iphone 7 plus 128 στα ~1050€ η χασουρα ειναι περιπου στα ~400€ τωρα στο 8μηνο(αφου οι αγγελιες παιζουν ηδη στα 650€), πριν καν βγει ο αντικαταστατης και πριν κλεισει χρονο.

 

Αν ειχες παρει day 1 ενα galaxy s7 edge τον Μαρτιο του 2016 στα 800€, τοτε τον Μαρτιο-Απριλιο του 2017 το πουλαγες γυρω στα 400€, ενω ειχε κλεισει χρονο και ειχε βγει ο αντικαταστατης.

Αρα χασουρα 400€ αν αγορασες day 1 και πουλαγες ενω εχει βγει ο αντικαταστατης.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Super Moderators

Δεν μιλάω για το 128αρι όμως...

 

Τέσπα δεν έχει νόημα να το συνεχίσουμε, δεν ήταν αυτό το point μου (το μέγεθος της χασούρας) έτσι κι αλλιώς...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν μιλάω για το 128αρι όμως...

Οπως ειπα και πριν, μιλας για ενα πολυ συγκεκριμενο και μικρο ποσοστο χρηστων.

Το 128αρι ειναι η πιο δημοφιλης εκδοση iphone 7 plus, ακομα και στις αγγελιες στο φορουμ εδω, δυσκολευεσαι να βρεις 32gb iphone 7 plus, ειναι περισσοτερα τα 128αρια.

 

Αλλα ακομα και το 32αρι να βαλεις, τοτε η χασουρα σε παρομοια επιπεδα, αντε να ειναι ~350€(αγορά στα ~900€, πωληση στα 550€) για τωρα στο 8μηνο, πριν καν βγει ο αντικαταστατης.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγώ που έχω το s7 edge, το επόμενο τηλέφωνο το θέλω με 6gb Ram. 


 Και αφήστε τις εξυπνάδες κάποιοι ότι έχει iOS και δε χρειάζεται.

 

Κ όμως μέχρι τώρα το iOS δε χρειάζεται.. Σε κανα χρόνο ίσως 2 εξαρτάται το τι θα προσθέσουν μπορεί..
Είχα s7 edge και πήγα σε iPhone 7.

 

Και με τα 2 καλά ήμουν αλλά αν πω ότι κάποιο ήθελε κάτι παραπάνω από hardware θα ήταν το s7..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

τι πράγματα είναι αυτά;!;5000€επετειακό είναι τι γυφτιες είναι αυτές τώρα ;!; τεχνητή έλλειψη μέχρι να παρακαλάνε να πάρουμε τα βρώμικα λεφτά τους..!!χαλαρωνουμε εκεί στο κουπερτινο και δε θέλω τέτοια να σηκώσουν κεφάλι τα θύματα ..! α ρε βρεγμένη σανίδα που μας χρειάζεται σαν ανθρώπινο είδος ..!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

Κ όμως μέχρι τώρα το iOS δε χρειάζεται.. Σε κανα χρόνο ίσως 2 εξαρτάται το τι θα προσθέσουν μπορεί..

Είχα s7 edge και πήγα σε iPhone 7.

 

Και με τα 2 καλά ήμουν αλλά αν πω ότι κάποιο ήθελε κάτι παραπάνω από hardware θα ήταν το s7..

 

τι κανεις γλυκο μου αγορι με το κινητο σου ,προσομοιωσεις κοσμολογικων μοντελων? σου λαγκαρει το s7 οταν τρεχεις το big bang? 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...