Προς το περιεχόμενο

Διέρρευσαν και άλλες εικόνες του Galaxy Note 8


voltmod

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Προσωπικά κινητό για 1000 δεν παίρνω με τίποτα. Το 2016 πήραμε το Note 7 για περίπου $700 μέσω T-Mobile με 2 χρόνια πληρωμή άτοκες και τελικά το γυρίσαμε πίσω 3 φορές

 

1η φορά μας έδωσαν δανεικό Edge

2η φορά γυρίσαμε το Edge για να πάρουμε την επόμενη έκδοση του Note 7

3η φορά γυρίσαμε την δεύτερη έκδοση του Note 7 και πήραμε το Edge οριστικά

 

Από ότι γνωρίζω οι οι Νοτιοκορεατες που γύρισαν το Note 7 θα μπορέσουν να πάρουν το Note 8 για μισή τιμή.

 

Εγώ προς το παρών παραμένω στο Note 3 και περιμένω να δω ποιο θα είναι το επόμενο κινητό μέχρι 650-700 τι πολύ.

 

Προς το παρών τείνω προς το Oneplus A5000

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 47
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοφιλείς Ημέρες

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

Επισκέπτης

Τεχνογνωσία για μεγαλύτερες μπαταρίες ακόμα να αποκτήσουν;

 

Ρε παιδιά σταματήστε επιτέλους αυτη την καραμέλα. Η αγορά εχει δειξει οτι δεν καιγεται για μεγαλες μπαταρίες αλλά για λεπτες συσκευες. Αν ενδιαφέρονταν δεν θα αγοραζαν το iPhone που μεχρι πριν μερικα χρονια η μπαταρια ήταν τραγική. Επίσης με φυσιολογική χρήση (internet, photos και μερικά video), το S8+ βγαζει ανετοτατα μια ημερα. Ετσι κι αλλιως καθε βραδυ τα φορτιζουμε. Αν καποιοι θελετε να τρεχετε premiere στο κινητο και τελειώνετε την μπαταρία σε 20 λεπτα τι να πω. Δικαιωμά σας, αλλα είστε ισχνη μειοψηφια οποτε δεν μας απασχολεί

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

"Ρε παιδιά σταματήστε επιτέλους αυτη την καραμέλα. Η αγορά εχει δειξει οτι δεν καιγεται για μεγαλες μπαταρίες αλλά για λεπτες συσκευες."

 

Το Samsung Galaxy S8 Plus (δεν μπορώ να συγκρίνω τις διαστάσεις του NOTE 8 επειδή δεν τις γνωρίζουμε ακόμα), έχει μπαταρία 3500mA και πάχος 8,1cm.

Το Xiaomi Mi Max 2 (μιας και αναφέρθηκε παραπάνω), έχει μπαταρία 5300mA (!) και πάχος 7,6cm δηλαδή είναι και λεπτότερο από πάνω.

 

Θα μου πεις ότι δεν έχουν τον ίδιο μηχανισμό κάμερας πίσω...

Πάντως και πάλι η διαφορά βγάζει μάτια.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ειλικρινά δεν μπορώ να καταλάβω ποιος λογικός άνθρωπος θα δώσει 500 ευρώ παραπάνω τον Σεπτέμβρη για να πάρει το ίδιο ακριβώς τηλέφωνο με το S8 plus με 0,1 ίντσα μεγαλύτερη οθόνη και γραφίδα. 500 ευρώ για μια γραφίδα; Come on...

Συν 2GB μνήμης, συν άλλη μια κάμερα. Και πάλι βέβαια 550 ευρώ διαφορά είναι too much. Θα δούμε τι άλλο μπορούν να προσφέρουν οι Κορεάτες.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν έχω καταλάβει ρε παιδιά με αυτά που διαβάζω... Το Note 8 θα το πάρει αυτός που έχει το S8, S7, ή προηγούμενη έκδοση Note... ή ένας που δεν μπορεί πλέον να κάνει τη δουλειά του με ένα πολύ παλαιότερο κινητό (είτε γιατί το κινητό του δεν έχει τις δυνατότητες που χρειάζεται, είτε γιατί έχει κλαταρει γενικώς...). Το κινητό εμένα μου φαίνεται τούμπανο, αλλά επειδή εγώ (προς το παρόν τουλάχιστον) δεν το χρησιμοποιώ ως επαγγελματικό εργαλείο...τι να το κάνω... Γιατί πρέπει να είναι πάντα τόσο μεγάλες και ρηξικέλευθες οι αλλαγές για να γίνει ντόρος!?! ...θα μου πεις ο κόσμος "πεθαίνει" να είναι μοδάτος ... Και ας μη κρυβόμαστε, για αυτό οι οθόνες είναι κυρτές και οι θήκες των iphones έχουν τρύπα για να φαίνεται το μήλο.. αλλά εμείς που λέμε τη γνώμη μας στο insomnia δεν πρέπει να είμαστε πιο down-to-earth!?!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν έχω καταλάβει ρε παιδιά με αυτά που διαβάζω... Το Note 8 θα το πάρει αυτός που έχει το S8, S7, ή προηγούμενη έκδοση Note... ή ένας που δεν μπορεί πλέον να κάνει τη δουλειά του με ένα πολύ παλαιότερο κινητό (είτε γιατί το κινητό του δεν έχει τις δυνατότητες που χρειάζεται, είτε γιατί έχει κλαταρει γενικώς...). Το κινητό εμένα μου φαίνεται τούμπανο, αλλά επειδή εγώ (προς το παρόν τουλάχιστον) δεν το χρησιμοποιώ ως επαγγελματικό εργαλείο...τι να το κάνω... Γιατί πρέπει να είναι πάντα τόσο μεγάλες και ρηξικέλευθες οι αλλαγές για να γίνει ντόρος!?! ...θα μου πεις ο κόσμος "πεθαίνει" να είναι μοδάτος ... Και ας μη κρυβόμαστε, για αυτό οι οθόνες είναι κυρτές και οι θήκες των iphones έχουν τρύπα για να φαίνεται το μήλο.. αλλά εμείς που λέμε τη γνώμη μας στο insomnia δεν πρέπει να είμαστε πιο down-to-earth!?!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κατοχος samsung τα τελευταια χρονια . Ειχα περασει ενα φεγγαρι και απο iphone και απο lg . Αλλα τιποτα δεν φτανει τις δυνατοτητες του samsung και την ομορφια . Ειχα και note 2 και 3 . Αλλα δεν θα μπορουσα να κουβαλαω στην τσεπη κατι τετοιο . Προσφατα αγορασα s8 . Ειμαι πολυ ευχαριστημενος καi ικανοποιημενος με τις δυνατοτητες . Περιμενα και 2 μηνες να πεσει η τιμη και το πηρα . Πριν ειχα το s7 . Δεν ειχα καποιο θεμα με το κινητο δυναμιτης αλλα μου αρεσε αυτη η οθονη του s8 . Δεν λεω οτι τα λεφτα ειναξ πολλα αλλα ποσο συχνα αλλαζεις κινητο .

Και iphone που εκανα δωρο προσφατα στην κοπελα μ και το δουλεψα λιγο δεν την παλεβα με τα τοσα εικονιδια και να μην βλεπεις φοντο . Ειχε το galaxy s6 και δεν τις αρεσε και τωρα το μετανιωσε που βλεπει το s8 .

Υπάρχουν και οι φάκελοι.

"Ρε παιδιά σταματήστε επιτέλους αυτη την καραμέλα. Η αγορά εχει δειξει οτι δεν καιγεται για μεγαλες μπαταρίες αλλά για λεπτες συσκευες."

 

Το Samsung Galaxy S8 Plus (δεν μπορώ να συγκρίνω τις διαστάσεις του NOTE 8 επειδή δεν τις γνωρίζουμε ακόμα), έχει μπαταρία 3500mA και πάχος 8,1cm.

Το Xiaomi Mi Max 2 (μιας και αναφέρθηκε παραπάνω), έχει μπαταρία 5300mA (!) και πάχος 7,6cm δηλαδή είναι και λεπτότερο από πάνω.

 

Θα μου πεις ότι δεν έχουν τον ίδιο μηχανισμό κάμερας πίσω...

Πάντως και πάλι η διαφορά βγάζει μάτια.

Τι διάολο τούβλα κοιτάζεις; Μάλλον εννοείς mm και όχι cm. Τέλος μας τα έχετε ζαλίσει σε κάθε άρθρο με την Xiaomi. Άμα γουστάρετε τόσο πολύ τον "Πρωτότυπο" Κινέζο, χαρείτε τον αλλά μην μας ζαλίζετε κάθε φορά που θα έρθει μία είδηση για Premium Smartphone. Σίγα σιγά θα σταματήσουν τα ηλίθια "iPhone vs Android" και θα έχουμε "Premium Smartphones vs Chinese Copycats" 

 

Τα καινούργια Galaxy S8 και Note8 είναι από τα καλύτερα κινητά της αγοράς και με όμορφο σχεδιασμό, την ίδια στιγμή οι Copycats βγάζουν mediocre συσκευές που συνεχώς μοιάζουν είτε με iPhone είτε με Galaxy. 

  • Like 5
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το κακο ειναι οτι δεν θα χωραει σε τσεπη αυτο για κανενα λογο. Το s8 plus ειναι μεγαλυτερο απο το note 3 και το note 3 ειναι 5.7 η οθονη, τα note ειναι παντα μεγαλυτερα απο τα ''s'' αρα λογικα δεν μου κανει το note :( .

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κοινως δεν ξερεις τι σου γινεται 

Αν σε κάποιον δεν του αρέσει η samsung δηλαδή δεν ξέρει τι του γίνεται; προβατάκι μυρίζω...

 

Και επίσης το παιδί είπε ότι το συγκεκριμένο του άρεσε... άμυαλο προβατάκι μυρίζω

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

"Ρε παιδιά σταματήστε επιτέλους αυτη την καραμέλα. Η αγορά εχει δειξει οτι δεν καιγεται για μεγαλες μπαταρίες αλλά για λεπτες συσκευες."

 

Το Samsung Galaxy S8 Plus (δεν μπορώ να συγκρίνω τις διαστάσεις του NOTE 8 επειδή δεν τις γνωρίζουμε ακόμα), έχει μπαταρία 3500mA και πάχος 8,1cm.

Το Xiaomi Mi Max 2 (μιας και αναφέρθηκε παραπάνω), έχει μπαταρία 5300mA (!) και πάχος 7,6cm δηλαδή είναι και λεπτότερο από πάνω.

 

Θα μου πεις ότι δεν έχουν τον ίδιο μηχανισμό κάμερας πίσω...

Πάντως και πάλι η διαφορά βγάζει μάτια.

Αν εν έτη 2017 κοιτάς αριθμούς σε χαρτή και όχι real life performance είσαι χαμένος από χέρι φίλε μου. Οι αριθμοί δεν λένε απολύτως τίποτα.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ΑΑΧΧΧ..Περασμένα μεγαλεία! Είχα Note 3 & Note 4, πραγματικά απίστευτες συσκευές. Όσο καλό και να είναι δεν γνωρίζω αν είμαι διατεθημένος να ξαναδώσω τόσα χρήματα για αγορά κινητού. Από τότε που γνώρισα την xiaomi έχω αλλάξει γνώμη για το πόσα χρήματα πληρώνουμε σε specs και πόσα για το όνομα. Εϊναι πραγματικά πανέμορφο με βάση τις εικόνες από το άρθρο αλλά value for money αγορά στα 800€ ή στα 900€ που θα είναι η τιμή του,λιγάκι δύσκολο! Πλεόν RedΜi Note4 με τον 10πύρηνο Mediatek και όλα καλά!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κανένα ουσιώδες κινητό θα δούμε ποτέ?

Τι να τα κανω τα benchmark αν πρέπει να εχω και powerbank μαζι.

Θήκη για γρατζουνιες,τσαντάκι μεταφοράς με κωδικό ασφαλείας να μην το κλέψουν και παει λέγοντας...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...