Προς το περιεχόμενο

Ασφαλιση οχηματος σε ενοικιαζομενα


nitri796

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Καλησπερα. Νοικιασα ενα τετρατροχο για 2 μερες και σημερα ειχα ενα ατυχημα στο παρκαρισμα σε ενα πεζουλι και προκληθηκε ζημια στο οχημα. Δεν εχω ενημερωσει ακομη την εταιρεια και θα τους το παω αυριο...Το συμβολαιο αναγραφει "full insurance over 150€" καθως πληρωσα 6 ευρω τη μερα γι αυτο. Αυτο σημαινει οτι εχω μεικτη ασφαλεια; Στην περιπτωση αυτη ισχυει οτι θα πληρωσω μεχρι 150 ευρω η οτι η εταιρια θα πληρωσει μεχρι 150 ευρω; Δεν γνωριζω ακομη το κοστος παντως εχει στραβωσει μπροστα το σιδερο και η ροδα...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αυτό σημαίνει πως τα πρώτα 150€ τα πληρώνεις εσύ, η ασφάλεια θα πληρώσει τα υπόλοιπα σε περίπτωση που η ζημιά υπερβαίνει τα 150.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Απλα αυτος εκει μου λεγε πως τα εξτρα λεφτα που δινω καθε μερα ειναιγια ασφαλεια τριτων μονο και καλα και οχι για ζημιες του οχηματος ενω το συμβολαιο λεει ακριβως αυτο που ειπα "full insurance coverage over 150€" Προφανως θα ακολουθησω το συμβολαιο ετσι?

Δηλαδη επειδη εχω και 2 αμαξια κιολας και ξερω τι παιζει με ενοιιιαζομενα, ξερω οτι με τα λεφτα που δινεις καθε μερα καλυπτεται ετσι κι αλλιως οι ζημιες σε τριτους χωρις αυτο το εξτρα ποσο

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Και εγώ αυτό ξέρω, πως τα έξτρα 6€/ημέρα είναι για μικτή ασφάλιση, η υποχρεωτική από το νόμο(σωματικές βλάβες και υλικές ζημιές τρίτων) ασφάλιση συμπεριλαμβάνεται στην τιμή ενοικίου. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Και μικτή ασφάλεια να έχεις με απαλλαγη 150€(πληρώνεις 150€ δηλαδη οτι κι αν γινει)αν η ζημιά βρίσκεται στο κάτω μέρος του αυτοκινήτου και στους τροχούς,τα πληρώνεις όλα.Διαβασε το συμβόλαιο που υπεγραψες να δεις τι καλύπτει και τι όχι.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...