Προς το περιεχόμενο

APPLE iPad Pro 9.7 Wi-Fi 32GB (405 ευρώ)


xgol

Προτεινόμενες αναρτήσεις

σφραγισμενο ηταν ναι

βγαζοντας την εσωτερικη ζελατινα ειχε μεσα ενα μικρο σκουπιδακι λεω τι δι@ολο; θα ετυχε...

μετα βλεπω ενα πολυ ψιλο σημαδακι στη μια γωνια και ενα πολυ ψιλο επισης στην πλατη σαν πολυ κοντη τριχα και το γλυκο ηρθε κι εδεσε με την ξελιγωμενη μπαταρια...

Τσεκαρε τον σειριακό μήπως πάρεις καμιά πληροφορία από εκεί.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 156
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Τσεκαρε τον σειριακό μήπως πάρεις καμιά πληροφορία από εκεί.

τσεκαρα στην apple ζηταει να ενεργοποιησω το apple id για να μου πει σε αλλα site που δοκιμασα λεει οτι ειναι 15 μηνων η συσκευη θελω να πιστευω οτι εννοει απο την παραγωγη της... :devil: :devil: :devil:

 

εχει να προτεινει κανεις καποιο site για να τσεκαρω;

επισης ειναι πανω απο μιση ωρα στο ρευμα και ακομα δεν ανοιγει... ( δεν ειναι σε πριζα αλλα με το καλωδιο πανω σε imac)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εάν είναι 15μηνες που έχει κατασκευαστεί είναι λογικό να έχει ξεφορτησει η μαπαταρια, λογικά θα έχει και παλιό iOS...μου είχε τύχει κι εμένα σε iPhone που ήταν σφραγισμένο 1χρονο+

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εάν είναι 15μηνες που έχει κατασκευαστεί είναι λογικό να έχει ξεφορτησει η μαπαταρια, λογικά θα έχει και παλιό iOS...μου είχε τύχει κι εμένα σε iPhone που ήταν σφραγισμένο 1χρονο+

το θεμα ειναι οτι εχει και τα σημαδακια... βρωμαει το πραγμα... μακαρι να πεφτω εξω!

edit1)

το εβαλα στην πριζα με τον φορτιστη του και ανοιξε! μπαταρια στο 2% μετα απο μια ωρα που το ειχα στον mac (μου φαινεται περιεργο αλλα τεσπα...) δειχνει να φορτιζει κανονικα και ολα να δουλευουν ρολοι τωρα για τα σημαδακια θα κανω τον μακακα γιατι οπως προειπε και ο φιλος αντε ν αποδειξεις οτι δεν τα ειχε ηδη...

 

edit2) φοραει ios 9.3.1 αρα ειναι οντως παλιας παρτιδας

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

το θεμα ειναι οτι εχει και τα σημαδακια... βρωμαει το πραγμα... μακαρι να πεφτω εξω!

 

edit1)

το εβαλα στην πριζα με τον φορτιστη του και ανοιξε! μπαταρια στο 2% μετα απο μια ωρα που το ειχα στον mac (μου φαινεται περιεργο αλλα τεσπα...) δειχνει να φορτιζει κανονικα και ολα να δουλευουν ρολοι τωρα για τα σημαδακια θα κανω τον μακακα γιατι οπως προειπε και ο φιλος αντε ν αποδειξεις οτι δεν τα ειχε ηδη...

 

edit2) φοραει ios 9.3.1 αρα ειναι οντως παλιας παρτιδας

Φόρτιζε το στην πρίζα και όχι στο μακ. Γιατί αυτό κάνει τόσο πολλη ώρα.
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

fazer: Τελικα το προβλημα στο ipad σου για το οποιο συζηταμε εδω και 2 σελιδες ειναι οτι...;

 

(Περα απο το οτι μαλλον δεν εχεις ξαναχρησιμοποιησει apple tablet και καθε τι που σου φαινεται περιεργο το ερμηνευεις ως προβλημα της συσκευης.)

 

Ενα συντομο FAQ λοιπον:

1. ipad να φορτισει απο USB Η/Υ θελει μερες. Ουσιαστικα δεν φορτιζει, παρα μονο συντηρει την μπαταρια εκει που ειναι με την προυποθεση οτι δεν το χρησιμοποιεις την ιδια ωρα.

2. Αδεια μπαταρια. Αν μεινει 15 μηνες αφορτιστο, θα αδειασει. Ετσι ειναι οι μπαταριες λιθιου.

3. Στο site της apple οταν βαλεις το σειριακο σου δινει μηνα της κατασκευης της παρτιδας κι οχι της πωλησης. Συνεπως το ipad σου δεν πωληθηκε σε κανεναν πριν 15 μηνες...

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

fazer: Τελικα το προβλημα στο ipad σου για το οποιο συζηταμε εδω και 2 σελιδες ειναι οτι...;

 

(Περα απο το οτι μαλλον δεν εχεις ξαναχρησιμοποιησει apple tablet και καθε τι που σου φαινεται περιεργο το ερμηνευεις ως προβλημα της συσκευης.)

 

Ενα συντομο FAQ λοιπον:

1. ipad να φορτισει απο USB Η/Υ θελει μερες. Ουσιαστικα δεν φορτιζει, παρα μονο συντηρει την μπαταρια εκει που ειναι με την προυποθεση οτι δεν το χρησιμοποιεις την ιδια ωρα.

2. Αδεια μπαταρια. Αν μεινει 15 μηνες αφορτιστο, θα αδειασει. Ετσι ειναι οι μπαταριες λιθιου.

3. Στο site της apple οταν βαλεις το σειριακο σου δινει μηνα της κατασκευης της παρτιδας κι οχι της πωλησης. Συνεπως το ipad σου δεν πωληθηκε σε κανεναν πριν 15 μηνες...

το προβλημα ειναι φιλε μου οτι τα σημαδια που εχει ειναι υπαρκτα και οταν μια "καινουρια" συσκευη εχει σημαδια θελεις δεν θελεις γινεσαι καχυποπτος.

στο site της apple επισης μεχρι να βαλω το icloud μου δεν εδινε καμια πληροφορια περαν του οτι το s/n ανηκει σε ενα ipad pro 9.7

και συγγνωμη αν σε κουρασαμε φιλε μου αλλα δεν σε υποχρεωσε κανεις να απαντησεις!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Aρχικα δεν με κουρασες αλλα προσπαθω εδω και 2 σελιδες να καταλαβω αν υπαρχει καποιο προβλημα με την αγορα σου ή αν απλως μας αναφερεις ως προβλημα οτιδηποτε σου προξενει απορια και το συνδυαζεις-σχετιζεις με 2 σημαδια που εντοπισες.

 

Οποτε, αν καταλαβαινω σωστα, το ipad σου δεν εχει κανενα προβλημα περα απο τα 2 σημαδια που αναφερεις.

Θα ειχε ενδιαφερον, αν σου ειναι ευκολο, να δουμε 1-2 φωτογραφιες με αυτα για να αντιληφθουμε το μεγεθος του προβληματος.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Aρχικα δεν με κουρασες αλλα προσπαθω εδω και 2 σελιδες να καταλαβω αν υπαρχει καποιο προβλημα με την αγορα σου ή αν απλως μας αναφερεις ως προβλημα οτιδηποτε σου προξενει απορια και το συνδυαζεις-σχετιζεις με 2 σημαδια που εντοπισες.Οποτε, αν καταλαβαινω σωστα, το ipad σου δεν εχει κανενα προβλημα περα απο τα 2 σημαδια που αναφερεις.Θα ειχε ενδιαφερον, αν σου ειναι ευκολο, να δουμε 1-2 φωτογραφιες με αυτα για να αντιληφθουμε το μεγεθος του προβληματος.

Τόλμησε ο άνθρωπος να εκφρασει απορίες για το ipad, στσυροστε τον και αλατι στις πληγες

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Aρχικα δεν με κουρασες αλλα προσπαθω εδω και 2 σελιδες να καταλαβω αν υπαρχει καποιο προβλημα με την αγορα σου ή αν απλως μας αναφερεις ως προβλημα οτιδηποτε σου προξενει απορια και το συνδυαζεις-σχετιζεις με 2 σημαδια που εντοπισες.

 

Οποτε, αν καταλαβαινω σωστα, το ipad σου δεν εχει κανενα προβλημα περα απο τα 2 σημαδια που αναφερεις.

Θα ειχε ενδιαφερον, αν σου ειναι ευκολο, να δουμε 1-2 φωτογραφιες με αυτα για να αντιληφθουμε το μεγεθος του προβληματος.

ισως αν εδινες λιγο παραπανω σημασια σ αυτα που γραφω πιο πανω δεν θα χρειαζοταν καν να κανουμε αυτη τη συζητηση

 

edit1)

το εβαλα στην πριζα με τον φορτιστη του και ανοιξε! μπαταρια στο 2% μετα απο μια ωρα που το ειχα στον mac (μου φαινεται περιεργο αλλα τεσπα...) δειχνει να φορτιζει κανονικα και ολα να δουλευουν ρολοι τωρα για τα σημαδακια θα κανω τον μακακα γιατι οπως προειπε και ο φιλος αντε ν αποδειξεις οτι δεν τα ειχε ηδη...

 

edit2) φοραει ios 9.3.1 αρα ειναι οντως παλιας παρτιδας

 

οσο για τα σημαδια ειναι πολυ ψιλα οπως επισης ηδη εχω πει :)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Aν κάποιος από Θεσσαλονίκη παρήγγειλε Space Grey 32άρι που δεν θέλει τελικά να παραλάβει, αν έχει την καλοσύνη ας με ενημερώσει.

Επεξ/σία από DrFreeman
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τελικά πήρα απο κατάστημα Γερμανός (χωρίς online παραγγελία) το 32άρι σε Space Grey, 449€ και έλαβα 17960 go4more πόντους -45€ επιστροφή δηλαδή- καθώς και πληκτρολόγιο belkin αξίας 70€.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...