Προς το περιεχόμενο

APPLE iPad Pro 9.7 Wi-Fi 32GB (405 ευρώ)


xgol

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 156
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

τσεκαρα στην apple ζηταει να ενεργοποιησω το apple id για να μου πει σε αλλα site που δοκιμασα λεει οτι ειναι 15 μηνων η συσκευη θελω να πιστευω οτι εννοει απο την παραγωγη της... :devil: :devil: :devil:

 

εχει να προτεινει κανεις καποιο site για να τσεκαρω;

επισης ειναι πανω απο μιση ωρα στο ρευμα και ακομα δεν ανοιγει... ( δεν ειναι σε πριζα αλλα με το καλωδιο πανω σε imac)

 

Για serial check:

https://checkcoverage.apple.com/gr/el/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ξέρετε βέβαια ότι δεν πρέπει μία μπαταρία λιθίου να αποφορτίζει πλήρως (με το πλήρως εννοώ το πραγματικό 0 και όχι αυτό που θα έδειχνε η ένδειξη του iPad).

 

https://electronics.stackexchange.com/questions/164103/if-li-ion-battery-is-deeply-discharged-is-it-harmful-for-it-to-remain-in-this-s

 

Κοινώς, η μπαταρία μάλλον έχει υποστεί ζημιά. Ίσως πρέπει να το κυνηγήσετε με Γερμανό-Apple.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το θέμα είναι το πως θα ελέγξουμε με σιγουρια την κατάσταση της μπαταρίας και το αν έχει κάποιο πρόβλημα;

 

Πέρα από την καθημερινή χρήση - στην οποία εμένα τουλάχιστον μου φαινεται φυσιολογική η συμπεριφορά της.

 

Τα σχετικά apps ελέγχου μπαταρίας σε iOS συσκευές είναι αξιόπιστα; Κάπως θα πρέπει να στηριχθεί το αίτημα ενεργοποίησης της εγγύησης, ειδικά εφόσον δεν παρουσιάζει κάποιο ευδιάκριτο πρόβλημα λειτουργίας.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Από ό,τι γράφουν οι περισσότεροι είναι γενικό το κακό...

 

Είμαι στο τσακ να το πάρω και ας είναι και σε άκυρο χρώμα αλλά με ανησυχεί το θέμα με την μπαταρία.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κοινώς, η μπαταρία μάλλον έχει υποστεί ζημιά. Ίσως πρέπει να το κυνηγήσετε με Γερμανό-Apple.

 

Αν υποστεί ζημιά και έχουμε θέμα θα το κυνηγήσουμε.

 

Ειδάλλως δεν παίζει να δικαιωθείς από κανέναν και πουθενά, όταν η συσκευή λειτουργεί απροβλημάτιστα και η μπαταρία συμπεριφέρεται κανονικά.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αν υποστεί ζημιά και έχουμε θέμα θα το κυνηγήσουμε.

 

Ειδάλλως δεν παίζει να δικαιωθείς από κανέναν και πουθενά, όταν η συσκευή λειτουργεί απροβλημάτιστα και η μπαταρία συμπεριφέρεται κανονικά.

Αυτό μπορείς να το αποφανθείς μόνο αν το συγκρίνεις με άλλο iPad Pro 9.7 με μπαταρία σε καλή κατάσταση.

 

"A deeply discharged battery might have a higher self-discharge due to the above mentioned damage."

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στο κατάστημα τι θα υποστηρίξεις? Ανοίξτε μου ένα άλλο iPad να τις μετρήσουμε τις μπαταρίες μας?

 

Εγώ το φόρτισα πλήρως την Παρασκευή, έχουμε Τρίτη και ακόμα να ξεφορτίσει με χαλαρή καθημερινή χρήση 2 ωρών. Δεν διακρίνω κανένα απολύτως πρόβλημα προσωπικά.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ειδα το μηχανημα προσωπικα.. ετρεξα το battery life app και εβγαλε φθορα 0% ενώ εμεινε το ipad ολο το βραδυ χωρις wi-fi και το πρωι ηταν στο 100% . παρτε το αφοβα. απο μια γρηγορη ματια ειναι πολυ γρηγορο και η οθονη καταπληκτική ενώ οι φωτο που βγαζει ειναι οι καλύτερσ που εχω δει σε ταμπλετ. επισης το τσεκαραμε με  το σειριακό αριθμο και εβγαζε εγγυηση ενα ετος από την αγορά. εγώ αν το χρειαζόμουν θα το ειχα παρει.. ηταν πολύ καλή προσφορά...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ναι, μια χαρά λειτουργεί αλλά δεν είναι θήκη, μόνο βάση keyboard όπως είπε και ο DrMorgan.

 

70€ πάντως δεν έδινα για βάση

ευχαριστω για τη διευκρινιση ειχα την εντυπωση οτι ηταν και θηκη :)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...