Προς το περιεχόμενο

Ozark


thomasG4

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Επισκέπτης
Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Μαύρο χιούμορ, σουρεαλισμός, ειρωνεία, δράση, έκπληξη και αγωνία το Ozark αποτελεί ίσως το πιο επιτυχημένο  tv show της χρονιάς και πάει παρακάτω το θέμα του Breaking Bad. Τα όρνια του Ozark-κυριολεκτικά και μεταφορικά- περικυκλώνουν την ιδέα της ευτυχισμένης οικογένειας και εμείς παρακολουθούμε με ευχαρίστηση

Επεξ/σία από Επισκέπτης
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 298
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

2 ώρες πριν, thanosfwto είπε

Μαύρο χιούμορ, σουρεαλισμός, ειρωνεία, δράση, έκπληξη και αγωνία το Ozark αποτελεί ίσως το πιο επιτυχημένο  tv show της χρονιάς και πάει παρακάτω το θέμα του Breaking Bad. Τα όρνια του Ozark-κυριολεκτικά και μεταφορικά- περικυκλώνουν την ιδέα της ευτυχισμένης οικογένειας και εμείς παρακολουθούμε με ευχαρίστηση

Η ίδια ιστορία είναι το breaking bad; 

Είδα λίγο αλλά δεν μπορώ τον πρωταγωνιστή, τον θεωρώ ατάλαντο σε σύγκριση με του Ozark που τον θεωρώ υπέροχο!! 

  • Confused 1
  • Sad 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
12 ώρες πριν, Boubis1411 είπε

Η ίδια ιστορία είναι το breaking bad; 

Είδα λίγο αλλά δεν μπορώ τον πρωταγωνιστή, τον θεωρώ ατάλαντο σε σύγκριση με του Ozark που τον θεωρώ υπέροχο!! 

ιδια δεν ειναι αλλα ειναι εμφανες οτι μοιαζουνε σαν σειρες και εχουνε αρκετα κοινα σημεια

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 18/6/2020 στις 6:52 ΜΜ, *nenya* είπε

Μερικοί ελεγαν οτι ανεβαζαν την φωτεινότητα της οθονης τους μονο κ μονο για να καταφερουν να δουν το Ozark φαντασου

Μήπως τελικά το "γαμάτο" μαυρο που όλοι θέλουν και τα review sites μας λένε οτι είναι το ζητούμενο να μην είναι τόσο γαμάτο; Μαλλον δεν θα μάθω αν δεν αποκτήσω μια τέτοια συσκευή.

Μολις τέλειωσα και τον 3ο κύκλο σε IPS μονιτορ (απο αυτα με το μάπα μαύρο) και δεν είχα κανένα θέμα με την χαμηλή φωτεινότητα της σειράς. Ομως έχεις δίκιο έχω ακούσει και απο φίλο οτι είναι πολύ σκοτεινή. Δεν θυμάμαι τώρα σε τι συσκευή το είδε αυτος. Αν δεν το ανέφερε αυτός και εσεις εδώ δεν θα είχα ιδέα οτι υπάρχει αυτό το "πρόβλημα".

Ωραία η σειρά, αν και δεν συμπαθω κανέναν,ειδικά την Ρουθ, που μου θυμίζει και κάποια που δεν θέλω να θυμάμαι. Μαλλον γουστάρω που δεν υπάρχει συμπαθής χαρακτήρας, αντίθετα με άλλες σειρές ακομα και αν είναι εγκλήματιας πρεζάκιας ή κάτι αλλο και καλα "κακό" , μας κάνουν να τον συμπαθούμε. Αυτό την κάνει να διαφέρει νομιζω και μου αρέσει.

Άκυρο, ο Buddy ήταν ο μόνος συμπαθής.

Την Wendy και την κόρη της θέλω να τις κοπανίσω στο κεφάλι με baseball bat. Οπως και την Darlene (ειναι και μια αηδία εμφανισιακά) . Αυτό μάλλον σημαίνει οτι παίζουν καλά.

Και το black humor της σειράς μ'αρέσει.

Οσο για την κατά την γνώμη μου άκυρη σύγκριση,  για μενα δεν κλάνει μια μπροστά στο Bb.

Τον υπέροχο πρωταγωνιστή που τον είδατε, που έχει την ίδια έκφραση εδω και 30 επεισόδεια. '_'

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 ώρες πριν, Agent_Orange είπε

Μήπως τελικά το "γαμάτο" μαυρο που όλοι θέλουν και τα review sites μας λένε οτι είναι το ζητούμενο να μην είναι τόσο γαμάτο; Μαλλον δεν θα μάθω αν δεν αποκτήσω μια τέτοια συσκευή.

Μολις τέλειωσα και τον 3ο κύκλο σε IPS μονιτορ (απο αυτα με το μάπα μαύρο) και δεν είχα κανένα θέμα με την χαμηλή φωτεινότητα της σειράς. Ομως έχεις δίκιο έχω ακούσει και απο φίλο οτι είναι πολύ σκοτεινή. Δεν θυμάμαι τώρα σε τι συσκευή το είδε αυτος. Αν δεν το ανέφερε αυτός και εσεις εδώ δεν θα είχα ιδέα οτι υπάρχει αυτό το "πρόβλημα".

Ωραία η σειρά, αν και δεν συμπαθω κανέναν,ειδικά την Ρουθ, που μου θυμίζει και κάποια που δεν θέλω να θυμάμαι. Μαλλον γουστάρω που δεν υπάρχει συμπαθής χαρακτήρας, αντίθετα με άλλες σειρές ακομα και αν είναι εγκλήματιας πρεζάκιας ή κάτι αλλο και καλα "κακό" , μας κάνουν να τον συμπαθούμε. Αυτό την κάνει να διαφέρει νομιζω και μου αρέσει.

Άκυρο, ο Buddy ήταν ο μόνος συμπαθής.

Την Wendy και την κόρη της θέλω να τις κοπανίσω στο κεφάλι με baseball bat. Οπως και την Darlene (ειναι και μια αηδία εμφανισιακά) . Αυτό μάλλον σημαίνει οτι παίζουν καλά.

Και το black humor της σειράς μ'αρέσει.

Οσο για την κατά την γνώμη μου άκυρη σύγκριση,  για μενα δεν κλάνει μια μπροστά στο Bb.

Τον υπέροχο πρωταγωνιστή που τον είδατε, που έχει την ίδια έκφραση εδω και 30 επεισόδεια. '_'

Δηλαδή ο πρωταγωνιστής φαίνεται από την έκφραση; και ο Kevin την ίδια έκφραση είχε όλους τους κύκλους αλλά η σειρά ήταν και είναι πρώτη!!! 

Όσο για το σκοτεινή παιδιά εγώ θα πω ότι το Netflix βγάζει σκοτεινές σειρές, τα ίδια προβλήματα και σε εμένα με καλή σχετικά τβ. 

Το Star trek picard ας πούμε έχει νορμάλ φωτεινότητα. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ελα ρε Μπουμπς! Τι λεει καλά; 

Ποιος Κevin φιλε? 

Ε ναι ρε συ δεν έιναι βαρετός; Για την συγκεκριμένη σειρά λεμε, αλλού μπορεί να είναι γαμάτος ο ηθοποιος ξερω γω. Μου θυμίζει γλύφτη-ρουφιάνο wannabe προιστάμενο υπερωριάκια ο χαρακτήρας του στην σειρά.  Βασικά το είπα πιο πολύ γιατι κάποιος πριν τον σύγκρινε με Cranston ως WW και βρήκε μάπα τον 2ο (λολ) και αυτον υπέροχο.

Ασχετο, καλα ρε βασανιστήρια με Brujeria στην διαπασών; :D :D  Κάντε μου και μένα τέτοια :D Πως να μην αντιπαθήσω τον φλώρο που δήθεν υπέφερε.

 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, Agent_Orange είπε

Ελα ρε Μπουμπς! Τι λεει καλά; 

Ποιος Κevin φιλε? 

Ε ναι ρε συ δεν έιναι βαρετός; Για την συγκεκριμένη σειρά λεμε, αλλού μπορεί να είναι γαμάτος ο ηθοποιος ξερω γω. Μου θυμίζει γλύφτη-ρουφιάνο wannabe προιστάμενο υπερωριάκια ο χαρακτήρας του στην σειρά.  Βασικά το είπα πιο πολύ γιατι κάποιος πριν τον σύγκρινε με Cranston ως WW και βρήκε μάπα τον 2ο (λολ) και αυτον υπέροχο.

Ασχετο, καλα ρε βασανιστήρια με Brujeria στην διαπασών; :D :D  Κάντε μου και μένα τέτοια :D Πως να μην αντιπαθήσω τον φλώρο που δήθεν υπέφερε.

House of the cards.... Kevin spacey. 

Εγώ τον Kevin και τον bateman τους θεωρώ κορυφή.... Είναι τρομερά ταλέντα και οι δύο. 

 

  • Like 1
  • Confused 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 ώρες πριν, Boubis1411 είπε

House of the cards.... Kevin spacey. 

Εγώ τον Kevin και τον bateman τους θεωρώ κορυφή.... Είναι τρομερά ταλέντα και οι δύο. 

Εννοείται κορυφαίοι είναι συμφωνώ απόλυτα. Πολλές κλάσεις πάνω από όλους όσοι συμμετέχουν στο Breaking Bad με μία φωτεινή εξαίρεση, τον Bob Odenkirk που είναι απίστευτος απλά.  

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 ώρες πριν, maximusgr είπε

Εννοείται κορυφαίοι είναι συμφωνώ απόλυτα. Πολλές κλάσεις πάνω από όλους όσοι συμμετέχουν στο Breaking Bad με μία φωτεινή εξαίρεση, τον Bob Odenkirk που είναι απίστευτος απλά.  

Έτσι...αυτός κ Bob δεν μου αρέσει, ίσως είμαι περίεργος... Μου αρέσει από το teen Wolf ο πατέρας της κοπέλας του λύκου. 

Γενικα μου αρέσουν τύποι σαν τον Kevin και τον Jason όμως. 

Δεν ξέρω από τέχνη του σινεμά κλπ αλλά φέρονται πολύ αληθινά αυτοί οι τύποι στις ταινίες και σειρές τους. 

Τώρα για το breaking bad τον πρωταγωνιστή τον θεωρώ σαβούρα. 

Του έδωσα μια ευκαιρία το βλέπω και δεν με τραβάει κανένας εκεί, είμαι στο τρίτο επεισόδιο ακόμα όμως. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
42 λεπτά πριν, Boubis1411 είπε

Έτσι...αυτός κ Bob δεν μου αρέσει, ίσως είμαι περίεργος... Μου αρέσει από το teen Wolf ο πατέρας της κοπέλας του λύκου. 

Γενικα μου αρέσουν τύποι σαν τον Kevin και τον Jason όμως. 

Δεν ξέρω από τέχνη του σινεμά κλπ αλλά φέρονται πολύ αληθινά αυτοί οι τύποι στις ταινίες και σειρές τους. 

Τώρα για το breaking bad τον πρωταγωνιστή τον θεωρώ σαβούρα. 

Του έδωσα μια ευκαιρία το βλέπω και δεν με τραβάει κανένας εκεί, είμαι στο τρίτο επεισόδιο ακόμα όμως. 

Κοίτα το Breaking Bad ως σειρά αξίζει, είναι top notch δεν τίθεται θέμα, κάνε λίγο κουράγιο και θ'ανταμειφθείς. :-)

Επεξ/σία από maximusgr
  • Like 1
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

28 λεπτά πριν, maximusgr είπε

Κοίτα το Breaking Bad ως σειρά αξίζει, είναι top notch δεν τίθεται θέμα, κάνε λίγο κουράγιο και θ'ανταμειφθείς. :-)

Θα κάνω ναι... Μέχρι να βγουν Ozark, el dragon και karate Kid....μετά με χάνει :)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

22 ώρες πριν, Agent_Orange είπε

 

Τον υπέροχο πρωταγωνιστή που τον είδατε, που έχει την ίδια έκφραση εδω και 30 επεισόδεια. '_'

πλακα μας κανεις τωρα, ο Bateman ειναι τοπ ηθοποιος, περα οτι γραφει καταπληκτικα οτι λεει φαινεται τοσο ρεαλιστικο, και οι εκφρασεις του ειναι που τον κανουν ξεχωριστο. 

Αυτο που μου αρεσει σε οτι τον εχω δει, ειναι οτι βγαζει λιγο arrogant, dick personality, και στο ozark δινει ρεστα. 

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

O Bateman ενω φαινεται συμπαθητικος στο Ozark δειχνει μια απεχθεια. Εχει μια ουδετεροτητα σε οτι συμβαινει και μονο οταν πηγε στο μπουντρουμι του καρτελ εδειξε το αληθινο του προσωπο. Για τον ρολο που παιζει ειναι οτι πρεπει. Εχει παιξει σε πολλες κωμωδιες που και εκει ειναι εξαιρετικος. Και η γυναικα του παιζει εξαιρετικα στην σειρα οπως και η γρια. Η Ruth δεν ξερω ειναι καπως. Ο γιος τους επισης φαινεται να ειναι πολυ καλος ηθοποιος. Η κορη οχι και τοσο. 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...