Προς το περιεχόμενο

Ozark


thomasG4

Προτεινόμενες αναρτήσεις

1 ώρα πριν, najinblue3 είπε

πλακα μας κανεις τωρα

Τι αντίδραση είναι αυτη ρε συ;  

Καταρχήν τον έχω δεί μόνο στο Ozark.

Οπως και τον Cranston μονο στο Bb.

Σχολίασα οτι δεν συμφωνώ με τον Μπούμπη, που είπε τον Cranston ατάλαντο και αυτόν υπέροχο γιατί μου φαίνετε βαρετός, με την ίδια έκφραση παντα και ο χαρακτήρας που παίζει μου είναι αντιπαθητικος. 

Ε τι να κανούμε δεν τον γουσταρω τον τύπο στο Ozark. με το ζόρι δηλαδη;

Πιθανότατα αν τον δώ σε άλλο performance να αναθεωρήσω. Δεν τον εβγαλα και άχρηστο απο μια σειρά.

Και τι στο διαλο πρεπει να απολογηθώ τωρα που δεν συμφωνούμε;

 

 

 

  • Like 1
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 298
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
9 ώρες πριν, Agent_Orange είπε

Τι αντίδραση είναι αυτη ρε συ;  

Καταρχήν τον έχω δεί μόνο στο Ozark.

Οπως και τον Cranston μονο στο Bb.

Σχολίασα οτι δεν συμφωνώ με τον Μπούμπη, που είπε τον Cranston ατάλαντο και αυτόν υπέροχο γιατί μου φαίνετε βαρετός, με την ίδια έκφραση παντα και ο χαρακτήρας που παίζει μου είναι αντιπαθητικος. 

Ε τι να κανούμε δεν τον γουσταρω τον τύπο στο Ozark. με το ζόρι δηλαδη;

Πιθανότατα αν τον δώ σε άλλο performance να αναθεωρήσω. Δεν τον εβγαλα και άχρηστο απο μια σειρά.

Και τι στο διαλο πρεπει να απολογηθώ τωρα που δεν συμφωνούμε;

Καλά κάνεις ρε συ, όπως εμένα δεν μου αρέσει ο άλλος του BB δεν σου αρέσει και εσένα δεκτό. 

Πάντως θα δώσω μια ευκαιρία στο BB μήπως αλλάξω γνώμη για την σειρά,Για τον ηθοποιό δύσκολα χσχα. 

Επεξ/σία από Boubis1411
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 μήνες μετά...
Στις 7/10/2020 στις 6:32 ΜΜ, Boubis1411 είπε

Μάγκες ποτέ ο νέος κύκλος; κάνα νέο; 

Ακόμα τίποτα επίσημο. Το Μάρτιο του 2020 βγήκε η 3η και 2 μήνες μετά βγήκε μια ανακοίνωση ότι ξεκινάν τα γυρίσματα για την επόμενη. 

Αν σκεφτείς ότι η 3η βγήκε 1.5 χρόνο μετά τη 2η, μάλλον για καλοκαίρι του 21' θα πάει..

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

32 λεπτά πριν, Sterben_ είπε

Ακόμα τίποτα επίσημο. Το Μάρτιο του 2020 βγήκε η 3η και 2 μήνες μετά βγήκε μια ανακοίνωση ότι ξεκινάν τα γυρίσματα για την επόμενη. 

Αν σκεφτείς ότι η 3η βγήκε 1.5 χρόνο μετά τη 2η, μάλλον για καλοκαίρι του 21' θα πάει..

Έχουμε μέλλον... Δεν έχω νετφλιξ, ψάχνω 2 άτομα ακόμα για το μεγάλο πρόγραμμα. 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 εβδομάδες αργότερα...

Το Ozark με δίχασε σε απελπιστικό βαθμό. Πάσχισα να δω τις 2 πρώτες σεζόν, μου πήρε 2μηνες, το τι πάουζ πατούσα δε περιγράφεται. Μια ταλαιπωρία ήταν. Είχε κακή γραφή κατ εμέ. προσπαθούσαν να βάλουν ένα εκατομμύριο πράγματα.

Από ξέπλυμα μέχρι teenage δράμα ( παρθενιά Σαρλοτ, ότι πιο αχρειάστο παίχτηκε). Μετά πετάξανε και το πατέρα της Ρουθ μέσα, όπου τους βλέπαμε (Ρουθ-πατέρα) να επιχειρούν να κλέψουν μηχανή σκάφους (WtF) ενώ η Ρουθ είχε μπει ήδη στη μπίζνα και έβγαζε μια χαρά χρήματα. Ότι ναναι γινόταν, καμία συνοχή και αιτιολογία. Κάποιες φάσεις μου θύμιζε adventure παιχνίδι, που σκάει το πρόβλημα βρίσκουμε τη λύση , πάμε στο επόμενο πρόβλημα κλπ κλπ. Ένας φαύλος κύκλος. Και πολλές, αμέτρητες σεναριακές ευκολίες. Αυτό είναι το χειρότερο μου σε μια σειρά.  Έμπαινε imdb διάβαζα 9αρια δεκάρια λέω τι διάολο ρε βλέπουν που δε βλέπω.  Και κάπως έτσι κύλησε η ιστορία.

Και πάμε στη τρίτη σεζόν. Όπου το Ozark απογειώθηκε. Όπου τα άφησαν όλα στην άκρη και επικεντρώθηκαν στο καρτέλ- Helen - επιβίωση. Και εμφανίστηκε ο Ben και δώσανε το επεισόδιο 9. Που μου έπεσε το σαγόνι στο πάτωμα. Δωρεάν μαθήματα ερμηνειών. Εκεί ναι, να γράψω διθυράμβους. Αλλά δε γίνεται να προσπεράσω εύκολα το μαρτύριο των 2 πρώτων σεζόν. Ανυπομονώ για τη τέταρτη σεζόν. Λογικά ξεκινάει ένας μεγαλός πόλεμος οικογένειας εναντίον όλου του συνασπισμού του Οζαρκ. 

ΥΓ: Ο Bateman εκπληκτικός μετά το Μεξικό. 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, Edel είπε

Το Ozark με δίχασε σε απελπιστικό βαθμό. Πάσχισα να δω τις 2 πρώτες σεζόν, μου πήρε 2μηνες, το τι πάουζ πατούσα δε περιγράφεται. Μια ταλαιπωρία ήταν. Είχε κακή γραφή κατ εμέ. προσπαθούσαν να βάλουν ένα εκατομμύριο πράγματα.

Από ξέπλυμα μέχρι teenage δράμα ( παρθενιά Σαρλοτ, ότι πιο αχρειάστο παίχτηκε). Μετά πετάξανε και το πατέρα της Ρουθ μέσα, όπου τους βλέπαμε (Ρουθ-πατέρα) να επιχειρούν να κλέψουν μηχανή σκάφους (WtF) ενώ η Ρουθ είχε μπει ήδη στη μπίζνα και έβγαζε μια χαρά χρήματα. Ότι ναναι γινόταν, καμία συνοχή και αιτιολογία. Κάποιες φάσεις μου θύμιζε adventure παιχνίδι, που σκάει το πρόβλημα βρίσκουμε τη λύση , πάμε στο επόμενο πρόβλημα κλπ κλπ. Ένας φαύλος κύκλος. Και πολλές, αμέτρητες σεναριακές ευκολίες. Αυτό είναι το χειρότερο μου σε μια σειρά.  Έμπαινε imdb διάβαζα 9αρια δεκάρια λέω τι διάολο ρε βλέπουν που δε βλέπω.  Και κάπως έτσι κύλησε η ιστορία.

Και πάμε στη τρίτη σεζόν. Όπου το Ozark απογειώθηκε. Όπου τα άφησαν όλα στην άκρη και επικεντρώθηκαν στο καρτέλ- Helen - επιβίωση. Και εμφανίστηκε ο Ben και δώσανε το επεισόδιο 9. Που μου έπεσε το σαγόνι στο πάτωμα. Δωρεάν μαθήματα ερμηνειών. Εκεί ναι, να γράψω διθυράμβους. Αλλά δε γίνεται να προσπεράσω εύκολα το μαρτύριο των 2 πρώτων σεζόν. Ανυπομονώ για τη τέταρτη σεζόν. Λογικά ξεκινάει ένας μεγαλός πόλεμος οικογένειας εναντίον όλου του συνασπισμού του Οζαρκ. 

ΥΓ: Ο Bateman εκπληκτικός μετά το Μεξικό. 

Πιστεύω ότι επίτηδες γράφτηκε έτσι το σενάριο για να μην είναι πολύ βαρύ και να το δούνε όλοι. 

Τρομερή σειρά Η καλύτερη του αιώνα θα τολμήσω να πω. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

6 λεπτά πριν, Boubis1411 είπε

 

Τρομερή σειρά Η καλύτερη του αιώνα θα τολμήσω να πω. 

sry αλλα η καλυτερη του αιωνα ειναι το mr robot :P 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 λεπτά πριν, najinblue3 είπε

sry αλλα η καλυτερη του αιωνα ειναι το mr robot :P 

Ούτε σε όνειρο. Καλό αλλά όχι τόσο καλό όσο το ΟΖΑΡΚ. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

9 λεπτά πριν, Boubis1411 είπε

Πιστεύω ότι επίτηδες γράφτηκε έτσι το σενάριο για να μην είναι πολύ βαρύ και να το δούνε όλοι. 

Τρομερή σειρά Η καλύτερη του αιώνα θα τολμήσω να πω. 

Εχεις δει better call saul ?

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

12 λεπτά πριν, Boubis1411 είπε

Ούτε σε όνειρο. Καλό αλλά όχι τόσο καλό όσο το ΟΖΑΡΚ. 

γουστα ειναι αυτα, για μενα εγινε πλεον το αγαπημενο μου τη τελευταια 20ετια. Το better call saul ειναι αριστουργημα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, najinblue3 είπε

γουστα ειναι αυτα, για μενα εγινε πλεον το αγαπημενο μου τη τελευταια 20ετια. Το better call saul ειναι αριστουργημα

Το ρομπότ καλό αλλά δεν τρελάθηκα. 

Το walking dead για εμένα και το ΟΖΑΡΚ αξίζουν. Τα υπόλοιπα βλέπονται φυσικά αλλά μέχρι εκεί. 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 ώρες πριν, Boubis1411 είπε

Το ρομπότ καλό αλλά δεν τρελάθηκα. 

Το walking dead για εμένα και το ΟΖΑΡΚ αξίζουν. Τα υπόλοιπα βλέπονται φυσικά αλλά μέχρι εκεί. 

Όταν λες τα υπόλοιπα τι εννοείς ; Από όλες τις σειρές που υπάρχουν ή από όσες έχεις δει ; 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...