Προς το περιεχόμενο

Ozark


thomasG4

Προτεινόμενες αναρτήσεις

1 λεπτό πριν, totalius είπε

Όταν λες τα υπόλοιπα τι εννοείς ; Από όλες τις σειρές που υπάρχουν ή από όσες έχεις δει ; 

Από όσες έχω δει κάτι έχω δει σειρές από εποχή Lost. 

Lost. 

Prison break 

Ozark 

Walking dead 

Αυτές οι καλύτερες για εμένα. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 298
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

3 ώρες πριν, Boubis1411 είπε

Από όσες έχω δει κάτι έχω δει σειρές από εποχή Lost. 

Lost. 

Prison break 

Ozark 

Walking dead 

Αυτές οι καλύτερες για εμένα. 

Έχεις  χάσει πολλά επεισόδια. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

44 λεπτά πριν, HALF EVIL είπε

Να δεις και X-Files. 

Εχω δει αλλά δεν ειμαι φανατικός. 

Εδώ μιλάμε για Lost και Prison break, τις σειρές που ήταν πρωτότυπες... Οι άλλες είναι αντιγραφές. 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αντιγραφη το xfiles του 1993? 

https://www.imdb.com/title/tt0106179/?ref_=nv_sr_srsg_0

 

Το prison break τελειωσε στην πρωτη σεζον μετα την κατεστρεψαν και για το lost ας μην μιλησω καλυτερα που εβαλαν 1000 ερωτηματα και το τελος ηταν τραγικο. Και το walking dead μετα την 4-5 σεζον το χαος με το αρμεγμα να μην τελειωνει. Τοσο λιγες σειρες εχετε δει?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, Arkin είπε

Αντιγραφη το xfiles του 1993? 

https://www.imdb.com/title/tt0106179/?ref_=nv_sr_srsg_0

Το prison break τελειωσε στην πρωτη σεζον μετα την κατεστρεψαν και για το lost ας μην μιλησω καλυτερα που εβαλαν 1000 ερωτηματα και το τελος ηταν τραγικο. Και το walking dead μετα την 4-5 σεζον το χαος με το αρμεγμα να μην τελειωνει. Τοσο λιγες σειρες εχετε δει?

Καλά παιδιά χαλάμε το θέμα. Αμα θέλετε ανοίξτε νέο. 

Ότι είχα να πω το είπα. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 7 μήνες μετά...
Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Ειδα μαζεμενες τις τρεις σεζον που υπαρχουν διαθεσιμες, η αληθεια ειναι οτι εχει αρκετες ομοιοτητες με το breaking bad, αλλα σε καμια περιπτωση δεν εχει κανει αντιγραφη. Επαθα πλακα στην πρωτη σεζον πως ''ξεκαναν'' αρκετα σημαντικους χαρακτηρες για πλακα,βεβαια στην τριτη σεζον φεραν εναν τριτο χαρακτηρα να ''κουβαλησει'' την σειρα.

Φοβερη ερμηνεια του ηθοποιου που κανει τον ben, σε εναν κατα τα αλλα παντελως αχρηστο ρολο που μπηκε για να ''γεμισει'' την τριτη σεζον.

Spoiler

Εγινε πολυ μεινστριμ η σειρα στην τριτη σεζον,μας πεταξε εναν νεο χαρακτηρα(αδερφος γουεντι) παντελως ακυρο με την πλοκη στις 2 πρωτες και παντελως αχρηστο στο θεμα που πραγματευοταν η σειρα, που ηταν σχεδον πανευκολο να μαντεψεις οτι ο συγκεκριμενος χαρακτηρας θα πεθαινε σιγουρα μεχρι το τελος της σεζον.Μας εδειξαν και εναν ερωτα για να μας κανουν να συμπαθησουμε τον χαρακτηρα και οι σκηνες ρουθ με μπεν ηταν πραγματικα απαλευτες,φωναζε το πραγμα οτι δεν θα εβγαζε 4η σεζον ο μπεν. Εκλαψα στα γελια δε οταν η ρουθ εδειχνε οτι βρηκε τον ερωτα της ζωης της σε 2 μηνες και ηξερε καλυτερα τον αδερφο της γουεντι απο την ιδια που τον ηξερε δεκαετιες,τοσο που μεσολαβησε για να βγει απο το τρελαδικο.

 

Στις 8/5/2020 στις 5:37 ΜΜ, Lanike71 είπε

Συνήθως στις σειρές, περιμένεις εναλλαγές για να έχεις ενδιαφέρον να τη δεις. Αν δεν απαγκιστρωθεί, τότε θα μείνουν μαζί. Αν μείνουν μαζί, είτε από φόβο είτε από συμφέρον ή και τα δύο, τότε δε βλέπω νοήμα να το δω.

Αυτό που περιμένω να δω είναι πώς θα βγουν από το τούνελ. Εκτός και αν ο Μεχικάνο ερωτευτεί τη γυναίκα του Μάρτυ, ο Μεχικάνο σκοτώνει το Μάρτυ και η γυναίκα του Μάρτυ μετά σκοτώνει το Μεχικάνο και γίνεται βαρώνα...Αλλά και πάλι μία από τα ίδια είναι.

Spoiler

 

Ειναι ακριβως οτι εγινε και στο breaking bad, οπου απο ενα σημειο και μετα τον γουολτ δεν τον ενοιαζαν τα λεφτα,αλλα ηθελε να φτιαξει μια αυτοκρατορια των ναρκωτικων.Αντιστοιχα στο οζαρκ ειδικα η γουεντι ειχε πολλες ευκαιριες να την κανει για αυστραλια αλλα επελεξε να μεινει γιατι ονειρευοταν εξουσια δυναμη ξενοδοχεια καζινο ισως και κατι στην πολιτικη. αν μπορουσα να κανω μια προβλεψη ειναι οτι θα παρουν την θεση του μεξικανου η κατι τετοιο..

οπως ειπε και ο γουολτ κλεινοντας την σειρα ''i did it for me, i liked it ,i was good at it and i was really ,i was alive''

 

 

Επεξ/σία από miucce
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 3 μήνες μετά...

Ω ρε φιλε Ozark. Παμε ρε τρελα Bateman τι σειρα μαζι με το Better call saul και το Kingdom τα διαμαντια του netflix. Ας βαλω και το cobra kai αν και αυτο βγηκε απο google.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 μήνες μετά...

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...